Ev alacak mısın aybalam

Yabancıya gayrimenkul satışını arttırmak isteyen Türk inşaat şirketleri yeni pazar arıyor. Müteahhitlerin Ortadoğu’dan sonraki adresi Azerbaycan oldu.

Ev alacak mısın aybalam
Ev alacak mısın aybalam Yönetici
Bu içerik 1350 kez okundu.

Yabancıya gayrimenkul satışını arttırmak isteyen Türk inşaat şirketleri yeni pazar arıyor. Müteahhitlerin Ortadoğu’dan sonraki adresi Azerbaycan oldu. Bu yıl ilk kez Bakü’de düzenlenen Azerbaycan Uluslararası Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’na 38 şirket katıldı.

TÜRK inşaat şirketleri yabancıya satış için yeni adres olarak Azerbaycan’ı seçti. Bugüne kadar ağırlıklı olarak Araplara konut satan şirketler pazarı çeşitlendirmek için çalışıyor. Bu amaçla Bakü’de düzenlenen Azerbaycan Uluslararası Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’na 38 Türk inşaat şirketi katıldı. Dün kapılarını açan ve 3 gün sürecek fuarda hem talep toplanacak hem de sıcak satış yapılacak. Türkiye’nin yabancıya mülk satışında henüz yolun başında olduğunu belirten Ağaoğlu Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Önder Halisdemir, “Türkiye gayrimenkulleri rafa çıkalı 3 yıl oldu. Doğru adımlar atılırsa yılda 3-3.5 milyar dolar olan yabancıya satış rakamını 10 milyar dolara çıkarırız” dedi.

İKİNCİ VATAN ÖNERİSİ

Yabancıya satışın önemli bir ihracat olduğuna dikkat çeken Halisdemir, Türkiye’nin ‘ikinci vatan programı’nı devreye sokmasını önerdi. Halisdemir, “Bize muhtaç olan 3 milyon Suriyeliye kapımızı açtık. Şimdi parası olana da kapımızı açmalı ve burası sizin ikinci vatanınız olsun demeliyiz” diye konuştu.

BÜROKRASİ AZALMALI

Yabancıya satışta bürokrasinin azalması gerektiğine dikkat çeken Önde Halisdemir, oturma izni ev vatandaşlık verilmesinin önemine dikkat çekti. Türk şirketlerin yabancıya satışta yeni adreslere yöneldiğini belirten Halisdemir, “Ortadoğu’ya gittik, şimdi Kafkaslardayız. Bunun yanında batı ülkelerine de yönelmeliyiz. Hem ülke hem de şirketler olarak road showlar yapmalıyız. Biz Ağaoğlu olarak kısa sürede yaşlı evi projeleri için batı ülkelerindeki fonlar ziyarete başlayacağız” diye konuştu. Azerbaycan Uluslararası Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’na Ataköy sahil projesi ile Kuzu İnşaat da katıldı. Projelerinden Azerilere 20’den fazla ev sattıklarını belirten Kuzu İnşaat Yönetim Kurulu üyesi Özen Kuzu, “Bu yıl ilk Azerbaycan fuarı ama biz potansiyeli çok iyi biliyoruz. Azeriler İstanbul’a gelip konut projelerini inceliyor. Özellikle şehrin merkezinde ve lüks konutlara ilgi gösteriyorlar” dedi.

Gülistan Alagöz, Hürriyet


1insaat.biz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?