Dünya Su Konseyi’ne TMB’den Başkan Yardımcısı

Türkiye müFransa’da yapılan Genel Kurul’da Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) temsilcisi Prof. Dr. Doğan Altınbilek, WWC Başkan Yardımcısı seçildi. Konseydeki Türk guvernör sayısı da 4’e yükseldi.

Dünya Su Konseyi’ne TMB’den Başkan Yardımcısı
Dünya Su Konseyi’ne TMB’den Başkan Yardımcısı Yönetici
Bu içerik 874 kez okundu.

Türkiye, su konusunda dünyanın en etkin sivil toplum kuruluşlarından Dünya Su Konseyi yönetiminde güçlü konumunu sürdürüyor. Fransa’nın Marsilya kentinde 12-14 Kasım tarihlerinde düzenlenen Dünya Su Konseyi (World Water Council-WWC)  7. Genel Kurul Toplantısı’nda 4 Türk üye Guvernör seçilerek yönetimde yer aldı.

WWC Başkan Yardımcılığı’na ise yeniden, Türkiye Müteahhitler Birliği temsilcisi olarak toplantıya katılan ve Meslek Kuruluşları ve Akademik Kuruluşlar kategorisinde en yüksek oyu alarak Guvernör olarak seçilen Prof. Dr. Doğan Altınbilek getirildi.

2012 yılından beri WWC Başkanı olan Benedito Braga’nın (Brezilya) görev süresinin 2018 yılına kadar uzatılmasına karar verilen Genel Kurul’da, Türkiye’den 3 isim daha “WWC Guvernörü” seçildi. Hükümetler ve Kamu Kuruluşları kategorisinde DSİ Genel Müdürü Ali Rıza Diniz, Özel Sektör ve Şirketler kategorisinde Özaltın İnşaat firmasını temsilen İrfan Aker, Sivil Toplum Kuruluşları ve Su Kullanıcıları kategorisinden SUEN Başkanı Prof. Dr. Ahmet Mete Saatçi WWC’deki yeni isimler oldu. Böylece Türkiye’nin Dünya Su Konseyi’nde Guvernör sayısı da ilk defa 4’e yükseldi.

Kaynak: yapı.com.tr


www.insaatgundemi.com
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3. Havalimanı'nın lale figürlü kulesinin yüksekliği 90 metreye ulaştı
3. Havalimanı'nın lale figürlü kulesinin yüksekliği 90 metreye ulaştı
Kadıköy Rıhtım'a yapılacak camiye Koruma Kurulu onay verdi
Kadıköy Rıhtım'a yapılacak camiye Koruma Kurulu onay verdi