Yücesoy Mühendislik 2 bin konut inşa ediyor

1990’larda temelleri atılan Yücesoy Mühendislik, İzmir’in çevresinde yarattığı istihdam ve hayata geçirdiği yeni projelerle dikkat çekiyor.

Yücesoy Mühendislik 2 bin konut inşa ediyor
Yücesoy Mühendislik 2 bin konut inşa ediyor Yönetici
Bu içerik 2358 kez okundu.

2008’den bugüne kadar 1500 konut ürettiklerini, 2 bin konut da yapım aşamasının sürdüğünü belirten Yücesoy Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Cem Yücesoy, “Yücesoy Mühendislik olarak, insanları konforlu yaşam şartlarıyla buluştururken onları yeşil alanlardan ve ulaşım ağından mahrum bırakmıyoruz. Fiyat politikasını belirlerken de ulaşılabilir olmayı ön planda tutuyoruz” dedi.

SEYREK’TE YAŞAM BAŞLADI

Seyrek’te 2014 yılında ilk etabının inşaatına başladığı Stüdio City’de bugün 800 aile yaşamını sürdürdürdüğü ifade eden Yücesoy, yeni etapları ile 1500 konutluk bir banliyö şehri kurulduğunu ifade etti. Satışlarını tamamladığı Park Yücesoy Çiğli’nin yıl sonunda ailelere teslim edileceğini söyleyen Cem Yücesoy, “İzmir’in kuzeyinde Menemen’de yeni bir şehir vaadi ile yaşama geçirdiği Kuzeyşehir projesi, hem yatırımcılara hem de konut sahibi olmak isteyenlere büyük fırsat yarattı. Eğitim, ticaret ve sanayi projelerinin giderek yoğunlaştığı Menemen’de nitelikli konut ihtiyacına cevap vermek için yeni projeler üretiyoruz” dedi.

250 MİLYON YATIRIM

Kuzeyşehir projesinin, Menemen Atatürk Mahallesi’nde 30 bin metrekare alan üzerinde yapımının sürdüğünü belirten Yücesoy, projenin gerek sosyal donatıları, gerekse de inşaat kalitesi açısından yoğun talep görmesinden büyük memnuniyet duyduklarını kaydetti.

30 bin metrekare arazi üzerinde 400 konuttan oluşan Kuzeyşehir projesine bu yıl içinde 250 konut daha ilave edileceğini belirten Cem Yücesoy, “Proje ilerleyen aşamada ek inşaat alanlarının açılmasıyla birlikte 1000 konuta ulaşacak. Toplam 150 milyon TL’lik yatırımla yola çıkan Kuzeyşehir projesi, 250 konutun ilave edilmesiyle birlikte 250 milyon TL’lik yatırım kapasitesine ulaşacak. Proje her ay yaklaşık yüzde 2 değer kazanıyor. Aralık 2018’de evlerin teslimiyle birlikte minimum yüzde 55 değer kazanmış olacak. Projedeki konutların yüzde 45’inden fazlası satıldı” diye konuştu.

LOKASYON AVANTAJI

Projenin lokasyon avantajına dikkat çeken Yücesoy Mühendislik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Cem Şişman, “Çevre Yolu, İZBAN, Çanakkale Otoyolu ve Manisa şehir merkezine doğrudan ulaşım sağlayan İzmir - Manisa yolu bu bölgeden geçiyor. Menemen Plastik Organize Sanayi Bölgesi’ne de komşu bir konumda olan Yücesoy Kuzeyşehir’in sakinleri, bu sayede İzmir Karşıyaka ve Manisa Organize Sanayi Bölgesi’ne 25 dakikada ulaşıyor. Ayrıca İzmir sanayisinin kalbi konumundaki Aliağa, Yücesoy Kuzeyşehir’in yanı başında yer alıyor. Site içinde gün içinde 2 dakika uzaklıkta olan İZBAN durağına sürekli ring servisi olacak” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?