160 Mağazalı İstmarina AVM 2017’de Açılacak

Anadolu yakasının deniz gören ilk AVM’si özelliğine sahip Dap Yapı’nın İstMarina projesinde yer alacak AVM’nin lansmanı yapıldı.

160 Mağazalı İstmarina AVM 2017’de Açılacak
160 Mağazalı İstmarina AVM 2017’de Açılacak Yönetici
Bu içerik 1218 kez okundu.

Dap Yapı ve TOKİ iştiraki emlak konut GYO A.Ş. iş birliği ile Kartal sahilinde geliştirilen İstMarina projesinde bulunan AVM, 160 mağazadan oluşuyor. Dap Yapı, AVM etabı için ticari gayrimenkul üzerine yönetim ve danışmanlık hizmeti sunan JLL Türkiye ile anlaştı. Anlaşma doğrultusunda JLL Türkiye, İstMarina AVM’nin kiralama faaliyetlerini yürütecek.

Önünde mega yat marina alanı bulunan, içinden hızlı tren geçen İstMarina, yarısı açık yarısı kapalı alışveriş merkezi ile birlikte otel, özel okul, özel Hastane, restoranlar, park ve dini tesis alanlarıyla daha önce pek çok yarışmadan ‘dünyanın en iyi karma projesi’ ödülüyle döndü.

250 milyon euro

165 bin metrekare alanda inşa edilecek ve 160 mağazanın yer alacağı İstMarina AVM’nin 2017 yılının ikinci yarısında hizmete açılması planlanıyor. 250 milyon euro yatırımla hayata geçecek İstMarina AVM, 3 kattan oluşurken birçok ünlü markaya ev sahipliği yapacak.

İstMarina projesi ve AVM’ye ilişkin görüşlerini paylaşan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “Aslına bakarsanız bu sadece bir proje tanıtımı da değil. Bu yükselen Anadolu Yakası’nın bir tanıtımı. Özellikle son yıllarda hükümetimiz ve belediyelerimizce hızlanan ulaşım ve altyapı hizmetleri sayesinde, Anadolu Yakası tüm İstanbullular için çok daha önemli ve tercih edilir bir yaşam alanı haline gelmeye başladı. Son 10 yılda kişi başına gelirin 3 kattan fazla arttığı bir ortamda, Türk tüketicisi perakende sektörüne ciddi bir pay ayırdı ve bu artarak da devam ediyor. Bu anlamda, Türk ve uluslararası markaların, AVM’mizde yerlerini alacağından şüphem yok” dedi.

Dap Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Kartal’ın nüfusunun hızlı arttığını belirterek, şunları söyledi: “2015’te 480 bin olan Kartal nüfusunun 2025’te 1 milyona, yakın çevresindeki ilçelerle birlikte 4 milyona ulaşacağı öngörülüyor. Kartal E5 ve sahil yolu arasında 45 bin adet, İstMarina’nın 400 metre yarıçapında 15 bin adet yeni konut yapılması planlanıyor. Biz bir alışveriş merkezi değil, bir yaşam merkezi inşa ediyoruz. İçinde konut, ofis ve otellerin olacağı, Acıbadem Hastanesi gibi ve en az onun kadar bilinen özel bir okulun yer aldığı, havaalanının yanıbaşında olan, içinden hızlı tren geçen, Dünyanın en ünlü gurme restoranlarını barındıran İstMarina AVM, İstanbul’a gelen turistlerin ziyaret listelerine eklenecek. Tıpkı bir müze gezer gibi ziyaret edilecek.”

Kaynak: yapı.com.tr


www.insaatgundemi.com
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
Mayıs Ayı Kira Artış Oranı Belli Oldu? En Fazla Artış Ne Kadar Yapılabilecek? Mayıs Tüfe Oranı Ne oldu?
Mayıs Ayı Kira Artış Oranı Belli Oldu? En Fazla Artış Ne Kadar Yapılabilecek? Mayıs Tüfe Oranı Ne oldu?