Denizİstanbul projesi satışa çıktı

Denizİstanbul, konut alanları, sosyal tesisleri, rekreasyon alanları, okulu, hastanesi, AVM'si, West İstanbul Marina' sı ve 1.5 kilometrelik sahili ile İstanbullulara hayal ettikleri bir kent hayatını vadediyor.

Denizİstanbul projesi satışa çıktı
Denizİstanbul projesi satışa çıktı Yönetici
Bu içerik 1288 kez okundu.

Keleşoğlu’ndan İstanbul’un en büyük sahil kasabası: “Denizİstanbul”

Denizİstanbul projesi ile Yakuplu Sahili’nde deniz ile iç içe yeni bir hayat başlıyor. İstanbul’a değer katan birçok sembol projeye imza atan Keleşoğlu tarafından hayata geçirilen Denizİstanbul, konut alanları, sosyal tesisleri, rekreasyon alanları, okulu, hastanesi, AVM’si, West İstanbul Marina’ sı ve 1.5 kilometrelik sahili ile İstanbullulara hayal ettikleri bir kent hayatını vadediyor.

Keleşoğlu’nun “İstanbul’un en büyük sahil kasabası” sloganı ile hayata geçirdiği Denizİstanbul projesi, Beşiktaş Four Seasons Hotel’de, 1 Aralık Salı günü düzenlenen toplantı ile tanıtıldı. Keleşoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keleş, Yönetim Kurulu Üyeleri Fuat Keleş, Dursun Keleş, Holding İcra Kurulu Başkanı Özgür Tuğrul, Pazarlama ve Satış Koordinatörü Bilge Özdemir ve Kraft Mimarlık’tan Hakan Bağcı’nın katılımı ile gerçekleşen toplantıda, Denizİstanbul’un konut etaplarından Mercan Konakları ve Marina Evleri ile ilgili bilgi paylaşıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Keleşoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keleş, Denizİstanbul projesinin Keleşoğlu markası için bir dönüm noktası olduğunu belirtti. Keleş, “1976 yılından bu yana Capacity, Koru Florya, Vadistanbul, Pelican Hill, Ataköy Konakları, Arketip, Yalın Evler gibi sektöre ve bölgelere değer katan birçok sembol proje ürettik. Şimdi de tüm bu bilgi ve birikimimiz ile yola çıkarak İstanbul’un en büyük sahil kasabasını, Denizİstanbul’u tasarladık” dedi.

1 milyon 200 bin m2’lik bir alana yayılan Denizİstanbul projesini global trendleri ve müşteri beklentilerini yakından inceleyerek hayata geçirdiklerini belirten Keleş, “Artık insanlarımız büyük kentlerin karmaşasından kaçabilecekleri, sevdiklerine daha fazla vakit ayırabilecekleri yavaş ve sakin hayatları tercih ediyor. Denizi ve İstanbul’u bir araya getiren İstanbul’un en büyük sahil kasabası Denizİstanbul bu hayali gerçeğe dönüştürüyor” diye konuştu.

Denizİstanbul, kent hayatını, deniz ve doğa ile buluşturuyor

Lokasyon olarak Atatürk Havalimanı’na 17 kilometre, Taksim’e 30 kilometre ve Deniz Otobüsü İskelesi’ne 7 kilometre uzaklıkta bulunan Denizİstanbul, sadece bir konut projesi değil.

Denizİstanbul, deniz kenarındaki kafeleri, restoranları, okulu, hastanesi, AVM’si, su sporları merkezi, güvenle ve keyifle dakikalarca yürünebilecek 1.5 kilometrelik kumsalı ve West İstanbul Marina’ sı ile kent hayatıyla doğayı ve denizi buluşturan yeni bir yaşam sunuyor.

Denizİstanbul’un tanıtım toplantısında konuşan Keleşoğlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Fuat Keleş, projenin detayları hakkında bilgi verdi. Fuat Keleş, Denizİstanbul’un doğayla denizin buluştuğu, her ayrıntısı özenle düşünülen mimarisi ile yatay yerleşim modelinin çağdaş yorumu olduğunu söyledi. Hayatlarını değiştirmek isteyen herkesi Denizİstanbul’a davet eden Keleş, “Sevdikleriniz ile birlikte ‘mutluluk işte bu’ diyeceğiniz bir hayat çok yakınınızda” dedi.

