Dedeman Gayrettepe Oteli satışa çıkarıldı!

Dedeman Holding, Türkiye'nin en köklü şirketlerinden biri.

Dedeman Gayrettepe Oteli satışa çıkarıldı!
Dedeman Gayrettepe Oteli satışa çıkarıldı! Yönetici
Bu içerik 1311 kez okundu.

Dedeman Holding, Türkiye’nin en köklü şirketlerinden biri. Kemal Dedeman tarafından temelleri Kayseri’de atıldı. Turizm ve madencilik alanındaki faaliyetleri ile öne çıktı. Her iki alanda da sektörünün öncülüğünü yaptı. Kemal Dedeman’ın vefatından sonra Dedeman Holding’in yönetimi oğlu Murat ve kızı Nazire Dedeman’a geçti. İki kardeş uzun yıllar holdingi birlikte yönetti. Dedeman özellikle turizm alanında atağa kalktı ve Türkiye’nin en büyük otel zinciri haline geldi. Geçtiğimiz yıl ise iki kardeş yolları ayırdı ve Nazire Dedeman Önal, hisselerini Murat Dedeman’a devretti.

Holding’te işlerin bir süredir iyi gitmediği kulağımıza geliyordu. İşlerin kötü gitmesinde en önemli etken ise krom madenleri olmuş. Krom alanındaki yatırım, emtia fiyatlarındaki hareketlilikten olumsuz etkilenmiş ve maden işi mali yapıyı bozmuş. Kardeşler arasındaki çekişme de bu durum sonrası gün yüzüne çıkmış. Sonuçta iki kardeş ortaklıklarını bitirmiş.

Dedeman Holdingin yönetimi şu anda Murat Dedeman ve çocuklarında. Murat Dedeman, holdingi tekrar eski güçlü günlerine döndürebilmek için var gücüyle çalışıyormuş. Dedeman ilk otel satışını 2014 yılında yapmıştı. Holdingin ilk otellerinden biri olan Antalya Dedeman, Barut Ailesi’ne satılmıştı. İkinci otel satışı ise 2015’in sonunda Kapadokya Dedeman ile gerçekleşti. Şimdi ise daha büyük bir satış geliyor. İstanbul Gayrettepe’de kurulu olan Dedeman’ın sembol oteli Dedeman İstanbul satılığa çıkarılmış.

Pazarlıklar son aşamadaymış. Grup bu satışın geliriyle borçlarını kapatacakmış. Öğrendiğimize göre, grup birçok şirketini de birleştirerek küçülüyormuş. Yani yeniden yapılandırıp güç topluyor. Dedeman, Türkiye’nin önde gelen holdinglerinden biri, umarız tekrar eski gücüne kavuşur…

Para


www.insaatgundemi.com

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?