‘Duayenlerin tanıklığında Türkiye klima sektörü’ kitabı, sektörüne ışık tutuyor

50. yılını kutlayan Form Şirketler Grubu, bu yılın anısına sektöre ışık olacak çok değerli bir kaynak hazırladı. ‘Duayenlerin Tanıklığında TÜRKİYE KLİMA SEKTÖRÜ’ kitabı uzun süren titiz çalışmalar sonucunda ortaya çıktı.

‘Duayenlerin tanıklığında Türkiye klima sektörü’ kitabı, sektörüne ışık tutuyor
‘Duayenlerin tanıklığında Türkiye klima sektörü’ kitabı, sektörüne ışık tutuyor Yönetici
Bu içerik 1248 kez okundu.

50. yılını kutlayan Form Şirketler Grubu, bu yılın anısına sektöre ışık olacak çok değerli bir kaynak hazırladı. ‘Duayenlerin Tanıklığında TÜRKİYE KLİMA SEKTÖRÜ’ kitabı uzun süren titiz çalışmalar sonucunda ortaya çıktı. Kitabın satışından elde edilecek gelirin tamamı ise Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne kız öğrencilerin eğitim hayatını desteklemek üzere bağışlanacak.

Form Şirketler Grubu’nun 50. Kuruluş yılında tarihe not düşmek amacı ile hazırlanan “Duayenlerin Tanıklığında TÜRKİYE KLİMA SEKTÖRÜ’ kitabı, ülkemizdeki klima sektörünün oluşumunu ve gelişimini belgeliyor. İklimlendirme sektörüne ve gelişimine ait bilgileri, sektöre hizmet etmiş önemli kişilerin ağzından aktaran, tanıklıklara dayalı bir araştırmanın ürünü olan kitap, sektör için öncü olması nedeniyle de önemli bir kaynak olarak dikkat çekiyor.

FORM Şirketler Grubu Yürütme Kurulu Başkanı Tunç Korun, “Gerek iklimlendirme, gerek temiz enerji sektörlerinde bugüne kadar pek çok ilke imza attık. Yaptığımız işlerde, şirket içinde, müşterilerimiz ve topluma sağladığımız faydalarda, her zaman verimliliği ön planda tutuyoruz. 50. Yılımızda da sektöre bir armağan bırakmak, verimli bir kaynak yaratmak istedik. Türkiye İklimlendirme Sektörünün başlangıcı ve gelişmesinin görsel ve sözel kayıt altına alınması için, profesyoneller ile bir çalışma yaptık. “Duayenlerin Tanıklığında Türkiye Klima Sektörü” ile geçmişe ait bilgi ve deneyimlerin kaybolmadan bir araya getirilebilmesini hedefledik.

Klima sektöründe faaliyet gösteren ve 1970’ler öncesi kurulmuş proje, taahhüt, imalat ve satış firmalarının hikâyelerini kurucularının ağzından aktardık. Çok sayıda duayenle yüz yüze görüşmeler yapıldı. Ulaşılamayan kişilerle yazılı olarak ya da arşivlerden faydalanarak bilgi aldık. Bu kitabın sektörden gelecek yeni bilgilerle daha gelişmiş bir halini yapmayı, hatta 1990’ları da içerecek ikinci cildini oluşturmayı da hedefliyoruz.” dedi.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım


www.insaatgundemi.com
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?