Ev Alana Oturma İzni Veren 5 Ülke Ve Detayları

Portekiz, İspanya, Amerika, Karayipler ya da Malta’da konut satın alarak oturum izni sahibi olabilirsiniz.

Ev Alana Oturma İzni Veren 5 Ülke Ve Detayları
Ev Alana Oturma İzni Veren 5 Ülke Ve Detayları Yönetici
Bu içerik 2084 kez okundu.

Yurtdışında ister oturum ister yatırım amaçlı olsun konut satın almak istiyorsanız ülkeyi iyi seçmelisiniz. Konut alacağınız ülkeyi belirlemeden önce birçok kriteri gözden geçirmelisiniz. Gayrimenkul alarak yurtdışındaki ülkelerin sunduğu aile vize serbestliği, daimi oturum, ekonomik avantajlardan da yararlanabilirsiniz. Yurt dışı yatırım ve yaşam danışmanlık şirketi Yeni Bir Hayat’ın kurucusu Şevki Akaydın yurt dışı projelerde çok cazip ödeme seçenekleri sunan yatırım programlarıyla ilgili bilgi verdi. İşte ev alana oturma izni veren 5 ülke ve detayları…

 

1. Portekiz

Ev Alana Oturma İzni Veren 5 Ülke Ve Detayları

• İspanya ile komşu ve Atlantik Okyanusu’na açılan bir kapı olan Portekiz, bu özelliğiyle de Jeo Stratejik bir konuma sahip Portekiz turizm ve ticaretin merkez noktalarından birini oluşturuyor.700.000 Euro ile Lizbon’un en merkezi ve yeni projelerinden birisinde 2+1 120 metrekare büyüklüğünde yeni bir daire alabilirsiniz. Yıllık ortalama 25.000 Euro kira getirisi elde edilir.

• Ya da Lizbon’un en turistik bölgesi olan Chiado’da 520.000 Euro ile 1+1 apart daire satın alarak kısa dönemli kiralama opsiyonunu değerlendirebilirsiniz. Kendinizi işletirseniz yıllık ortalama 45,000, şayet işletmesini bir firmaya verirseniz yıllık 20.000 Euro getiri sağlar.

• Böyle bir yatırım karşılığında Portekiz oturum, çalışma ve iş kurma hakkını elde edersiniz. Aynı zaman da Schengen ülkelerinde de serbest dolaşımınız olur. 6 yılın sonunda ise Portekiz vatandaşlığına başvuru hakkınız doğar. Tüm bu süre içinde Portekiz’e yerleşmeniz gerekmemektedir. Milli gelirinin ortalama yüzde altısı turizm olan ülke ayrıca avantajlı vergi politikalarına ve düşük kredi faizleri sayesinde de rahat bir ticaret ortamıyla da yatırımcıların can simidi olarak karşımıza çıkıyor.

• Yılda sadece 1 hafta bulunarak 6 yıl boyunca oturma iznine ve 6 yılın sonunda vatandaşlık almaya hak kazandığınız Portekiz, Schengen ülkeleri de dahil 170 ülkeye vizesiz seyahat imkânı sağlıyor.

 

2. İspanya

Ev Alana Oturma İzni Veren 5 Ülke Ve Detayları

• Akdeniz’in aşina olduğumuz iklimine sahip ve bir turizm cenneti olan İspanya’da Barcelona her zaman gerek yaşam, gerekse yatırım için en gözde şehir. Katalan bölgesinin başkenti olan Barcelona ılıman iklimi, Akdeniz kıyısında yer alması, rahatlık ve lüksü bir arada barındıran yaşam tarzı ile her kesime hitap ediyor.

• Barcelona’nın Eixample bölgesi gayrimenkul yatırımı için en gözde mekânlardan birisi olarak öne çıkıyor. Burada ortalama 550.000 Euro ile 2+1 daire alarak yıllık yaklaşık 17.500 Euro kira getirisi elde edebilirsiniz. Valencia gibi daha tatil bölgelerinde ise 600.000 Euro karşılığında yazlık da alabilirsiniz.

• Aldığınız gayrimenkulün karşılığında sadece kira gelir elde etmekle kalmaz ayrıca İspanya’da oturum, çalışma ve eğitim gibi sosyal imkanlardan yararlanma hakkını da elde edersiniz. İspanya Golden Vize olarak geçen program çerçevesinde 5 yılda bir yenilenen bu çok özel hakkınız size ve ailenize aynı zaman da Schengen ülkelerinde serbest dolaşım imkânı da sağlar.

