Eyüp Sultan İçin Projeler Sunuldu

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın talimatıyla hayata geçirilecek olan Eyüp Kentsel Sit Alanı Tarihi Merkez Yönetim Planı ve Yakın Çevresinin Düzenlenmesi ile Eyüp Sultan Tarihi Merkez Kurumsal Kimlik ve Görsel Tasarım Çalışması ve Kentsel Tasarım Fikir Projesi'ne yönelik Değerlendirme Çalıştayı düzenlendi.

Eyüp Sultan İçin Projeler Sunuldu
Eyüp Sultan İçin Projeler Sunuldu Yönetici
Bu içerik 1299 kez okundu.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın talimatıyla hayata geçirilecek olan Eyüp Kentsel Sit Alanı Tarihi Merkez Yönetim Planı ve Yakın Çevresinin Düzenlenmesi ile Eyüp Sultan Tarihi Merkez Kurumsal Kimlik ve Görsel Tasarım Çalışması ve Kentsel Tasarım Fikir Projesi’ne yönelik Değerlendirme Çalıştayı düzenlendi.

Başkan Remzi Aydın’ın katılımıyla Titanic Otel’de düzenlenen ve iki gün süren Değerlendirme Çalıştayı’nda tasarım firmaları ve mimarlık ofisleri Kurumsal Kimlik ve Görsel Tasarım ve Kentsel Tasarım Fikir Projesi çalışmaları ile ilgili sunumlar yaptı.

Çalıştay’da, Eyüp’ün kendine özgü kimliği korunarak nitelikli bir kentsel alan özelliği kazanması amacıyla sunulan projeleri, danışma kurulu ve jüri üyeleri değerlendirmeye alarak, Eyüp Meydan ve yakın çevresine konsept olarak uygun görülen çalışmayı belirledi.

“Eyüp Medeniyetimizin Önemli Semtlerinden Biri”

Eyüp Sultan için farklı ve ikna edici çeşitli projelerin görsel ve anlatı olarak sunulduğu Değerlendirme Çalıştayı’nda Başkan Remzi Aydın, belediye personeli, firmalar ve mekan sahiplerinin göstermiş olduğu çabalar için teşekkür ederek, “Hem 1.5 yıldır süren çabalarımız hem de değerlendirme çalıştayı sonucunda ne kadar doğru ve güzel bir çalışma sürdürdüğümüzü tekrar görmüş olduk. Liyakat ehli ve iş ahlakına sahip insanlarla çalışmak çok hoştu. Eyüp büyük bir medeniyetin numune semtlerinden biridir. Dolayısıyla korunması, yaşatılması ve ondan istifade edilmesi gerekir. Eyüp’ün temsil ettiği medeniyete uygun bir estetik, vizyon ve perspektifle hareket etmeye çalışıyoruz. Sunulan projelerin hepsi de birbirinden güzeldi. Bir medeniyet yürüyüşü olarak sürdürdüğümüz bu süreçte sizlerin de katkısını görmek bizi mutlu etti” dedi.

Kaynak:eyup.bel.tr


www.insaatgundemi.com
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?