Vaillant Antalya’da yenilenebilir enerji ürünleri ile tasarrufu hedefliyor

Dünyanın önde gelen ısıtma ve soğutma sektörü markalarından Vaillant, Antalya da doğalgazın yayılması ile birlikte, konutların ihtiyaç ve tüketim yapılarına göre ısınma ve sıcak su çözümleri üretiyor.

Vaillant Antalya’da yenilenebilir enerji ürünleri ile tasarrufu hedefliyor
Vaillant Antalya’da yenilenebilir enerji ürünleri ile tasarrufu hedefliyor Yönetici
Bu içerik 1151 kez okundu.

Antalya’da yeni showroomlar açacak olan Vaillant, özellikle yenilenebilir enerji ürünlerini Antalya’da tüketicilerin hizmetine sunacak.

Dünyada 60’dan fazla ülkede 30 milyon müşterisine ısıtma ve soğutma konusunda çözümler üreten Vaillant, müşterilerine yeni alternatifler sunmaya devam ediyor. Özellikle hizmet verdiği ülkelerde, bölgelerin yapılarına göre özel çözümler üreterek tüketicilere ulaşan Vaillant, yenilenebilir enerjiye yönelik ürünleri ile Antalya’da hizmet verecek. Bu anlamda önce sektör profesyonellerine yönelik eğitim planları yapan Vaillant, aynı zamanda mevcut yetkili satıcı sayısını da artırarak daha yaygın bir şekilde tüketicilere ulaşabilecek.

Antalya’da yeni ürünleri ve tüketicilere sundukları yeni çözümleri anlatmak üzere basın mensuplarıyla bir araya gelen Vaillant Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Erol Kayaoğlu ve Vaillant Türkiye Satış Direktörü Vedat Yazar, bölgesel çözümler ile, tüketicilere yönelik enerji tasarrufunu sağlayarak, enerji verimliliğinin artmasına yönelik, hedeflediklerini paylaşacaklar.

Yeni ürünlerle hane ekonomisine katkıda bulunacağız

Vaillant Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Erol Kayaoğlu, yenilenebilir enerji odaklı ürünlerle hem tüketicilerin maliyetlerini azaltmak hem de Türkiye’nin enerji ihtiyacına katkıda bulunmak istediklerini söyledi. Kayaoğlu “Isı pompası ve güneş enerjisi ürünleri ile fosil yakıta ihtiyaç duymadan hem ısınma hem de sıcak su ihtiyaçlarının verimli bir şekilde karşılanabilir, yenilenebilir enerji ürünleri ile hem tüketiciye hem de enerji verimliliğine katkıda bulunuyoruz, fosil yakıtların azalması ve buna bağlı olarak enerji maliyetlerindeki artış ile küresel ısınma sonucu oluşan iklim değişikliği sorunlarının çözümünde, enerji verimliliğinin önemini arttırıyor. Bizde Antalya gibi sıcak iklimin yüksek olduğu bölgelere göre ürünler geliştiriyoruz. Bu yüzden, burada yeni ürünlerimizin, tüketicilerin ihtiyacını karşılayacağını düşünüyoruz. Yenilenebilir enerji alanındaki ürünlerimizin kalitesi ve getirdiği çözümleri, bölge halkımıza sunuyoruz. Antalya’da, tüketicilerin hane ekonomisine katkıda bulunarak enerji tasarrufunu arttırmak istiyoruz” dedi.

Kayaoğlu açıklamasını şöyle sürdürdü: “Enerji verimliliğine ilişkin çıkan kanun ve mevzuatlar beraberinde bazı zorunlulukları getirdi. Sektörü ve tüketici beklentilerini de değiştirdi. Bizde Vaillant olarak sektörümüze öncülük yapacağız. Antalyalı tüketicilerimize enerji danışmanlığı yaparak, hem aile bütçesine hem Türkiye ekonomisine katkıda bulunacağız. Vaillant yetkili satıcılarımız ile tüketicilerimize sadece cihaz satışı değil aynı zamanda konutlarının ihtiyaç ve tüketim yapılarına göre enerji modellemesi yaparak, anahtar teslim komple sistem çözümü sağlayacağız.”

Antalyalıların yüzde 60’ı 5 yıl içerisinde doğalgaza geçecek

Antalya’da sektörün liderliğini hedeflediklerini belirten Vaillant Türkiye Satış Direktörü Vedat Yazar “Antalya gibi turizmin merkezi olan ve güçlü bir ekonomiye sahip bir şehirde, pazar lideri olmak ve sektörümüzde ilklerin markası olmaya devam etmek istiyoruz. Biz tüketicilere sadece ürün satarak değil, enerjinin bilinçli kullanılmasını yaygınlaştırarak enerji tasarrufunda da tüketicilere yardımcı olmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Yazar konuşmasında şu bilgileri de verdi. “Antalya ilinde yaklaşık 50.000 doğalgaz abonesi bulunmaktadır. Şehir merkezinin nüfusu 1.100.000, il merkezinde ki konut sayısı 420.000 olduğu düşünülürse, şehrin yalnızca %12’lik kısmı doğalgaz kullanmaktadır. Önümüzdeki 5 yıl içinde bu oranın %60’lara ulaşacağını öngörüyoruz.Asıl hedefimiz ise tüketicilere doğalgazlı ürünler ile birlikte yenilenebilir enerji ürünlerini sunarak sistem verimliliklerini artırmaktır.”

Vaillant Hakkında

Dünya genelinde 12 fabrikada üretim yapan Vaillant, 1874 yılından beri ısıtma ve soğutma sektörünün ihtiyaçlarına uygun çözümler üretiyor. 400’den fazla bayi ve 500 çalışanı ile Vaillant, 23 yıldır Türkiye’de tüketicilere hizmet veriyor.

Kaynak: Konuthaberleri.com


www.insaatgundemi.com
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?