Sizi aşağı çekecek 7 alışkanlık

Hepimiz her gün kendimizi yenilemek ve gün geçtikçe dahaiyi olmak için bazı alışkanlıklarımızla mücadele ederiz. Bazılarımız ise hangi alışkanlıklarla mücadele edeceğini bilmez. İşte daha iyi bir yaşam kalitesine sahip olmak için bir an önce geride bırakmanız gereken 7 alışkanlık. 1. Kendinize acıma alışkanlığı Tüm kötü alışkanlıklar “zavallı kendinize” sona ermeyen bir şekilde acımak ve “şanssız …"

Sizi aşağı çekecek 7 alışkanlık
Sizi aşağı çekecek 7 alışkanlık Yönetici
Bu içerik 1374 kez okundu.

Hepimiz her gün kendimizi yenilemek ve gün geçtikçe dahaiyi olmak için bazı alışkanlıklarımızla mücadele ederiz. Bazılarımız ise hangi alışkanlıklarla mücadele edeceğini bilmez. İşte daha iyi bir yaşam kalitesine sahip olmak için bir an önce geride bırakmanız gereken 7 alışkanlık.

1. Kendinize acıma alışkanlığı
Tüm kötü alışkanlıklar “zavallı kendinize” sona ermeyen bir şekilde acımak ve “şanssız kaderiniz” hakkında söylenmekle başlar. Görünüşünüz, geliriniz, eğitiminiz, daireniz, hava ve hatta en küçük zorluklar dahi üzgün hissetmenize ve bir hiç uğruna acı çekmenize yol açabilir.
Kendine acıma huyunu geliştirenler, etraflarındaki insanların kendilerine karşı olan sempatisini yitirirler. Kendine acıyan insanlara sonsuza kadar merhamet gösterebilirsiniz fakat onların kendilerine yardım etmek için eninde sonunda bir şeyler yapması gerekir. Kimse onlardan bir şey beklemez çünkü tüm yaptıkları sızlanmaktır. Ve açıkçası kimse etraflarında bu tarz insanları bulundurmak istemez. Sonuç olarak vasıfsız işlerde çalışırlar ve zavallıca bir yaşayış biçimleri vardır. Genellikle kendileri için önemli olabilecek kontakları bertaraf ederler ki bu da fırsatları kaçırmanın en iyi yoludur.

2. Cimrilik yapma alışkanlığı
Eğer bir süpermarkette ilk olarak baktığınız şey “indirim” tabelasıysa, eğer mesai arkadaşlarınızın çok çalışmadıkları halde sizden daha iyi kazandığını düşünüyorsanız, eğer hiç kimseye borç vermiyorsanız, eğer bahşiş bırakmıyorsanız, maaşınızla bir çocuğa bakamayacağınızı düşünüyorsanız… o zaman bu kötü bir alışkanlık.
Analistler tutumluluğun, gelir ve gider arasındaki dengesizlikten kaynaklandığını ifade ediyor. Finansal olarak dengeli bir insan eşyalar, hizmetler için gerçek fiyatlarını ödemeye hazırdır ve başkalarından da bunu bekler.

3. Her şeyi para olarak değerlendirme alışkanlığı
Sadece fakir insanlar, mutluluğun banka hesaplarındaki 7 rakamlı bakiyeden oluştuğunu düşünür. Tabi eğer ihtişamlı kıyafetleriniz olmadan, bir malikanede yaşamadan ya da pahalı bir araba kullanmadan hayattan keyif alamıyorsanız. Yapılan sosyal araştırmalar “Mutlu olmak için neye ihtiyacınız var?” sorusuna yalnızca düşük gelirli insanların “para” olarak cevap verdiğiniz gösteriyor.
Finansal durumu düzgün insanlar ise bu soruya “gerçek aşk” ve “arkadaşlık” olarak cevap veriyor. Dahası zenginliği kazandıkları paranın miktarı olarak görmek yerine onu kazanabilme yeteneği olarak tanımlıyorlar. Örneğin yeni bir iş kurmak gibi… Gerçekten başarılı bir insanın başarısı sahip olduğu para ile ölçülemez.

4. Paranız kalmadığında panikleme alışkanlığı
Eğer işinizden kovulma fikrinden dolayı tüylerinizi diken diken ediyorsa, muhtemelen “zavallı” iç sesiniz konuşuyor demektir. Başarılı insanlar zenginliğe sürekli bir durum olarak bakmazlar, para bazen vardır bazen yoktur.

5. Kazandığınızdan daha fazla harcama alışkanlığı
Eğer sürekli fazla mesai yapıyorsanız ya da ek işlerde çalışıyorsanız ancak yaşamınız için yeteri kadar para kazanamıyorsanız, yaşam düzeninizi değiştirmenin vakti gelmiş demektir. Aldığınız krediler arasındaki farkı bilmiyorsanız, muhtemelen asla zengin olamayacaksınız.

6. Hoşlanmadığınız şeyleri yapma alışkanlığı
Ben değilse kim? Psikologlar, kendilerini işlerine ait hissetmeyen insanların potansiyel olarak kaderinde mutsuzluk ve fakirlik olduğunu söylüyor. Bunun nedeni; yapmak istemedikleri ve yapmaktan hoşlanmadıkları halde bir şeyleri yapma hissi. Bu alışkanlıktan kurtulmak için, gücünüzü ve enerjinizi başkasının ihtiyacı olan herhangi bir şeye değil, daha tatmin edici bir şeye adamanız gerekiyor. Harika sonuçlara ulaşmanın tek yolu bu!

7. Akrabalarınızdan uzak kalma alışkanlığı
En başarılı insanlar, ailesini seven ve onlara değer verenlerdir. Düşünsenize, hayatınızdaki her şey çöktüğünde teselli ve destek bulacağınız tek yer onların yanı!

Tuğçe İçözü, Sosyalmedya.co

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?