Fikirtepe’de 40 yapı adasında problem var!

Fikirtepe'de 17 inşaat şirketinin bir araya gelerek bölgedeki sorunları aşmak için oluşturduğu Fikirtepe Platformu'nun gündeminde ‘problemler' var.

Fikirtepe’de 40 yapı adasında problem var!
Fikirtepe’de 40 yapı adasında problem var! Yönetici
Bu içerik 2560 kez okundu.

Platformun üyelerinden Sinanlı Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Sinanlı, Fikirtepe’de 61 yapı adası bulunduğunu hatırlatarak, “21 adada yapılaşmayla ilgili süreç başladı. Ancak diğer 40 yapı adasında problemler henüz çözülemedi. Bunların 30’u ile ilgili sorunların 1-2 ay içinde çözülmesini öngörüyoruz. Diğer 10 adada yaşanan sorunların çözümü için ise platform olarak çaba gösteriyoruz.” dedi. Fikirtepe’de 2016 yılında ev teslimlerinin başlayacağını belirten Sinanlı, 2018 sonunda ise bölgenin dönüşümünde en az yüzde 80 hallolur.” dedi.

Yiğit Grup ile kentsel dönüşüm için kurdukları ortaklığın tanıtım toplantısında konuşan Reşit Sinanlı, ortaklığın da ilk adımı İstanbul Fikirtepe’de attığını söyledi. Fikirtepe’de 30 bin metrekare alanın dönüşümü için 2012 yılından bu yana çalıştıklarını söyleyen Sinanlı Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Sinanlı, “650 malikle anlaşıp dönüşüm sürecinde son aşamaya geldik. Bu projede Yiğit Grup ile ortak ilerlemeye karar verdik. Avan projemiz İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden onayladı ve şimdi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan ruhsat bekleniyor. Yıkım ruhsatımızı aldık ve yıkımlara da başladık.” dedi. Bu projenin 300 milyon lira değerinde olacağı belirtildi. Ortaklığın Fikirtepe ile sınırlı kalamayacağını belirten Sinanlı, Fikirtepe’de markalaşmanın ilk adımını atacaklarını dile getirdi. Yiğit Grup Yönetim Kurulu Başkan Vekili Önde Yiğit, Etiler ve Gaziosmanpaşa’da da konut projeleri planladıklarını ifade etti. 2 şirket Diyarbakır’da da ortak konut geliştirmeye sıcak bakıyor.

Kaynak: Zaman Gazetesi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?