Temiz Enerji Zirvesi 11 Mayıs’ta düzenlenecek

İzmir'de düzenlenecek zirvede "Paris İklim Zirvesi Ardından Enerjide Değişen Trendler" masaya yatırılacak.

Temiz Enerji Zirvesi 11 Mayıs’ta düzenlenecek
Temiz Enerji Zirvesi 11 Mayıs’ta düzenlenecek Yönetici
Bu içerik 1209 kez okundu.

İzmir’de düzenlenecek zirvede “Paris İklim Zirvesi Ardından Enerjide Değişen Trendler” masaya yatırılacak.

Temiz Enerji Zirvesi, İzmir’de 11 Mayıs Çarşamba günü saat 13.00′da Tarihi Havagazı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) açıklamasına göre, Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği (YAPDER), iklimekonomisi.org işbirliği ile Gözlem Gazetesi, EGD Küresel Isınma Kurultayı Komitesi’nin destekleriyle, “Paris İklim Zirvesi Ardından Enerjide Değişen Trendler” masaya yatırılıyor.

Bu kapsamda düzenlenecek olan Temiz Enerji Zirvesi, İzmir’de 11 Mayıs Çarşamba günü saat 13.00′da Tarihi Havagazı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

2015 Paris İklim Zirvesi’nin en önemli sonuçlarından biri, ülkelerin kendi belirledikleri Ulusal Katkı Beyanları ile çeşitli taahhütlerde bulunmalarıydı. Bu taahhütlerin neden ve nasıl yerine getirilmesi gerektiğini konunun birinci dereceden muhatabı olan sanayiciler, kamu yetkilileri, yerel yöneticiler ve STK’lar ile birlikte tartışılacak.

Etkinliğin EGD Başkanı Celal Toprak, YAPDER Enerji Platformu Başkanı Tarık Kaya, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun konuşmaları ile başlaması bekleniyor.

Zirvenin ilk oturumunda Demirer Holding Genel Müdürü Erol Demirer, GÜNDER Yönetim Kurulu Üyesi Can Sözen ve Yüksek Mühendis Suphi Altan sektörün temiz enerji ile ilgili bakış açısını ortaya koyacak.

Hazar Strateji Enstitüsü (HASEN) Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Yavuz’un yöneteceği oturumda ise İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) Genel Sekreteri Murat Yılmazçoban kentin enerjiye bakışına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunacak.

Aynı oturumda Anadolu Ajansı İzmir Bölge Müdürü Mehmet Yılmaz Güldağ, medyanın konuya bakışını ele alacak.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka yerel yönetimlerin temiz enerji konusundaki tavırlarına ilişkin mesajlar verecek. Paris Zirvesi’ni yakından izleyen Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in de bu oturumda değerlendirmelerini paylaşması bekleniyor.

Toplantı sırasında EGD, bu yıl 8′incisi düzenlenecek Küresel Isınma Kurultayı’nın İzmir’de yapılması ile ilgili bir anket çalışması gerçekleştirecek.

Dünya

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?