Markalı konut projelerinde kampanya başladı

Gayrimenkul sektörünün birçok markalı konut projesi, 1 Kasım seçimlerinden sonra kampanya paketini açtı.

Markalı konut projelerinde kampanya başladı
Markalı konut projelerinde kampanya başladı Yönetici
Bu içerik 1151 kez okundu.

Konut sektörünün seçim öncesinde kısa bir süre durgunluk yaşamasının ardından 1 Kasım’dan sonra sektör hareketlendi. Bir yandan yeni projeler lansman fırsatlarıyla vitrine çıkarken diğer yandan da teslim tarihi yaklaşan projelerdeki son daireler için kampanyalar düzenleniyor.

FARKLI SEÇENEKLER HAZIRLANDI

Yüksek kredi faizleri nedeniyle, vatandaşın ev sahibi olma hayalini ertelemesinin önünü geçmek isteyen inşaat şirketleri, uygun faiz ve vade aralıkları sunan finansman modelleri hazırladı. Vade farksız ödeme seçeneklerinde taksitler uzarken, hiç peşinatsız veya düşük peşinatlarla ev almak isteyenlere için de çok sayıda alternatif bulunuyor. Peşin para ödeyerek konut sahibi olmak isteyen ancak fiyatlardaki düşüş ihtimalini düşünerek beklemeye geçenlere de hatırı sayılır indirimler uygulanıyor.

GÜCÜ OLAN ŞİMDİ EV ALSIN

Son bir yılda Türk Lirası’nın dolar karşısında yüzde 30’a yakın değer yitirdiğine dikkat çeken markalı konut üreticileri, inşaat maliyetlerinin arttığını ve bu durumun yeni yılda ev almak isteyenleri olumsuz etkileyeceğini belirtiyor. Projelerin satış hızlarına göre yeni yılda konut fiyatlarının yüzde 5 ila 20 arasında değişebileceğini bildiren sektör temsilcileri, yeni projelerin zamlı fiyatlarla satışa çıkacağını kaydediyor. İnşaat malzemelerindeki artışın fiyatlara yansıtılmadığını belirten sektör temsilcileri konut fiyatlarının bundan sonra düşüş göstermesini beklemediklerini kaydederek, “Gücü olan şimdi ev alsın” tavsiyesinde bulundu.

MARKALI KONUT PROJELERİNİN KAMPANYALARI

Adam Kule

DAP Yapı’nın Maltepe’de yapımına başladığı Adam Kule’de lansman dönemine özel 48 ay sıfır faiz fırsatı sunuluyor. 342 üniteden oluşan projede 254 rezidans daire ve 88 adet home-ofis bulunuyor.

Concord İstanbul

Teknik Yapı’nın Fikirtepe’de hayata geçirdiği Concord İstanbul projesinde üçlü bir avantaj kampanyası başladı. 36 ay sıfır faiz imkanı sunulurken, yüzde 10 peşin ödeme yapanlar yüzde 15 peşinatı 1 yıl sonra ödeyebiliyor. Peşin ödemelerde yüzde 12 indirim uygulanıyor.

Ritim İstanbul

Dumankaya İnşaat’ın Maltepe’de hayata geçirdiği Ritim İstanbul projesinde 60 ay sıfır faiz imkanı sunuluyor. Projede, 863 rezidans, 250 ev-ofis, 114 ticari ofis ve 146 mağaza-iş yeri olmak üzere toplam bin 373 bağımsız ünite bulunuyor.

Vira İstanbul

Gül Proje tarafından Beylikdüzü’nden inşa edilen 1156 konutluk Vira İstanbul’da lansman dönemine özel peşinde yüzde 7 indirim, firma bünyesinde 30 ay sıfır faiz imkanı sunuluyor.

Nlogo İstanbul

Özyurtlar İnşaat’ın Esenyurt’ta hayata geçirdiği Nlogo İstanbul projesi, 2 bin 679 daireden oluşuyor. Projeden daire alanlar yüzde 25 peşinatı verip, ödemeye tam 12 ay sonra yani ev tesliminde başlıyor.

Kaynak: Ensonhaber


www.insaatgundemi.com
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?