Tek soruyla karşınızdakinin kişiliğin anlayabilirsiniz

Kimin içinden ne çıkacağı belli olmaz. Günlük hayatınızda bu tarz noktaları görmezden gelme imkânınız vardır, ancak konu beraber çalışacağınız birini anlama yolları olunca, kimin kim olduğu büyük önem taşıyor. Birini işe alırken Büyük Beş Testi’nden narsist kişilik testine kadar yapabileceğiniz birçok test var. Wake Forest Üniversitesi’nde yapılan yeni bir araştırma, kişiye sorulan tek bir sorunun, …

Tek soruyla karşınızdakinin kişiliğin anlayabilirsiniz
Tek soruyla karşınızdakinin kişiliğin anlayabilirsiniz Yönetici
Bu içerik 1177 kez okundu.

Kimin içinden ne çıkacağı belli olmaz. Günlük hayatınızda bu tarz noktaları görmezden gelme imkânınız vardır, ancak konu beraber çalışacağınız birini anlama yolları olunca, kimin kim olduğu büyük önem taşıyor.

Birini işe alırken Büyük Beş Testi’nden narsist kişilik testine kadar yapabileceğiniz birçok test var. Wake Forest Üniversitesi’nde yapılan yeni bir araştırma, kişiye sorulan tek bir sorunun, onun psikopat mı, narsist mi yoksa pozitif enerji kaynağı mı olduğunu hemencecik ele veriyor. Sihirli soru ise şu:

Sizce çevrenizdeki insanlar ne yapıyor?

Peki böyle bir soru tüm cevapları verebilir mi?

Psikolog Dustin Wood’un liderliğinde yapılan araştırmada, deneklerin çevrelerindeki insanları değerlendirmeleri istendi. Bu değerlendirmeler, aslında kendilerini anlatıyordu.

Pozitif yorumlar yapılan kişilerde, belirttikleri pozitif özelliklerin aynısı gözlemlendi. Çevresindeki insanlar tarafından da onaylanan bu değerler için bir sene sonra aynı test yapıldı ve sonuçlar yine aynı çıktı.

Negatif yorumlar yapan, karanlık kişiliğe sahip olan insanlar da, geçmişte yaşadıkları çeşitli sebeplerden ötürü hayata negatif bakan insanlardı.

Karmaşık insan doğasını yorumlamak zor iş, ancak tek bir soruyla genel bir yargıya varmak mümkün. Negatif bir insan olmak istemiyorsanız, çevrenize dolu insanlar toplayın. Onların değerleri size de yansıyacaktır.

Özlen Öncel, Sosyalmedya.co

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?