Denizİstanbul’un son etabı Mercan Konakları, az katlı apartman konseptinin yeniden yorumluyor

Fuat Keleş konuşmasında Denizİstanbul’un Kalyon Evleri ve Marina Evleri’nin ardından temeli atılan Mercan Konakları hakkında bilgi verdi. Keleş, yıllar önce ilk örneklerini Ataköy’de tasarladıkları az katlı apartman dairesi konseptini Mercan Konakları’nda yeniden yorumladıklarını söyledi.

Tüm daireleri deniz manzaralı olan Mercan Konakları’nın her katında 2 daire bulunuyor. Mercan Konakları’nda yer alan 1+1 daireler 82 m2, 4+1 daireler ise 211 m2’lik büyüklükte tasarlandı. Lüksü, konforu ve fonksiyonu bir araya getiren Mercan Konakları, “Teras Bahçe” ve “Balkon Bahçe“ alternatifleri ile konak içinde müstakil bahçe ayrıcalığını sunuyor. Mercan Konakları yere kadar uzayan pencereleri ve Fransız balkonları ile doğa ve ev arasındaki sınırları ortadan kaldırıyor.

Denizİstanbul, kentsel yaşam standardını ve beklentileri değiştiriyor

Denizİstanbul, 20 farklı parselde, 12 farklı fonksiyonun bir bütün olarak tasarlanması ile doğdu. Yerleşimde, yapılar birbirlerinin görüşünü kesmeyecek şekilde, yükseklikleri denize doğru alçalarak konumlanıyor. Blokların manzara hakimiyetinin, kaydırmalı yerleşim anlayışı ile sağlandığı Denizİstanbul’da, blok aralarında minimum 20m mesafe aralılarla farklı büyüklükte bahçe alanları yer alıyor. Bu alanlara ek olarak peyzaj tasarımında kurgulanan kesintisiz su öğeleri, yürüyüş ve bisiklet parkurları parseller arası sürekliliği sağlıyor. Deniz kıyısında mevcut marinaya ek olarak tasarlanan restoran, cadde dükkanları, otel ve sosyal tesis alanları ise Denizİstanbul sakinlerine sosyal hayatin canlılığını sunuyor.

Denizİstanbul’u tasarlayan Kraft Mimarlık’ın ortaklarından Hakan Bağcı ise toplantıda yaptığı konuşmasında İstanbul gibi yoğun ve çarpık bir dokuya sahip bir kentte çevre ile uyumlu yapılar tasarlamanın zorlu bir sınav olduğunu söyledi ve Denizİstanbul’u İstanbul alternatif bir yerleşme olarak planladıklarını belirtti. Bağcı, Denizİstanbul’u bir kentin sahip olduğu tüm yaşam birimlerini makro ölçekte tasarlama imkanı veren yeni bir yaşam projesi olarak tanımladı ve “Denizİstanbul ile kent hayatına yeni bir anlayış getirerek, İstanbulluların yaşam standartlarını ve beklentilerini değiştieceğiz” dedi.

Tamamının 2021 yılında bitmesi planlanan Denizİstanbul’da yer alan Kalyon Evleri 2016’nın Ağustos ayında, Marina Evleri 2017 yılının Mayıs ayında, Mercan Konakları ise 2017 yılının Kasım ayında sakinleri ile buluşacak.

DENİZİSTANBUL HAKKINDA

Projenin yeri: YAKUPLU-MARİNA

Projeyi uygulayan firma: KELEŞOĞLU HOLDİNG

Projenin mimarı: KRAFT MİMARLIK

Projenin başlangıç ve bitiş tarihleri: 2015 – 2021

Kalyon Evleri : Ağustos 2016
Marina Evleri : Mayıs 2017
Mercan Konakları : Kasım 2017
Projenin tüm etapları ile tamamlanması 2021
Projenin maliyeti : 1 milyar DOLAR

Projenin metrekaresi

Konut Arsa alanı : 889.330 m2
Ticaret Arsa Alanı : 81.612 m2
Okul Arsa Alanı : 29.967 m2
Sağlık Arsa Alanı : 15.322 m2
Turizm Arsa Alanı : 30.010 m2
Sosyal Alanlar (Rekreasyon) Alanı : 138.682 m2
Toplam Arsa Alanı : 1.184.923 m2
Etapların bitiş tarihleri:

KALYON EVLERİ: 2016
MARİNA EVLERİ : 2017
Marinanın hemen yanında ikiz ve müstakil 87 adet deniz manzaralı bahçeli villa

MERCAN KONAKLARI : 2017 1+1′ den 4+1’e değişen, her katta 2 daireden oluşan az katlı apartmanlar

Kaynak: Konuthaberleri.com


www.insaatgundemi.com
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?