Kadıköy Belediyesi’nden “Yaşayan Sokaklar Projesi”

Kadıköy Belediyesi, “Yaşayan Sokaklar Projesi” kapsamında Kadıköy’de yaşamış sanatçıların sokaklarının bilinirliğini arttırmak amacıyla çalışma başlattı. Proje Caferağa Mahallesi, Cemal Süreya sokak ta yer alan Cemal Süreya’nın evinin önüne şiirlerinden dizelerin kaldırım taşlarına yazılması ile başladı. Kadıköy Belediyesi, “Yaşayan Sokaklar Projesi” kapsamında Kadıköy’de yaşamış sanatçıların sokaklarının bilinirliğini artırmak amacıyla çalışma başlattı. Bu ça

Kadıköy Belediyesi’nden “Yaşayan Sokaklar Projesi”
Kadıköy Belediyesi’nden “Yaşayan Sokaklar Projesi” Yönetici
Bu içerik 1025 kez okundu.

Kadıköy Belediyesi, “Yaşayan Sokaklar Projesi” kapsamında Kadıköy’de yaşamış sanatçıların sokaklarının bilinirliğini arttırmak amacıyla çalışma başlattı. Proje Caferağa Mahallesi, Cemal Süreya sokak ta yer alan Cemal Süreya’nın evinin önüne şiirlerinden dizelerin kaldırım taşlarına yazılması ile başladı.

Kadıköy Belediyesi, “Yaşayan Sokaklar Projesi” kapsamında Kadıköy’de yaşamış sanatçıların sokaklarının bilinirliğini artırmak amacıyla çalışma başlattı. Bu çalışmalardan biri Caferağa Mahallesi, Cemal Süreya Sokak’ta yer alan Cemal Süreya’nın yaşadığı evin önüne yapıldı.

Süreya’nın evinin önündeki kaldırım taşlarına “Hayat kısa kuşlar uçuyor” gibi şairin en sevilen şiirlerinden dizeler yazıldı. Yaşayan Sokaklar Projesi kapsamında Fazıl Hüsnü Dağlarca ve Özdemir Asaf’ın yaşadığı sokaklarda da kaldırım taşlarına şairlerin sevilen dizeleri yazılacak.

Birgün

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3. Havalimanı'nın lale figürlü kulesinin yüksekliği 90 metreye ulaştı
3. Havalimanı'nın lale figürlü kulesinin yüksekliği 90 metreye ulaştı
Kadıköy Rıhtım'a yapılacak camiye Koruma Kurulu onay verdi
Kadıköy Rıhtım'a yapılacak camiye Koruma Kurulu onay verdi