Şua İnşaat kentsel dönüşüm projeleri devam ediyor!

İlk adımı Fikirtepe ve Kartal'da atacak Şua İnşaat, Göztepe Merdivenköy ve Alaşehir Barbaros mahallelerinde proje geliştirme çalışmalarına devam ediyor. Bu iki proje de kentsel dönüşüm kapsamında hayata geçecek

Şua İnşaat kentsel dönüşüm projeleri devam ediyor!
Şua İnşaat kentsel dönüşüm projeleri devam ediyor! Yönetici
Bu içerik 1312 kez okundu.

İlk adımı Fikirtepe ve Kartal’da atacak Şua İnşaat, Göztepe Merpenköy ve Alaşehir Barbaros mahallelerinde proje geliştirme çalışmalarına devam ediyor. Bu iki proje de kentsel dönüşüm kapsamında hayata geçecek. Kadıköy ilçesine bağlı Fikirtepe’de 24 bin metrekarelik bir alanda kentsel dönüşüm projesi gerçekleştirmek için kolları sıvayan şirket, bu alandaki hak sahiplerinin büyük çoğunluğu ile anlaşma imzaladı ve geriye 400 metrekarelik alandaki hak sahipleri kaldı. Bu hak sahipleri ile anlaşmaya varılamayınca devreye acil kamulaştırma yöntemi girdi ve düğüm çözüldü. Şua İnşaat Satış ve Pazarlama Koordinatörü Ahmet Sarıçalı; kısa süre içinde kamulaştırma işlemlerini tamamlanarak ruhsat sürecinin başlayacağını açıkladı.

Mimar Adnan Kazmaoğlu imzasını taşıyan Şua İnşaat Fikirtepe projesi hakkında bilgi veren Ahmet Sarıçalı, “Fikirtepe’niıı en iddialı projelerinden birini hayata geçireceğiz. Proje alanımız Fikirtepe’nin en üst noktasında yer alıyor. 3 blok olarak yükselecek projemizde az sayıda 1 + 1,2+1,3+1 ve 4+1 olmak üzere yaklaşık 750 konut yer alacak. 3 kulenin birleşim noktasında ticari ve sosyal donatı alanları ile rekreasyon alanları bulunuyor” dedi.

Şua İnşaat, Kartal Kentsel Dönüşüm Alanı içinde bulunan Eczacıbaşı Vitra ve Mutlu Akü arsalarına komşu 170 bin metrekareli arazideki projesi için de gün İNŞAAT sayıyor. Ahmet Sarıçalı; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından riskli alan ilan edilen bölge için imar planı çalışmalarının son aşamaya geldiği bilgisini vererek, proje hazırlıklarının tamamlamak üzere olduğunu 2015 ‘te projeyi satışa çıkartmayı hedeflediklerini anlattı.

Ahmet Sarıçalı, Kartal proje alanının özel sektör tarafından proje gerçekleştirilecek tek parçada en büyük kentsel dönüşüm alanlarından biri olduğuna dikkat çekerek, “Burada 8 blokta 3 binin üzerinde bağımsız bölüm yer alacak. Karma kullanımlı olarak planlanan projede konutlar, ofis alanları ve çarşı yer alacak. Ayrıca proje içinde teraslı, özel bahçeli loft dairelere de yer vereceğiz” diye konuştu.

Dönüşüme odaklanacak Ahmet Sarıçalı, Şua İnşaat olarak kentsel dönüşüme odaklandıklarını belirterek, Göztepe Merpenköy’de 350 konutluk rezidans projesinin yanı sıra, Alaşehir Barbaros Mahallesi’nde de 30 bin metrekarelik alanda proje geliştirme çalışmalarına devam ettiklerinin bilgisini verdi. Sarıçalı, bu iki projede de kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında hak sahipleriyle büyük oranda anlaşmaların sağlandığının da altını çizdi.

Kaynak: Diriliş Postası


www.insaatgundemi.com
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?