Schneider Electric, İklim Değişikliği Stratejilerinde “Dünya Lideri” Seçildi

Schneider Electric, “Karbon konusunda Kamuyu Aydınlatma Projesi” (Carbon Disclosure Project - CDP) tarafından hazırlanan İklim “A” Listesindeki performansı en iyi şirketler arasında 5. kez yerini aldı.

Schneider Electric, İklim Değişikliği Stratejilerinde “Dünya Lideri” Seçildi
Schneider Electric, İklim Değişikliği Stratejilerinde “Dünya Lideri” Seçildi Yönetici
Bu içerik 1187 kez okundu.

Enerji yönetimi ve otomasyon alanında adını duyuran Schneider Electric, üst üste 5. kez, sürdürülebilir ekonomiyi hedefleyen bir sivil toplum kuruluş olan CDP tarafından hazırlanan “İklim A” Listesinde yer aldı ve iklim değişikliği ile ilgili eylemleri ve stratejileri ile “dünya lideri” seçildi. Schneider Electiric, aynı zamanda yüksek kaliteli karbon emisyonu ve enerji verileriyle “İklim Konusunda Kamuyu Aydınlatma Liderlik Endeksi”nde (Climate Disclosure Leadership Index – CDLI) yer aldı.

Schneider Electric Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Jean-Pascal Tricoire konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Schneider Electric’in 100 tam puan almış olmasından ve art arda 5. kez A listesinde yer almasından dolayı gurur duyduğunu belirtirken, “100 üzerinden değerlendirilen endekste, 2011’de 91, geçen yıl ise 99 puana ulaştık. Puanımız istikrarlı olarak arttı. Enerji ihtiyacının giderek artacağı bir dünyada bu istikrarlı başarımız şirketlere ekosistemi güvenli, güvenilir, verimli ve sürdürülebilir kılmak için yardımcı olmak konusunda stratejik kararlılığımızı gösteriyor. Schneider Electric olarak aldığımız bu puan, herhangi bir tavizde bulunmadan taahhütlerimizi yerine getirme anlamında bizi teşvik ediyor” şeklinde konuştu.

Endeksi açıklayan CDP’nin kurucusu ve Yürütme Kurulu Başkanı Paul Dickinson ise konuşmasında; “Şirketlerin iklim konusunda etkisi çok büyük. Bu konudaki liderlikleriyle düşük karbonlu bir geleceğin yolunu aydınlatan A Listesi şirketlerini tebrik ediyoruz. İklim değişikliği konusunda iş dünyasındaki faaliyetlerin ivmesi, şirketlerin potansiyellerinin tamamına ulaşmaya hazır oldukları bir kırılma noktasına gelmekte olduğumuzu gösteriyor. Hem ulusal hem de uluslararası seviyede bu anlamda kendilerini destekleyecek ve sanayiden katılımı hızlandıracak etkili politikalara ihtiyaç var” dedi

Kaynak: yapı.com.tr


www.insaatgundemi.com
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?