Liman Kent, İstanbul’a 8 Milyon Kişi Getirecek

JLL Türkiye Başkanı Avi Alkaş, yapımı devam eden 3. havalimanına komşu olacak şekilde planlanan Liman Kent Projesi’nin kruvazör turizmiyle yılda 8 milyon yabancı turisti İstanbul’a getireceğini söyledi

Liman Kent, İstanbul’a 8 Milyon Kişi Getirecek
Liman Kent, İstanbul’a 8 Milyon Kişi Getirecek Yönetici
Bu içerik 1179 kez okundu.

İstanbul ve çevresinde inşaatı devam eden ve başlayacak olan 3. köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu, Avrasya Tüneli, İstanbul İzmir Otoyolu, 3. havalimanı, Liman Kent ve Kocaeli’ndeki Organize Liman Bölgesi gibi projeler yeni geliştirme ve yatırım fırsatları doğuracak. İstanbul’daki gayrimenkul trendleri, bu projelerin oluşturduğu ihtiyaçlar çerçevesinde gelişecek.

Ticari gayrimenkul danışmanlığı alanında hizmet veren JLL Türkiye Başkanı Avi Alkaş , yapımı devam eden 3. havalimanına komşu olacak şekilde planlanan Liman Kent Projesi’nin Ro-Ro taşımacılığına hizmet ederek kargo taşımacılığında ve kruvazör turizminde küresel lider olmayı hedeflediğini söyledi. JLL Türkiye Başkanı “Kruvazör turizmi sayesinde yıllık 8 milyon yabancı turistin İstanbul Liman Kent’e gelmesi bekleniyor. 3. havalimanı, 3. köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu projelerinin tamamlanmasıyla birlikte, Liman Kent’in ulaşılabilirliği artacak ve proje lojistik açıdan önemli bir merkez haline gelecek” dedi.

‘LOJİSTİK ARZI 8.5 MİLYON METREKAREYE ULAŞACAK’

JLL Türkiye verilerine göre, İstanbul ve Kocaeli alt pazarlarını kapsayan Marmara Bölgesi’ndeki toplam lojistik arzı 2014 yıl sonu itibarıyla 7.8 milyon metrekareye ulaştı, inşaat halindeki stok ise 563 bin metrekareden 653 bin metrekareye yükseldi. Lojistik arzının ise 2017 sonunda yaklaşık olarak 8.5 milyon metrekareye ulaşması bekleniyor. Ayrıca Kocaeli ve İstanbul alt pazarlarında yaklaşık olarak 2.6 milyon metrekarelik stokun planlama aşamasında olduğu gözlemleniyor. Bütün inşaat halindeki ve planlama aşamasındaki projelerin tamamlanması durumunda, toplam lojistik arzının önümüzdeki 5 yıl içinde 11.1 milyon
metrekareye ulaşacağı öngörülüyor.

‘KÖSEKÖY EN BÜYÜK LOJİSTİK KÖY OLACAK’

İzmit Körfez Bölgesi’nde Gölcük, Derince ve Gebze gibi ayrı limanları entegre ederek var olan limanların kapasitelerinin artırılması hedefleniyor. Kocaeli sınırları içinde kalan Cengiz Topel Havalimanı ile birlikte Köseköy lojistik köyünün bölgeyi hava ve raylı ulaşım olanaklarını sunarak desteklemesi, bunun yanında Köseköy’ün Türkiye’deki en büyük lojistik köy haline getirilmesi planlanıyor.

Kaynak: Sermimar


www.insaatgundemi.com
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?