Manisa Prime projesi tanıtıldı!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, meclis toplantısında Manisalıları heyecanlandıracak olan "Manisa Prime" projesi ile ilgili müjde verdi.

Manisa Prime projesi tanıtıldı!
Manisa Prime projesi tanıtıldı! Yönetici
Bu içerik 1545 kez okundu.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, meclis toplantısında Manisalıları heyecanlandıracak olan “Manisa Prime” projesi ile ilgili müjde verdi. Başkan Ergün, meclis üyelerine yapılan proje sunumunun ardından, projenin ayrıntılarından bahsetti. Saruhan Otel önünde bulunan atıl arsa üzerine yapmayı planladıkları “Manisa Prime” adlı projenin şehre yeni hava getireceğini ifade eden Başkan Ergün, “Bildiğiniz üzere buradaki arsa 12 bin 429 metrekarelik bir alan. Emsal alan iki buçuk, 31 bin 250 metrekareye denk geliyor. Toplam inşaat alanı 49 bin 340 metrekare. Otel alanı olarak düşündüğümüz Magnesia AVM tarafındaki alan 17 bin 130 metrekare. AVM olarak düşündüğümüz alan ise 14 bin 125 metrekarelik alana sahip” ifadesini kullandı.

KURUŞ ÇIKMAYACAK

Mevcut alana yapılması planlanan 210 odak 5 yıldızlı otel ve AVM projesi içerisinde Manisalılar için her şeyin düşünüldüğüne dikkat çeken Başkan Ergün, “5 yıldızlı ve 210 odalı otel 19 kat üzerinden planlandı. İçerisinde 550 kişilik restoran, 450 kişilik balo salonu, 500 kişilik toplantı salonu, bin 500 metrekare üzerine kurulu spa güzellik merkezi ve kapalı yüzme havuzu bulunuyor. Proje içerisinde ofis kısmı 13 katlı olarak planlandı. A Plus açık ofis 10 kat olacak ve içerisinde 600 metrekarelik bürolar tasarlandı. AVM noktasında ise 14 bin metrekare kiralanabilir alan bulunuyor. Bunun 8 bin 830 metrekaresi bodrum kat, 4 bin 125 metrekaresi ise zemin katta bulunuyor. Projenin orta kısmı ise tamamen açık olacak” dedi. Hayata geçirmeyi planladıkları projeyi iki yıl içerisinde tamamlamak istediklerini belirten Başkan Ergün, “Buraya 130 Milyon TL’lik bir yatırım yapılacak. Belki de projeyi yaparken Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin kasasından bir kuruş bile çıkmayacak. Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Netlik kazandığında kamuoyu ile yeniden paylaşacağız” dedi.

Habertürk Egeli Ek

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?