 

3. Malta

Ev Alana Oturma İzni Veren 5 Ülke Ve Detayları

• Mistik havası, İngiliz, Osmanlı mimarisinin Akdeniz iklim esintileri ile birleştiği Malta’da yıllık ortalama yüzde 6 civarında seyreden büyüme hızı, dünyanın en iyi 5. sağlık sistemine sahip olması, İngiliz eğitim sistemi ve güvenli bir ülke olması ile son yıllarda Avrupa’nın önde gelen ülkeleri içinde yer alıyor. Eski bir İngiliz sömürgesi olan Malta’da İngilizce resmi dillerden birisi. Malta sunduğu vergi avantajları, ülkenin çok kuvvetli bilişim altyapısı ve finansal kurumları ile işadamları tarafından da yatırım amacıyla tercih ediliyor.

• Son dönemlerde gayrimenkul sektöründe çok ciddi hareketlenmenin olduğu Malta’da 400.000 Euro’yaSt Julians bölgesinde 2+1 daire alabilirsiniz. Dairenin yıllık ortalama kira getirisi 15,000 Euro civarında olacaktır. Eğer bu daireye ek olarak 5 yıl vadeli 250.000 Euro bedelli Malta Devlet Tahvili de satın alırsanız Malta’da ömür boyu yaşama hakkını da alırsınız. Yine Schengen ülkelerinde serbest dolaşımınız olur.

 

4. Amerika

Ev Alana Oturma İzni Veren 5 Ülke Ve Detayları
• Fırsatlar ülkesi Amerika her zaman için yatırım, yaşam ve eğitim amaçlı destinasyonların en başında geliyor. Ancak Amerika’da Green Card almak ve Amerikan vatandaşı olmak oldukça zor. Sanıldığının aksine Amerika’da bir ev almak kişiye Green Card alma hakkı vermiyor. Yani Amerika’da sadece ev alarak süresiz oturum hakkı elde edemiyorsunuz.

• Green Card almanızı sağlayan yegane yatırım programı EB-5 olarak geçiyor. Bu program çerçevesinde belirli eyaletler de yer alan karayolu veya demiryolu tarzında devlet altyapı projelerine 5 yıl vadeli 500.000 Dolar’lık bir yatırım yapabilirsiniz. Yatırımınızın faiz getirisi yıllık 0,25-0,50 olacaktır. Bu yatırım karşılığında Amerikan hükümeti size ve ailenize ömür boyu geçerli Green Card verecektir. Sahip olduğunuz Green Card size Amerikan vatandaşları ile eşit şartlarda yaşama, iş kurma, eğitim gibi sosyal imkânlardan yararlanma imkanı sağlar. Ayrıca ileride Amerikan vatandaşlığı da elde edebilirsiniz.

• €1,000,000’dan kalan birikimleriniz ise yaşamak için en gözde bölgelerden olan Miami veya Los Angeles’da bahçe içinde 4+1 müstakil bir ev de almanız için yeterli olacaktır. Dilerseniz evinizde yaşayabilir veya kiraya verebilirsiniz. Kiralama durumunda yıllık ortalama $30,000 veya üzerinde bir gelir elde edebilirsiniz.

 

5. Karayipler – Antigua&Barbuda

Ev Alana Oturma İzni Veren 5 Ülke Ve Detayları

• Cennetin yeryüzündeki yansıması Karayipler… Turkuazın en açık tonundan derin laciverte akan pırıl pırıl denizi, palmiyelerle gölgelenen bembeyaz kumsalları, cana yakın insanları ve sımsıcak müzikleriyle güzelliklerini yarıştıran lüks tüketimin en egzotik hikâyelerini sunuyor.
• Karayip Deniziya da diğer bir adıyla Antil Denizi üzerindeki adaları kapsayan bölge, Florida’nın güneyinden başlayarak Güney Amerika’da Venezuela’nın kuzey batısına kadar uzanıyor. Gezegenin en renkli manzaralarına ev sahipliği yapan Karayipler’in özellikle Türkiye, Amerika ve Avrupa’dan gelen yüksek gelire sahip, lüks turizm segmentindeki turistler için ise Karayipler’in en cazip merkezlerinden birisi olan Antigua & Barbuda Adası’nda 5 yıldız bir tatil köyü projesinde 400.000 Dolar’a 1+1 daire alabilirsiniz. Dilerseniz bu yerde kendiniz yaşabilir veya tatil köyü yönetimine işletmesi için verebilirsiniz. Bu da size yıllık 15-20.000 Dolar civarında bir gelir sağlayacaktır.
• Ek olarak sadece 4 ay içinde dünyanın 130’dan fazla ülkesine vizesiz seyahat imkânı sağlayan Antigua & Barbuda pasaportunu elde edebilirsiniz.

Kaynak: zingat.com

Ev Alana Oturma İzni Veren 5 Ülke Ve Detayları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?