Geleceğin doğa ile bütünleşik evleri, ucuz, küçük ve güzel

Şehirler hızla büyüyor. Fakat mimarlar ve mühendisler, daha uzak yerlerde yaşayabileceğiniz eşsiz ev modelleriyle geliyorlar. Geleceğin evleri, toplanması ve taşınması kolay, kendine yeterli ve size ihtiyacınız olan lüksü sunuyor. Geleceğin evlerinin iç görüntüsü: Bu yenilikçi cam evleri istediğiniz yere kurup doğal ışıktan dilediğiniz kadar faydalanabilirsiniz. Photon Space adındaki bu yapı sizin güneşle direk temasınızı sağlayarak …

Geleceğin doğa ile bütünleşik evleri, ucuz, küçük ve güzel
Geleceğin doğa ile bütünleşik evleri, ucuz, küçük ve güzel Yönetici
Bu içerik 1280 kez okundu.

Şehirler hızla büyüyor. Fakat mimarlar ve mühendisler, daha uzak yerlerde yaşayabileceğiniz eşsiz ev modelleriyle geliyorlar. Geleceğin evleri, toplanması ve taşınması kolay, kendine yeterli ve size ihtiyacınız olan lüksü sunuyor.

Geleceğin evlerinin iç görüntüsü:
Bu yenilikçi cam evleri istediğiniz yere kurup doğal ışıktan dilediğiniz kadar faydalanabilirsiniz. Photon Space adındaki bu yapı sizin güneşle direk temasınızı sağlayarak sağlığınızı ve modunuzu iyileştirmeyi amaçlamış.

Telefonunuzdan, bu camları kontrol edip, opak hale getirerek kendinize özel alan yaratabiliyosunuz. Ayrıca bu camlar güneşten gelen radyasyonun %63 ünü bloke etme özelliğine sahip.

Londra merkezli mimarlar ve bilim insanlarından oluşan projenin arkasındaki takım, evlerin her yere taşınabilir ve kurulabilir olduğunun garantisini veriyorlar.

The Photon Space’in fiyatları, tercihinize göre 330.000$ İle 410.000$ arasında değişiyor. 108 gün içerisinde, web siteleri üzerinden satışa sunulacaklar.

Tasarımcıları tarafından geleceğin mobil evi diye adlandırılan ALPOD, sağlamlığı ve kolay taşınabilmesi için alüminyumdan yapılmış. Yine doğal gün ışığı ve kayar(slayt) kapılarla temiz havayı size maksimumda sunuyor.

Bu ev James Law Cybertecture, AluHouse ve Arup mühendisleri tarafından dizayn edilmiş. Banyo ve mutfak hazır kurulu. Kalan kısmı ise yatak odası ya da oturma odası olarak kullanılabilir.

Alpod klima, enerji kaynağı ve aydınlatmayla geliyor. 2016’da satışa hazır olacak.

AluHouse yöneticisi Eric Kwong bir ifadesinde, Alpod’u ”her türlü işinize uygun, mobil dükkan, stüdyo, ofis ya da rahatça hayal kuracağınız bir yer olarak dizayn edebilirsiniz” diye tanımlıyor.

Bu Ecocapsule evler size gözden uzakta yaşama şansı sunuyor. Rüzgar ve güneş enerjisiyle çalışıyor, fakat olası bir sorunda ikisi de çalışmazsa 4 gün boyunca size yetecek batarya donanımına sahip.

Ecocapsule’ün eşsiz şekli ısı kaybını engellemek ve yağmur suyunu muhafaza etmek üzere tasarlanmış. Yüzeyde toplanan su filtrelenerek su tanklarında saklanıyor.

Ecocapsule’ün fiyatı 87.000$, ayrıca ulaşım bedeli bulunduğunuz yere göre 3.890$’a kadar fiyatlandırılabiliyor. Kapsül masa, yatak, dolap, banyo ve tuvaletle geliyor. Bu küçük ev, Belçika firması Skilpod tarafından,güneş panelleri ve havalandırma sistemi yerleştirilebilir şekilde sıfır enerjiyle sağlığınıza yarar sağlamayı amaçlayarak yapılmış. Mobilyalı olarak sizlere sunuluyor. Bu modüler evi başka eşleşenlerle birleştirip kullanılabilir alanı ve gün ışığı alımını arttırmak mümkün.

Küçük evler, çok fazla alana ihtiyacı olmayan yaşlı çiftlerin veya bekar kişilerin mutfak ihtiyaçlarını stoklayabilecekleri boyutta. Fiyatları 67.000$‘dan başlıyor.

Özlen Öncel, Sosyalmedya.co

 

 


1insaat.biz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?