Kuzu Grup Effect ile TOKİ’ye Sponsor Oldu!

Kuzu Grup, Ankara’da, 1 milyar liralık yatırımla iki projeye birden imza attı. 750 milyon liralık yatırım büyüklüğü ile Ankara’nın simge projelerinden olmaya aday Kuzu Effect’i, Oran semtinde TOKİ ile birlikte geliştiren şirket, Çankaya’da ise 250 milyon lira değerindeki Kumru projesini İller Bankası ile gelir paylaşım modeliyle inşa ediyor.

Kuzu Grup Effect ile TOKİ’ye Sponsor Oldu!
Kuzu Grup Effect ile TOKİ’ye Sponsor Oldu! Yönetici
Bu içerik 1548 kez okundu.

Kuruluşundan bugüne 500’e yakın projeye imza atan Kuzu Grup, başkent Ankara’da, 1 milyar liralık yatırımla iki projeye birden imza attı. 750 milyon liralık yatırım büyüklüğü ile Ankara’nın simge projelerinden olmaya aday Kuzu Effect’i, Oran semtinde TOKİ ile birlikte geliştiren şirket, Çankaya’da ise 250 milyon lira değerindeki Kumru projesini İller Bankası ile gelir paylaşım modeliyle inşa ediyor.

80 BİN EMEKLİYE UCUZ EV

Kuzu Eff ect’le üst gelir grubuna hitap ettiklerini dile getiren Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Güven Kuzu; şehir, orman ve göl manzaralı projenin 203 konut, 44 ofis ve açık çarşıdan oluştuğunu söyledi.

Kuzu, “Ankara’nın en güzel konumdaki son iki arazisinde inşa ettiğimiz Kuzu Eff ect ve Kumru Ankara projelerimiz ile Başkent’teki varlığımızı sürdürüyoruz. Kuzu Eff ect, TOKİ ile arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı modeliyle hayata geçirdiğimiz bir projedir. Bu proje ile Çankaya Oran’ın en değerli noktasını yeniden yorumluyoruz’’dedi.

TOKİ Finansman Daire Başkanı Ayhan Karaca da, TOKİ’nin ağırlıklı olarak dar gelirli vatandaşlara konut ürettiğini belirterek, “250 liradan başlayan taksitlerle satışını yaptığımız dairelerin finansmanını üretimimizin yüzde 16’sını teşkil eden lüks konutların gelirinden sağlıyoruz.

Bu açıdan bakıldığında Kuzu Grup, Eff ectbprojesi ile emekliliklere inşa edeceğimiz projelerin sponsoru oluyor’’ dedi. AK Parti hükümetinin yeni döneminde her yıl 20’şer bin olmak üzere 80 bin emekliyi ev sahibi yapmayı hedefl ediklerini söyleyen Karaca, “Malatya’daki rekor talebin ardından çekilişler bugün yapılacak.

Aynı heyecanı gelecek haft a Ankara’da yaşayacağız. Bugüne kadar 43 ilden emekliler için talep geldi. Anadolu’da arsa konusunda sorun yaşanmadığı için tespitlerin ardından imalat aşamasına geçilebiliyor. Ancak İstanbul’da bu konuda sıkıntılıyız. Buna rağmen İstanbul’daki emeklileri aylık 500 lira taksitle konut sahibi yapmayı planlıyoruz’’ dedi.

Kuzu Eff ect projesinin mimarı Emre Arolat da, Ankaralı olarak başkentte ilk kez bir projeye imza attığını belirterek, 4 farklı yaşam alanından oluşan projenin Ankara’nın simge yapıları arasına gireceğini kaydetti.

METREKARESİ 8 BİN LİRA

Kuzu Eff ect’in rezidans kısmında 1+1’den 5+1’e kadar daireler, loft bölümünde 4+1 ve 5+1 daireler, stüdyo bölümünde 1+1, 2+1 daire ve home ofisler yer alıyor. Dairelerin metrekaresi ise 8 ile 10 bin lira arasında değişiyor. En ucuz dairenin 750 bin lira olduğu projenin yüzde 30’u satılırken, anahtar teslimleri Eylül 2017’de yapılacak. Vade farksız ay vade ile sahiplerini bekleyen daireler için farklı satış seçenekleri de mevcut.

KUMRU İLE REZİDANS YAŞAMI

Kuzu Grup, İller Bankası ile gelir paylaşımlı geliştirdiği Kumru Ankara projesini ise rezidans konseptli inşa ediyor. Önümüzdeki günlerde satışa çıkarılacak olan projenin her katında sosyal tesis yer alacak. Çankaya’da inşa edilen proje; 164 konut ve 1 adet açık çarşıdan oluşuyor. Eylül 2017’sahiplerine teslim edilecek projedeki rezidansların metrekare birim fiyatı bin lira arasında değişiyor.

Kaynak: Sermimar


www.insaatgundemi.com
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?