Teknopark Isıtma Sisteminde Danfoss İmzası

Isıtma, soğutma ve güç elektroniği alanında dünya lideri Danfoss, yeni bir anlaşmaya imza attı.

Teknopark Isıtma Sisteminde Danfoss İmzası
Teknopark Isıtma Sisteminde Danfoss İmzası Yönetici
Bu içerik 1326 kez okundu.

Danfoss, Teknopark İstanbul’un birinci etabının bölgesel ısıtma projesinde, ‘DSE bina altı enerji istasyonu’nu yapacak. Teknopark İstanbul; üniversitelerin, araştırma kurumlarının ve sanayi kuruluşlarının aynı ortam içerisinde araştırma, geliştirme ve inovasyon çalışmalarını sürdürdükleri, katma değerli ürünler ortaya çıkardıkları, birbirleri arasında bilgi ve teknoloji transferi gerçekleştirdikleri; akademik, ekonomik ve sosyal yapının bütünleştiği bir iş merkezi olarak hizmet verecek.

27 bin euro yatırımla gerçekleştirilecek üç eşanjörlü sistemde Danfoss, bölgesel ısıtma adına büyük bir projeyi hayata geçirecek. Danfoss proje kapsamında ağırlıklı olarak kojenerasyon ile çalışacak bir ısı merkezi kuracak. Teknopark’ta bina istasyonu koyulması düşünülen toplam yapı grubu sayısı 45, kojenerasyon ve destek kazanları ile ulaşılacak toplam kapasite ise 52.000 kW olarak planlanıyor. Isı merkezinden su çıkış sıcaklığı 110°C iken dönüş suyu sıcaklığı 70°C olacak. Isı-sıcak su temini sağlayacak ve ısıtma-sıcak suya ek olarak Absorbsiyonlu Chiller’leri besleyecek istasyonlar olmak üzere her bina için talebe göre iki tip istasyon kurulacak. Binalar için hesaplanan ısıl kapasiteleri 750 kW ile 2.300 kW arasında değişiyor. İstasyon üzerindeki; debi, sıcaklık, basınç gibi bilgiler hem Teknopark Merkez’den, hem de binaların kendi yönetimleri tarafından izlenebilecek.

Danfoss Hakkında: Danfoss, yarının dünyasının daha az kaynak ile daha fazlasını yapmasına olanak sağlayan teknolojiler geliştirmektedir. Altyapı, gıda arzı, enerji verimliliği ve çevre dostu çözümlere karşı giderek artan taleplere cevap vermekteyiz. Ürün ve hizmetlerimiz soğutma, iklimlendirme, ısıtma, motor kontrolü, ve hareketli makinelerde kullanılmaktadır. Aynı zamanda yenilenebilir enerji ve buna ilave olarak şehir ve kentsel toplumlarda bölgesel ısıtma alanlarında faaliyet göstermekteyiz. 1933 yılına dayanan yenilikçi teknolojisi, 100’ün üzerinde ülkede 24.000 çalışanı ve müşterileri ile Danfoss günümüzde sektörünün önde gelen kuruluşlarından biridir. Şirket hisselerinin çoğunluğu hala kurucu ailenin elindedir.

Kaynak: Konut Haberleri


www.insaatgundemi.com
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?