Terör konut satışlarını da vurdu

Terör, konut satışlarını da olumsuz etkiledi. Diyarbakır’da konut satışları yüzde 9 azaldı. Türkiye genelinde şubat ayında satış sonucu el değiştiren konut sayısı yüzde 7 artarken, Diyarbakır’da yüzde 9 azaldı. Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) bu yılın şubat ayına ilişkin konut satış istatistiklerinden derlediği verilere göre, Diyarbakır’da konut satışları bu yılın ocak-şubat döneminde, geçen yılın aynı dönemine …

Terör konut satışlarını da vurdu
Terör konut satışlarını da vurdu Yönetici
Bu içerik 879 kez okundu.

Terör, konut satışlarını da olumsuz etkiledi. Diyarbakır’da konut satışları yüzde 9 azaldı.

Türkiye genelinde şubat ayında satış sonucu el değiştiren konut sayısı yüzde 7 artarken, Diyarbakır’da yüzde 9 azaldı.

Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) bu yılın şubat ayına ilişkin konut satış istatistiklerinden derlediği verilere göre, Diyarbakır’da konut satışları bu yılın ocak-şubat döneminde, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15 azalarak bin 972′ye, bu yılın şubat ayında ise geçen yılın aynı ayına göre yüzde 9 azalarak bin 82′ye düştü.

Diyarbakır’da ocak 2014′te 937 olan konut satışı ocak 2015′te yaklaşık yüzde 19 artarak bin 114′e yükselmişti, bu yılın ocak ayında ise yaklaşık yüzde 20 düşüşle 890 oldu.

Şubat 2014′te 934 olarak gerçekleşen konut satışı ise şubat 2015′te yüzde 27 artarak bin 194′e yükselirken, bu yılın aynı döneminde yaklaşık yüzde 9 düşerek bin 82′ye geriledi.

Dünya


1insaat.biz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3. Havalimanı'nın lale figürlü kulesinin yüksekliği 90 metreye ulaştı
3. Havalimanı'nın lale figürlü kulesinin yüksekliği 90 metreye ulaştı
Kadıköy Rıhtım'a yapılacak camiye Koruma Kurulu onay verdi
Kadıköy Rıhtım'a yapılacak camiye Koruma Kurulu onay verdi