Vartaş İnşaat Fikirtepe adalarında son durum ne?

Fikirtepe'de en fazla ada ile anlaşan yani; toplamda beş ada ile imza süreci başlatan ve toplayan Vartaş İnşaat'ın çalışmaları ne aşamada? Vartaş'ın kat karşılığı inşaat sözleşmeleri imzaladığı bu adalarında son durum nedir?

Vartaş İnşaat Fikirtepe adalarında son durum ne?
Vartaş İnşaat Fikirtepe adalarında son durum ne? Yönetici
Bu içerik 1485 kez okundu.

Fikirtepe’de en fazla ada ile anlaşan yani; toplamda beş ada ile imza süreci başlatan ve toplayan Vartaş İnşaat’ın çalışmaları ne aşamada? Vartaş’ın kat karşılığı inşaat sözleşmeleri imzaladığı bu adalarında son durum nedir? Vartaş’ın bu adalarda topladığı imza oranları, yaşanılan problemler, Fikirtepe geneline emsal oluşturabilecek yeni uygulamalar ve geliştirilen projelerin detayları nedir ?

Vatandaşların dile getirdiği ” Vartaş Bu adaları devir yaptı mı ,yapacak mı?” şeklindeki iddialar ne derece doğru? Hangi adalarda imza süreci bitti, hangisinde devam ediyor? Vartaş’ ın ortaklıkları, bu ortaklıkların oranlamaları ve akibeti nedir? Vartaş ile imza atan vatandaşların Vartaş ve adalarda yaptığı çalışmalar ile ilgili süreç hakkındaki görüşleri nedir? Danıştay’ın ve mahkemelerin verdiği kararlar Fikirtepe’de uygulanıyor mu ? Mahkemelerin verdiği kararların uygulanması veya uygulanmaması sonrasında ne olabilir ? Mahkeme kararları Vartaş inşaatın adalarındaki çalışmalarına nasıl bir etki yaptı?

Evet vatandaşlardan gelen iddia ve merakları içeren bu sorulara karşı Vartaş İnşaat’tan nasıl bir cevap gelecek , kamuoyundaki bu tarz iddiaların oluşmasındaki algının temelinde ne yatıyor? Tüm bu soru ve iddialar haricinde Vartaş adalarında neler oluyor, firmanın yaptığı çalışmalarda hangi aşamalrda ? Vartaş hakkındaki tüm bu iddiaları ve merak edilenlerin detaylarını Fikirtepehaber.com farkıyla ilerleyen günlerde yapacağımız haber içeriğinde daha detaylı bir şekilde okuyabilirsiniz.

Vartaş birinci adada paylaşım süreci !

Vartaş İnşaat’ın anlaşma yaptığı adalar geneli ve faaliyetleri için mevcut sorular cevaplarını beklerken, Vartaş’ın birinci adasında bağımsız bölüm paylaşımı için yazılı saat ve tarihte olmak üzere davetiyeler gönderilmekte.

Vartaş İnşaat’tan arsa sahiplerine davetiye

Vartaş İnşaat imzasıyla vatandaşlara gönderilen belge ile vatandaşlar, 13. Kasım 2015 tarihinde Örnek Mah. İstiklal Cad. No:1 (MERKEZ CAMİ KARŞISI) Ataşaehir/ İst. adresindeki SALON ÖRNEK 2 Düğün Salonu’nda yapılacak olan toplantıya davet edilmekte.

İşte Vartaş’ın Renovia projesi bağımsız bölüm paylaşımı için gönderdiği davetiye aslı

Vartaş’ ın vatandaşlara gönderdiği metin içeriğinde ” 13. Kasım 2015 tarihinde Örnek Mah. İstiklal Cad. No:1 (MERKEZ CAMİİ KARŞISI) Ataşaehir/ İst. adresindeki SALON ÖRNEK 2 Düğün Salonu’nda bağımsız bölüm listelerinin tanzimi, paylaşım ile seçim işlemlerinin tamamlanması için siz değerli arsa sahiplerinin/vekillerinin nüfus cüzdanı aslı, ( vekil tarafından paylaşım ve seçim işlemi için yapılacaksa) ekte örneği bulunan Noter tarafından düzenlenmiş vekaletname aslı ile birlikte katılımı beklenmektedir,” denilmekte.

Vartaş’ın bağımsız bölüm paylaşımı için davetiye gönderdiği adasında; imza , mahkeme , kamulaştırma, resen tevhit vb. söylentiler ve iddialar mevcut. Bu söylenti ve iddialara rağmen Vartaş’ ın Renovia isimli projesinde ağırda olsa hafriyat ve fore kazık çalışmaları devam etmekte.

Fikirtepe’de vatandaşların kafası neden karışık, Fikirtepe genelinde firmaların bağımsız bölüm paylaşım süreçleri ne kadar şeffaf ?

Vartaş İnşaat’ın paylaşım yapacağı söylenen birinci adasında paylaşım oranları nedir? AvanProjesini aldığı iddia edilen Vartaş’ın Renovia Projesinde Net / Brüt oranlar kaç emsale denk gelmekte ? İlerleyen günlerde merak edilen bu soruların cevaplarıyla beraber yapılacağı söylenen bağımsız bölüm paylaşımlarını da detaylı bir şekilde ele uzmanların görüşleri doğrultusunda sizler için analiz edeceğiz. Vartaş adası başta olmak üzere Fikirtepe genelinde tüm merak edilen ve vatandaşların kafasına takılan konular hakkında cevaplarını araştırmaya ve kamuoyunun beklentileri doğrultusunda Vartaş firmasından alacağımız cevapları Fikirtepehaber.com farkıyla yayınlamaya devam edeceğiz.

Kaynak: Ajans Fikirtepe/Fikirtepe Haber


www.insaatgundemi.com
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?