Ofisler ’3 dakika’da konuta dönüşecek

Kayseri’de 10 bin konut yaptıktan sonra İstanbul’a çıkarma yapan Suat Altın İnşaat, Kartal’daki ilk projesi Golden Tulips için Hafele ile birlikte yeni bir konsept geliştirdi.

Ofisler ’3 dakika’da konuta dönüşecek
Ofisler ’3 dakika’da konuta dönüşecek Yönetici
Bu içerik 1067 kez okundu.

Kayseri’de 10 bin konut yaptıktan sonra İstanbul’a çıkarma yapan Suat Altın İnşaat, Kartal’daki ilk projesi Golden Tulips için Hafele ile birlikte yeni bir konsept geliştirdi. Buna göre modüler sistemlerle ofisler 3 dakika da konuta dönüşebiliyor.

Kurulduğu 1970 yılından beri Kayseri’de yaklaşık 10 bin konut inşa eden Suat Altın İnşaat, İstanbul’da yeni proje için kolları sıvadı. Suat Altın İnşaat CEO’su Sedat Kılıç, 2013 yılından itibaren kayseri dışında İstanbul ve diğer şehirlerde yatırım yapmaya karar verdiklerini belirterek, “Kayseri’de 1 numara olduk. Şimdi sırada ulusal marka olmak var. Daha sonra ise dünyada söz sahibi olmak istiyoruz” dedi.

Bu hedefler doğrultusunda öncelikli olarak İstanbul projelerine başladıklarını açıklayan Kılıç, ilk projeleri olan Golden Tulips’i kentsel dönüşümün yoğun olarak yaşandığı ve yeni yatırımların merkezi olan Kartal’da inşa ettiklerini vurguladı. Eski bir fabrikanın yerine yapılan projenin ofis ruhsatlı olarak inşa edileceğini vurgulayan Kılıç, 1+0 ile 2+1 arasında 160 ofisin bulunduğu projede ayrıca 70 ile 240 metrekare arasında 8 tane işyerini olacağını söyledi.

Sedat Kılıç, her biri 4 metre yüksekliğinde 26 kattan oluşan Golden Tulips’in 5. kattan itibaren deniz göreceğini ifade ederek, “Projede ruhsatı aldık ve satışlara başladık. Metrekare fiyatımız 6 bin ile 9 bin lira arasında değişiyor. Temeli atıp çift kalıp sistemiyle 1 yılda inşaatı bitireceğiz” dedi.

Kılıç, Golden Tulips’in ardından Kartal’da yeni projeler için görüşmelerin sürdüğünü açıklayarak, “Daha sonra ise Avrupa yakasında projemiz olacak. Ankara ile de ilgileniyoruz. Başkent’te İstanbul ve Eskişehir yolu üzerinde projeler olacak. İzmir, Antalya, Bursa ve Sivas da radarımızda. Altyapımız ve sistemimiz bu projeleri yapmak için yeterli” diye konuştu.

Bu projeler doğrultusunda İstanbul’da 10 yılda 5 bin konut hedefl erinin olduğunu belirten Kılıç, “Diğer iller de devreye girince toplam sayı 10 bine çıkabilir. Kayseri’de ise yıllık 500-600 konut yapmak istiyoruz. 2020’den sonra ise yurt dışına çıkmayı planlıyoruz” dedi.

Hafele ile yeni konsept

Projenin home-ofis konseptinde hayata geçtiğini dile getiren Kılıç, dünyaca ünlü Hafele ile yaptıkları anlaşmayla yeni bir konsept geliştirdiklerini söyledi. Sedat Kılıç, bu konseptte 3 dakika içinde konutun ofise ya da ofisin konuta dönüşebildiğini anlatarak, şunları söyledi:

“Projelerin hepsi birbirine benziyor. Biz projelerimizde hep farklılıklar ortaya koyduk. Burada da alanları ergonomik kullanarak ev ve ofisi bir arada sunuyoruz. Bir portmanto ve ankastre ile olacak iş değil. Tek tuşla odalar bölünebiliyor, dolaplar açılıp kapanabiliyor. Tüm üniteler kumandayla açılıp kapanabilecek. İki fonksiyonlu bir kullanım söz konusu. Gerçekten de home-ofis yapıyoruz. Bizim ana fikrimiz farklılıktı ve bunu Hafele ile yaptık. Buradaki altyapıyı Hafele Konsept sağlıyor ve tüm çözümleri yaptık. Bu ürünler modül modül olacak. Bu sistemler Avrupa ve Amerika’da yaygın olarak kullanılıyor. Biz buna cesaret ettik ve sektör de bu yöne doğru gidecek.”

Eskiyi getiren yeniyi alıyor

Sedat Kılıç, Kayseri’nin en büyük konut üreticisi olduklarını ve 10 bin konut ürettiklerini belirterek, halihazırda 9 farklı bölgede 29 şantiyede yaklaşık 2 bin 600 konutun üretimine devam ettikleri açıkladı. Kayseri’deki konutların farklı gelir gruplarına hitap ettiğini dile getiren Kılıç, “Kayseri’de 90 bin liraya da 1 milyon liraya da konut satıyoruz. Ama nitelikli konutlar yapıyoruz. Bazı donatılardan hiç ödün vermiyoruz. Mesela akıllı ev sistemlerini kullanıyoruz” dedi. Sedat Kılıç, Kayseri’de marka bilinirliklerinin çok yüksek olduğuna dikkat çekerek, “Eski evini getirene yeni ev veriyoruz. Bu kampanyayı düzenli yapıyoruz ve yılda bu yöntemle 300 ev satıyoruz. Bu iş için iyi bir altyapımız da var” dedi.

Yavuz Karaman, Dünya


1insaat.biz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3. Havalimanı'nın lale figürlü kulesinin yüksekliği 90 metreye ulaştı
3. Havalimanı'nın lale figürlü kulesinin yüksekliği 90 metreye ulaştı
Kadıköy Rıhtım'a yapılacak camiye Koruma Kurulu onay verdi
Kadıköy Rıhtım'a yapılacak camiye Koruma Kurulu onay verdi