Polinet, Dünya Kültür Mirasını Koruyacak.

UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Geçici Listesinde yer alan Laodikeia (Hac) Kilisesi, Polinet firmasının Megalux PC panelleri ile koruma altına alındı.

Polinet, Dünya Kültür Mirasını Koruyacak.
Polinet, Dünya Kültür Mirasını Koruyacak. Yönetici
Bu içerik 1163 kez okundu.

UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi’ne dahil edilen Laodikeia Antik Kenti’ndeki Laodikeia (Hac) Kilisesi’nin üstüne, iklim koşulları ve dış etkenlerden korumak amacıyla mimari dokuyla uyum sağlayan yaklaşık 2500 m2 polikarbonat çatı örtüsü yapıldı.

Polikarbonat kaplama malzemesi olarak Polinet firmasının reflekte metalik gri renkli, 20 mm kalınlığında kilitli sistem Megalux PC panelleri seçildi. MegaLux Pc panellerin her iki yanında bulunan tırnakları, kolay panel bağlantıları için büyük avantaj sağlayarak, pc panel birleşim yüzeylerindeki su yalıtımını sağlıyor. Güneş ışınlarına karşı ultraviyole korumalı ve geniş renk alternatifleri olan Megalux Sistemde; PC paneller sahip oldukları  form sayesinde, çatı ve cephe ışıklık kaplaması olarak çok uzun mesafelerde kesintisiz ve eksiz kullanılabiliyor. Megalux sistemin sağladığı özellikler, Laodikeia (Hac) Kilisesinin mimari zenginliğinin ortaya çıkarılmasına ve korunmasına katkıda bulunacak.

2010’daki kazılarda tespit edildi

Laodikeia Antik Kenti’nde 2010 yılı kazılarında tespit edilmiş ve aynı yıl kazı çalışmaları tamamlanmış olan Laodikeia (Hac) Kilisesi, Büyük Constantinus zamanında (M.S. 306-337), Hıristiyanlığın M.S. 313 yılında serbest bırakılmasıyla birlikte yapılmıştır. Kilise İncil’de bahsi geçen ilk 7 kiliseden birisi olması sebebiyle Hristiyanlık tarihinde büyük öneme sahip.

Kaynak: yapı.com.tr


www.insaatgundemi.com
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?