Ereğli sosyal alan projesi incelendi!

Konya’nın Ereğli İlçe Belediye Başkanı Özkan Özgüven, belediye başkan yardımcıları, daire müdürleri ve teknik elemanlar ile birlikte sahada yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.

Ereğli sosyal alan projesi incelendi!
Ereğli sosyal alan projesi incelendi! Yönetici
Bu içerik 1142 kez okundu.

Kazım Karabekir Caddesinde yürütülen yol çalışması ve park çalışmalarını yerinde gören Başkan Özgüven, Ereğli’yi uzun vadede hizmet verecek yatırımlar ile buluşturduklarını kaydetti.

Ereğli Belediye Meclisinin verdiği yetkiyle Yunuslu Mahallesinde bulunan ve halk arasında Hacı Gamberler’in arsası olarak bilinen 9 bin m2’lik arsasının mülkiyetini satın aldıklarını kaydeden Başkan Özgüven, Ereğli Belediyesinin arsa satın alıp değerlendiren bir Belediye konumuna geldiğini belirtti.

Özgüven yaptığı açıklamada, “Ereğli’nin en değerli yerleri arasında olan bu arsaları almak kolay değildi. Meclisimizin verdiği yetkiyle hiçbir borçlanma, takas olmadan kendi öz kaynaklarımızla bu arsayı Belediyemize kazandırdık. Bir kısmını park alanı bir kısmını yatırım olarak değerlendireceğimiz bu arsada çok güzel çalışmalara imza atacağız.

Yaklaşık 20 ayı geride bıraktığımız Belediye Başkanlığı dönemimizde uzun yıllar dokunulmayan, el atılmayan, ötelenen başta altyapı olmak üzere birçok konuda ilklere imza attık ve atmaya devam ediyoruz. Sosyal belediyecilikte örnek gösteriliyoruz. Bu şehir bizim ve bu düsturla çalışıyoruz. Her zaman ifade ettiğim gibi makamlar gelip geçicidir. Önemli olan şairin de dediği gibi gök kubbede hoş bir seda bırakabilmektir. Vatandaşlarımızın yaptığımız hizmetlere yaklaşımları takdire şayandır. Kendilerine de çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Hürriyet Gazetesi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?