Başkan Yılmaz : Halkımız istiyor biz gerçekleştiriyoruz

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Çarşamba İlçesi'nde 310 metre ile ilçenin en uzun köprüsünü yapmak için çalışmalara başladı. Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, “Halkımız istiyor, biz gerçekleştiriyoruz” dedi.

Başkan Yılmaz : Halkımız istiyor biz gerçekleştiriyoruz
Başkan Yılmaz : Halkımız istiyor biz gerçekleştiriyoruz Yönetici
Bu içerik 2038 kez okundu.

Samsun’un Çarşamba ilçesinde bir çok mahalleyi birbirine bağlayacak olan ilçenin en uzun köprü inşaatının çalışmaları başladı. Büyükşehir Belediyesi 2014 yılından bugüne kadar Çarşamba ilçesine toplamda 55 milyon yatırım gerçekleştirirken, halkın ve bölgenin ihtiyaçlarının giderilmesi için yeni projelere devam ediyor.


Yeşilırmak üzerinden birçok mahallenin bağlantı yollarının kopuk olması üzerine, halktan gelen yoğun talep ve bölgedeki, ticari, sosyal durumlarda göz önüne alınarak 310 metre boyunda ilçenin en uzun köprü inşaatı start aldı. En son 210 metre uzunluğunda Hacılıçay Köprü’sünü tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, Yukarı Dikencik, Aşağı Dikencik, Yeni Köseli, Ovacık ve Kiraz Bucağı Mahalleleri ile Köklük mahallesi çevresindeki Kumarlı, Kaydan, Uluköy, Akçaltı ve Karacalı mahalleleri arasındaki ulaşım sorunu gidermişti.


Bölgedeki ihtiyaçlar doğrultusunda Çarşamba ilçesine yatırımlarını sürdüren ve vakit kaybetmeden yeni bir projeye başlayan Büyükşehir Belediyesi, 310 metre ile ilçenin en uzun köprüsünü yapmak için kolları sıvadı. 10 metre genişliğinde ve yaklaşık 7 milyon TL’ye mal olacak Yeşilırmak üzerine Kumtepe ve Hürriyet mahalleleri ana ulaşım yolu bağlantı köprüsü yapımı hızla devam ederken, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, inşaat alanında incelemelerde bulundu. Çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Yılmaz, köprünün bu yıl içerisinde tamamlanarak hizmete girmesinin planlandığını söyledi. Çarşamba’nın en uzun köprüsünün şuan yapıldığını belirten Başkan Yılmaz, “Köprülerin uzunlukları, genişliklerinden ziyade bizim için sağlayacağı faydalar çok önemli. Hacılıçay köprüsünü yaparak vatandaşlarımızın büyük bir ulaşım sıkıntısını gidermiştik. Proje tamamlandığında Hürriyet, Kumtepe ve civardaki köyler karşıdan karşıya geçme imkanı oluşmasıyla, vatandaşımız Darboğaz’a kadar gidip karşıdan karşıya geçmek zorunda kalmayacak. İktisaden mal ve ticaretlerini birbirlerine daha rahat aktarabilecekler. İnşaat çalışmaları hızla devam ediyor. Halkımız istiyor, biz gerçekleştiriyoruz. Vatandaşımızın taleplerinin hepsini değerlendirmeye alıyoruz. Teknik birimimiz incelemelerini yapıyor, şartlar uygunsa hemen gerçekleştiriliyor. Çarşamba halkımıza bu köprüde armağan olsun” dedi. Başkan Yılmaz, daha sonra bölgede incelemelerini sürdürdü.

SAMSUN,(DHA)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?