Urla Yatırımcıların Yeni Gözdesi Oldu

Urla'da son dönemde evlerin fiyatları yükseldi. Bölgede oturulamaz durumdaki iki katlı bahçeli bir taş ev 750 bin liradan satışa sunuluyor.

Urla Yatırımcıların Yeni Gözdesi Oldu
Urla Yatırımcıların Yeni Gözdesi Oldu Yönetici
Bu içerik 1732 kez okundu.

Urla'da son dönemde evlerin fiyatı 2 milyon liraya kadar yükseldi. Alaçatı Havalimanı projesi ile Îzmir-İstanbul arasını 3 saate indirecek otoyolun tamamlanmasıyla Urla, Avrupa'nın ünlü kentleri arasındaki yerini alacak. 

Taş evler artık yüksek fiyatlarla satışa çıkarken şehir merkezinde site içinde lüks daire fiyatına, Urla'nın köylerinde sadece duvarları olan taş evler satılmaya başladı.

Oturulamaz durumdaki iki katlı bahçeli bir taş ev 750 bin lira, Gülbahçe ve Barbaros köylerinde sadece duvarları ayakta olan binalar 300 bin liradan satışa sunuluyor.  Restore edilen taş evler ise 1.5 ile 2 milyon lira arasında satılıyor. 

Urla'da evlerin fiyatları metrekare bazında 2 bin 820 TL'ye çıktı.100 metrekarelik satılık bir dairenin ortalama fiyatı da 282 bin lira oldu. 

Gayrimenkul sektörünün önde gelen isimleri, sadece Urla'da değil çevre ilçelerdeki konutlarında bir sene içinde yüzde 25 civarında değerlendiğini belirtti. Uzmanlar, "Ulaşım 3-4 saate indiğinde talep daha da artacak. Talep artışıyla fiyatlar da yükselecek" dedi.  Yatırımcılar özellikle Urla ve Çeşme'deki gayrimenkullerle ilgilenirken, müteahhitler ise Urla'da çok sayıda yeni projeye yapmaya başladı .

Urla neden değerlendi?

•Organik tarım ve üretici pazarlar 

•İzmir kent merkezine yakınlığı 

•İstanbul-İzmir otoyol projesi 

•İzmir-Ankara hızlı tren projesi 

•Alaçatı havaalanı projesi 

•Türkiye çapındaki büyük firmaların başlattığı A plus konut projeleri 

•Gastronomi turizmi 

•Ünlü isimlerin yaz dönemi boyunca tatillerini bu bölgede geçirmesi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3. Havalimanı'nın lale figürlü kulesinin yüksekliği 90 metreye ulaştı
3. Havalimanı'nın lale figürlü kulesinin yüksekliği 90 metreye ulaştı
Kadıköy Rıhtım'a yapılacak camiye Koruma Kurulu onay verdi
Kadıköy Rıhtım'a yapılacak camiye Koruma Kurulu onay verdi