Vodafone Arena’da çatı değişikliği

Siyah beyazlı yönetim yeni stadın çatısında kullanacağı çatı malzemesinin şeffaflık oranını kuşlar yüzünden azalttı.

Vodafone Arena’da çatı değişikliği
Vodafone Arena’da çatı değişikliği Yönetici
Bu içerik 1396 kez okundu.

Siyah beyazlı yönetim yeni stadın çatısında kullanacağı çatı malzemesinin şeffaflık oranını kuşlar yüzünden azalttı. Kuşların gagalarıyla kaplamayı delme ihtimaline karşılık firma garanti vermeyince yüzde 10 daha kalın bir malzemeye geçildi.

BEŞiKTAŞ taraftarının dört gözle açılmasını beklediği yeni statları Vodafone Arena’nın çatı kaplama malzemesinde değişikliğe gidildi. Daha önce yüzde 50 oranında şeffaflık özelliği olan membran kaplamayı, kuşların gagalarıyla delme ihtimaline karşılık şeffaflık oranı yüzde 10 daha azaltılıp kalanlaştırılmış membran malzemeyle değiştirildi.

Bu kararın alınmasında çatının daha az ısımı ve ışık geçirmesi gerektiği kararı da etkili oldu. İlgili firma üzerinde anlaşmaya varılan ilk malzeme için kuşların delmesi, ısı ve ışık geçirgenliği konusunda gerekli garantileri veremedi. Bunun üzerine yönetim çatı kaplama malzemesinde değişikliğe gitti.

HiBRiT DEĞiL RULO ÇiM SERiLECEK

Siyah beyazlı yönetim stadı yetiştirmek için daha önce de çim tercihinde değişikliğe gitti. Yönetim, bu sezonun sonuna yetiştirmeye uğraştığı stada ilan edildiği gibi hibrit çim değil, rulo çim ekmeye karar verdi.

Hibrit çimin oturması ve maç oynanmaya hazır hale gelmesi çok daha uzun sürdüğü için önce rulo çim serilecek. Stat açıldıktan sonra bir konser organizasyonu da olacağı için zaten çimler olumsuz etkilenecekti. Yönetim 2016-17 sezonu öncesi ise hibrit çime geçiş yapacak. Bu arada stattaki vinçlerin en geç 7 Şubat’a kadar dışarı çıkarılması bekleniyor.

TAVANLAR YÜKSELTİLİYOR

SOYUNMA odalarının tavanları alçak kaldığı için yeniden elden geçiriliyor. İlk etapta 2 metre 30 santimetre olan tavan yüksekliğinin yeterli bulunmadığı ve bu nedenle kod değişikliğine gidilidiği ve tadilatın sürdüğü kaydedildi.

STAT AYDINLANIYOR!

TURNİKE imalatı sürerken aydınlatma sistemleri için de çalışmalara başlandı. Aydınlatma armatürlerinin yeni hesaplarla örtüşmediği ortaya çıkınca yenilenmesi için hareke geçirildi ve bu da 3-4 gün içerisinde tamamlanacak. Statta koltuk montajının ise şubat ayı sonuna kadar biteceği öğrenildi.

Hürriyet


1insaat.biz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?