İztuzu Plajı’nda işletme krizi

Muğla'nın Ortaca İlçesi’nde Caretta Caretta’ların yumurtladığı dünyaca ünlü İztuzu Plajı’na geçen yıl izinsiz girdiği iddia edilen, ancak halkın direnişi üzerine geri çekilen DALÇEV A.Ş. yetkilileri, yeniden plaja geldi.

İztuzu Plajı’nda işletme krizi
İztuzu Plajı’nda işletme krizi Yönetici
Bu içerik 1264 kez okundu.

Muğla’nın Ortaca İlçesi’nde Caretta Caretta’ların yumurtladığı dünyaca ünlü İztuzu Plajı’na geçen yıl izinsiz girdiği iddia edilen, ancak halkın direnişi üzerine geri çekilen DALÇEV A.Ş. yetkilileri, yeniden plaja geldi. İşletme hakkının kedilerinde olduğunu belirten DALÇEV A.Ş. çalışanları 2 nolu büfeye yerleşti.

DALÇEV A.Ş yetkililerinin İztuzu Plajı’nda Boğazağzı’nda bulunan 2 nolu büfe işletmesine gelmesinin ardından Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MUSKÜ) İktisadi İşletmesi yetkilileri de plaja gelerek tutanak tuttu. Yetkililer, DALÇEV A.Ş.’nin büfeden çıkartılması için Kaymakamlığa dilekçe verdi. Özel Çevre Koruma Bölgesi olan İztuzu Plajı’nın korunması için Bakanlık tarafından Muğla Üniversitesi’ne yükümlülük verildiğini belirten yetkililer, hukuki yollara başvuracaklarını kaydetti.

DALÇEV A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Oruç, “Boğazağzı günübirlik işletmeleri 29 Aralık 2014 tarihinde bize teslim edildi. Biz de sezonun başlaması ile geldik, tesisimizi açtık ve işletmeye başladık. Bizim aleyhimize herhangi bir mahkeme kararı yok. Protokolün iptali ile ilgili bir girişim vardı. Muğla mahkemeleri bu girişimi de geçersiz kıldı. Dolayısı ile bize teslimattan kaynaklanan hakkımızı kullanıyoruz. Biliyorsunuz ki; burayı daha önce Ortaca Belediyesi işletiyordu. Muğla Büyükşehir olması ile bir ihale açıldı ve biz ihaleye katılarak bu alanı MUÇEV’den teslim aldık. İztuzu Boğazağzı mevkiindeki işletmelerin işletme hakkı bizim” dedi.DALÇEV A.Ş Avukatı Musa Müfit Elitaş’ta “Bizim dayanağımız 29.12. 2014 tarihli teslim tutanağıdır. Bu tutanağın aksine ne bir tutanak nede bir mahkeme kararı mevcuttur. Dolayısı ile müvekkilim DALÇEV A.Ş nin burada bulunması hukukidir” dedi.

DALÇEV A.Ş Avukatı Musa Müfit Elitaş’ta “Bizim dayanağımız 29.12. 2014 tarihli teslim tutanağıdır. Bu tutanağın aksine ne bir tutanak nede bir mahkeme kararı mevcuttur. Dolayısı ile müvekkilim DALÇEV A.Ş nin burada bulunması hukukidir” dedi.

MUSKÜ Rektörlük Genel Sekreteri ve MUSKÜ İktisadi İşletme Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ayhan ise, “DALÇEV A.Ş’nin Muğla İdare Mahkemesi ve Aydın Bölge İdari Mahkemesi’ne açmış oldukları yürütmeyi durdurma davası reddedildiği gibi, daha önce MUÇEV tarafından yapılan sözleşmeleri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 23.3.2015 tarihinde MUSKÜ ile yapılan tutanak ile önceki yapılan tutanakların hepsi hükümsüz kalmıştır. Bu arkadaşlar gelmiş buraya cebren yerleşmiş konumdalar. Bu iş zorbalık ile olmaz. Biz kendileri ile herhangi bir eyleme girmeyiz, biz MSKÜ olarak hukuki işlemlere başladık” dedi.

Hürriyet

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?