Macaristan’ın Yeni Etnografya Müzesi Yarışmayla Yapılıyor

Yerel Dönüşüm projesi The Lidget Budapest Project kapsamında, seçilen 15 mimarlık ofisi Macaristan’ın yeni Etnografya Müzesi’ni tasarlamak için yarışıyor.

Macaristan’ın Yeni Etnografya Müzesi Yarışmayla Yapılıyor
Macaristan’ın Yeni Etnografya Müzesi Yarışmayla Yapılıyor Yönetici
Bu içerik 1119 kez okundu.

Yerel Dönüşüm projesi The Lidget Budapest Project kapsamında, seçilen 15 mimarlık ofisi Macaristan’ın yeni Etnografya Müzesi’ni tasarlamak için yarışıyor.

Daha önce etnografya müzesini tasarlaması için Fransız mimarlık ofisi Vallet de Martinis DIID Architects seçilmişti; fakat müzenin yerleşeceği arsanın değişmesi üzerine yeni bir yarışma düzenlemeye karar verildi.

Yarışmaya katılacak ofisler ise şöyle:

Herzog & de Meuron (İşviçre) MVRDV (Rotterdam) BIG (Danimarka) Bernard Tschumi Architects (New York) Dominique Perrault Architecture (Paris) Sauerbruch Hutton (Berlin) Coop Himmelb(l)au Architects (Viyana) Emre Arolat Architects (Londra) Office for Metropolitan Architecture (OMA) (Rotterdam) Közti Zrt. (Macaristan) Napur Architect (Macaristan) Bánáti + Hartvig Architects (Macaristan) Balázs Mihály and BUTE Faculty of Architecture (Macaristan)

Bu isimlere ilerleyen günlerde henüz açıklanmayan iki yarışmacı daha ilave edilecek.

1872 yılında kurulan müzenin koleksiyonu şu anda şehrin eski adalet sarayında sergileniyor; fakat müze olarak inşa edilmeyen bina, sergileme için uygun değil.

Avrupa etnolojisine, kültürel antropoloji ve etnograf bilimine adanacak yeni etnografya müzesi Budapeşte’nin Városliget Şehir Parkı’nın yanında yer alacak.

kaynak:arkitera.com


www.insaatgundemi.com
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3. Havalimanı'nın lale figürlü kulesinin yüksekliği 90 metreye ulaştı
3. Havalimanı'nın lale figürlü kulesinin yüksekliği 90 metreye ulaştı
Kadıköy Rıhtım'a yapılacak camiye Koruma Kurulu onay verdi
Kadıköy Rıhtım'a yapılacak camiye Koruma Kurulu onay verdi