“Sürdürülebilir Gelecek”e Rönesans Katkısı

Bu yıl 125 farklı üniversiteden 954 grup ve 1930 kişinin başvurduğu yarışmada dereceye giren öğrenciler, çeşitli ödüllerin yanı sıra Rönesans Holding’de staj yapma imkânına da sahip olacaklar.

“Sürdürülebilir Gelecek”e Rönesans Katkısı
“Sürdürülebilir Gelecek”e Rönesans Katkısı Yönetici
Bu içerik 1295 kez okundu.

Bu yıl 125 farklı üniversiteden 954 grup ve 1930 kişinin başvurduğu yarışmada dereceye giren öğrenciler, çeşitli ödüllerin yanı sıra Rönesans Holding’de staj yapma imkânına da sahip olacaklar.

Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı İpek Ilıcak Kayaalp bu sene ikincisi düzenlenen yarışmanın ödül töreninde yaptığı konuşmada, “Türkiye’nin her köşesindeki genç potansiyelleri keşfettik ve bu bize gelecek için daha da büyük bir umut verdi. Dünyanın en büyük 10 şirketinden biri olabilmek için bu genç arkadaşlara ihtiyacımız var” dedi. Kayaalp sözlerini şöyle sürdürdü: “Hedefimiz, gelecek nesillere sürdürülebilirlik kavramını benimsetmek amacıyla çıktığımız bu projenin kendisini de sürdürülebilir kılmak. Yarışma kapsamında düzenlediğimiz “Mavide Yeşil Fikir” seminerleriyle sadece 2 yıl içinde, 17 farklı ilde, 27 üniversitede 6500 öğrenciye dokunmuş olmamız, vizyonumuzun ne denli doğru kurgulandığını gösteriyor. Gelecek hedefimiz ise çok net; 5 yıl içerisinde 20 bin öğrenciye ulaşmak” yorumlarını yaptı.

Rönesans Holding Başkanı Dr. Erman Ilıcak ve Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı İpek Ilıcak Kayaalp’in katıldığı ödül töreni öncesinde düzenlenen workshop’ta ise Türkiye ve dünyada mimarlık ve tasarım dünyasına yön veren isimler sahnedeydi. Finale kalan gençlerin projelerinin masaya yatırıldığı workshop çalışmasında,  dünyaca ünlü Fransız Mimar Christophe Pillet’nin yanı sıra Türkiye’nin en önemli mimarlarından Murat Tabanlıoğlu, Murat Kader ve Sefer Çağlar yer aldı. Mimarlar öğrencilerle deneyimlerini paylaşırken, gençlere “kendi vizyonunuza inanın” mesajı verdiler.

Ödül töreninde konuşan Rönesans Holding Başkanı Dr. Erman Ilıcak, “Anadolu’nun değişik köşelerinden gelen pırıl pırıl genç mühendis ve mimar adayı arkadaşlarımızın algılarını daha da açmak, onlara yeni vizyonlar ve görüşler kazandırmak ve onları sektörümüzün başarılı birer bireyi olarak ülkemize kazandırmak bizim için çok önemli” dedi. Dünyanın sayılı müteahhitlik şirketleri arasında yer almak için Rönesans Holding’in geleceğin mimar ve mühendislerine ihtiyacı olduğunu hatırlatan Ilıcak, “Biz onları yüreklendirmeye devam edeceğiz ki onlar bize daha iyi bir yaşam, sürdürülebilir bir gelecek versin” diye ekledi.

Ödül alanlara staj imkânı sağlanacak

Rönesans Holding’in yarışmasına başvuran projeler, İTÜ, ODTÜ, Mimar Sinan Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Boğaziçi, Gazi, İnönü ve Gebze Teknik üniversitelerde görev yapan ve her biri farklı branşlarda uzmanlaşmış öğretim görevlilerinin yer aldığı bir jüri tarafından değerlendirildi. Ödül alan projelerin yenilikçi; mühendislik ve mimarlık alanında anlayışı değiştirip, yeşili ve doğayı ön plana koyan projeler olması dikkat çekti. Projelerin sürdürülebilir, çevre ve kullanıcı dostu ve ekonomik olmasına önem verildi. Bu sene mühendislik ve mimarlık olmak üzere iki yarışma düzenlendi. Ödüller her iki yarışma için ayrı ayrı verildi. Ödül, birinciye 20.000 TL, ikinciye 16.000 TL, üçüncüye 14.000 TL ve mansiyon olarak 10.000 TL olarak belirlendi.

Mimarlık dalında, birincilik ödülü Gazi Üniversitesi’nden Gökhan Hezer’in oldu. İkinciliği TOBB Ekonomi ve Teknik Üniversitesi’nden Özge Ceylin Yıldırım kazandı. Üçüncülük ödülü ise, Anadolu Üniversitesi’nden Yakup Akgöçmen, Tauhid Hasan Ve Ali Tuğay’ın oluşturduğu takıma gitti. Mimarlık dalında mansiyon Çankaya Üniversitesi’nden Ayşen Çerşil’in oldu.

Mühendislik dalında ise birincilik ödülünü Uluslararası Antalya Üniversitesi’nden Müge Develier, Mustafa Ekicim, Farzona Abidova, Mehmet Safa Karahan ve Hüseyin Özer’den oluşan takım kazandı. İkincilik ödülü ODTÜ’den Cevat Efe Şahin, Cem Dağdeviren, Duygu Arslan ve Furkan Sivri’nin oluşturduğu takıma verildi.

Üçüncülük ödülü ise Uludağ Üniversitesi’nden Orhan Melih Rızvanoğlu’nun oldu. Mühendislik dalında mansiyon ödülü Abdulrezzak Erbalcı, Alper Özmen ve Mustafa Pala’dan oluşan Fırat Üniversitesi takımına verildi.

Rönesans Gayrimenkul Yatırım Özel Ödülü’nü ise Cumhuriyet Üniversitesi’nden Merve Sancılı ve Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden Eyyüb Arslan, Feyza Nur Durmuş ve Gülname Uzun’un oluşturduğu takıma verildi.

Ödül alan öğrencilere aynı zamanda, Rönesans Holding bünyesinde staj yapma imkanı da sağlanacak.

kaynak:yapi.com.tr


www.insaatgundemi.com
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?