Edirne Duvan Prestige Hotel açıldı!

Edirne'de Duvan Prestige Hotel açılışı düzenlenen törenle gerçekleşti.

Edirne Duvan Prestige Hotel açıldı!
Edirne Duvan Prestige Hotel açıldı! Yönetici
Bu içerik 1344 kez okundu.

Edirne’de Duvan Prestige Hotel açılışı düzenlenen törenle gerçekleşti. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Kaleiçi ve Karanfiloğlu bölgesinin yakın zamanda kentsel dönüşüm, sit alanına alınacağını ve bu dönüşüm kapsamında da 10 yıl içerisinde Edirne’ye gelen turist sayısının 10 milyona çıkacağını söyledi.

Edirne ekonomisinin her geçen gün arttığı vurgulayan Başkan Gürkan, “Her gün yeni işletmelerin yeni iş alanlarının, yeni sektörlerin hizmete giriyor olması bu kentin belediye başkanı olarak ben, mutlu ediyor. Bundan 2 yıl önce Edirne’ye gelen turist sayısı 2,5 milyondu. Ancak bugün Edirne Almanların araştırmalarıyla ünlü bir şirketinin son verileriyle dünyada en çok turist alan 100 şehirden 60’ncı sırada. Son rakamımız 2 milyon 800 bin 40 turist. Peki bu yeterli mi? değil tabii ki. Bu gelen 2 milyon 800 bin 40 turistten Edirne esnafı yeterli faydayı sağlayabiliyor mu? İstediğimiz düzeyde değil. Edirne’nin gelecek 10 yıllık perspektif içerisinde yaklaşık 3 milyon olan turist sayısının 10 milyona çıkarılması hiçte boş bir arzu değil” dedi.

Tören de ki konuşmasından mutlu olduğunu ifade eden Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt, “Bu hotelin Edirne’nin turizmine katkı sağlayacağının bilincindeyim. Edirne’nin turizm, hizmet yatırımına ihtiyacı var” dedi. Duvan Prestige Hotel’in sahibi Cavit Duvan ise yaptığı konuşmada, “Hotelimiz 35 oda, 83 yatak kapasiteli, panaromik Edirne manzaralı Ruf Restoran’ı, Beyaz Kafesi ve çok amaçlı toplantı salonuyla Edirnelilere, yurt içi ve yurt dışından gelen misafirlerimize hizmete açılmıştır” dedi.

Edirne Yenigün


www.insaatgundemi.com

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?