Özyurtlar İnşaat, Suudi Arabistan’da Konut Satış Lisansı Aldı

Özyurtlar İnşaat, bir yıl süren uzun bir çalışmanın ardından Suudi Arabistan'da konut satış lisansı alan ilk ve tek Türk firması oldu.

Özyurtlar İnşaat, Suudi Arabistan’da Konut Satış Lisansı Aldı
Özyurtlar İnşaat, Suudi Arabistan’da Konut Satış Lisansı Aldı Yönetici
Bu içerik 1190 kez okundu.

Özyurtlar İnşaat, bir yıl süren uzun bir çalışmanın ardından Suudi Arabistan’da konut satış lisansı alan ilk ve tek Türk firması oldu.

Özyurtlar İnşaat’tan yapılan açıklamaya göre, yabancı kuruluşların lisanssız konut tanıtım ve satışı yapmasının yasak olduğu Suudi Arabistan pazarında artık bir Türk firması bulunuyor.

Şirket, konut açığını gidermek için Türk firmalarıyla iş birliği yapmak isteyen Suudi Arabistan’da pazar payını artırmak için harekete geçti. Bugüne kadar farklı kanallardanSuudi Arabistan vatandaşlarına konut satan Özyurtlar İnşaat, bu ülkede konut tanıtımı ve satışı yapmak için gerekli lisansı alan ilk Türk firması oldu.

Bir yıl süren uzun uğraşlar sonucunda bu belgeyi alan Özyurtlar İnşaat, bundan böyle yeni satışa çıkaracağı tüm projeleri Türkiye ile aynı anda Suudi Arabistan’da da pazarlayacak.Açıklamada görüşlerine yer verilen Özyurtlar Şirketler Grubu Başkanı Tamer Özyurt, belgeyi almak için bir yıl boyunca çok sıkı bir denetimden geçtiklerini belirterek, “Ruhsatından, projenin yapısına kadar her şeyimizi incelediler. Denetimleri başarıyla geçtik ve bu belgeyi alan ilk Türk firması biz olduk” ifadelerini kullandı.

Özyurtlar İnşaat projelerine Suudi’lerin yanı sıra Körfez ülkelerinden ve Ortadoğu’dan yoğun talep geldiğini aktaran Özyurt, şunları kaydetti:

“Bu talep yıllar için de de artış gösterdi. 2014 yılında yabancılara yaptığımız satışın cirodaki payı yüzde 17’iken, 2015 yılında bu oran yüzde 42’ye kadar çıktı. Bu artışa paralel olarak şirket bünyesinde Arapça ve İngilizce bilen elemanlar çalıştırmaya başladık. Yabancı yatırımcılar sanılanın aksine kendilerine özel proje istemiyor. Tam tersine çok tercih edilen projelerden ev alıyor, bir sıkıntı anında çok çabuk nakite dönebilecekleri 1+1 ve 2+1 gibi küçük konutları istiyorlar. Suudi Arabistan, Körfez ülkeleri ve Ortadoğu’dan gelen yatırımcıların ilk tercihi Esenyurt oluyor. İstanbulgeneline bakıldığında ortalama metrekare fiyatları 5 bin ila 10 bin lira arasındaykenEsenyurt, metrekare fiyatı 3 bin ila 4 bin lira olan tek bölge. Bu nedenle Esenyurt’taki projeler uygun fiyatlarının yanı sıra sosyal donatıları ve ulaşım imkanlarıyla da yatırımcıları çekiyor.”

kaynak:haberler.com


www.insaatgundemi.com
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?