Sahip Olunabilecek En Kötü 10 Meslek

Kış geldi ve işe gitmek her geçen gün daha da zorlaşacak diye düşündüğünüze eminim. Ya da mevsim fark etmez “işe gitmek benim için her gün yaptığım sıradan, standart bir aktivite” diye de düşünebilirsiniz. Ne yazık ki haklı ya da haksız bazı mazeretlerle böyle düşünenlerin sayısı hiç az değil. Ama şunu da eklemeliyim, bu durumu itiraf …

Sahip Olunabilecek En Kötü 10 Meslek
Sahip Olunabilecek En Kötü 10 Meslek Yönetici
Bu içerik 1243 kez okundu.

Kış geldi ve işe gitmek her geçen gün daha da zorlaşacak diye düşündüğünüze eminim. Ya da mevsim fark etmez “işe gitmek benim için her gün yaptığım sıradan, standart bir aktivite” diye de düşünebilirsiniz. Ne yazık ki haklı ya da haksız bazı mazeretlerle böyle düşünenlerin sayısı hiç az değil. Ama şunu da eklemeliyim, bu durumu itiraf etmek hiç de utanılacak bir şey değil; hele ki ülkemizdeki iş ve yaşam koşulları göz önüne alındığında. Yoksa neden sabahları ayaklarımız geri geri gitsin ki?

İş hayatında bizi üzen tek sorun da sadece bunlarla sınırlı kalmıyor. Bir ay boyunca harıl harıl çalışıyorsunuz maaşı aldığınız gün bitiyor, ihtiyaçlarınıza yetmiyor olması da cabası. Bitmek bilmeyen mesailere, memnuniyetsiz patronları da eklersek, sanırım içinizi iyice karartmış oluruz. Kısacası olumsuz taraflar saymakla bitmez; ancak birazdan öğreneceğiniz mesleklerde çalışmıyorsanız eğer, daha zorluğun ne olduğunu tam olarak bilmiyorsunuz. Saydıklarımızdan sonra memnuniyetsiz bir ifade takındığınız aşikar; ama sabah evinizden çıktığınızda gübre toplamaya ya da hayvanların iç organlarını çıkarmaya gittiğinizi düşünün… İşte o zaman şu an şikayet ettiğiniz çoğu soruna büyük bir iştahla şükredeceğinizden şüpheniz olmasın. Dilerseniz bu meslekler hangileriymiş birlikte öğrenelim.

İşte karşınızda sahip olunabilecek en kötü meslekler:

10 Estetik Uzmanı

Eğer sizin de cilt sorunlarınız varsa, mikrodermabrasyon gibi tedaviler için bir estetik uzmanına görünmeniz gerekebilir. Estetik uzmanları dışarıdan epey havalı bir iş yapıyorlarmış gibi görünseler de düşününce bunun hiç de öyle olmadığını anlıyoruz. Mesela; ciddi cilt problemleri olan bir hastayı, yoğun bir ışığın altında neredeyse ağzının içine girecekmiş kadar yakınlaşıp işlem yapmak hiç de kolay olmamalı.

Sonuçta estetik uzmanına giden hasta, dışarıya yepyeni bir ciltle ve mutlu bir şekilde çıkacaktır. Ancak o kötü görünümlü ciltten bakterileri ve kirli tabakayı kazıyan estetik uzmanının hali nasıl olur, tahmin bile edemiyorum.

9 Kesimhane Çalışanı

Evet, bir kesimhane çalışanıysanız pek çok hayvanı kısa süre içerisinde öldürmeniz gerekmektedir. Ki bu kulağınıza yeterince kötü gelmediyse, bu hayvanların belirli organlarını dışarıya çıkartıp paketlenmeye hazır hale getirmeyi de göz önüne alın derim. Ayrıca kesimhanelerden dışarıya yayılan kokunun, çoğu insanı metrelerce uzağa kaçmaya sevk ettiğini de hatırlatalım. Mekanın içinde oluşan kokuyu hesaba katmıyorum bile! Açıkçası buralarda çalışan insanların kesinlikle güçlü bir midesi olmalı diye düşünüyorum. Yine de kesimhanelerde çalışanların çoğunun vejetaryen olmasını beklemek yanlış olmaz, değil mi?

8 Tavuk Cinsiyeti Belirleyicisi

Evet, yanlış duymadınız. Bu işi yapan insanlar da var. Peki, ne var ki bunda diye soracak olursanız, size şunu söyleyebilirim. Bu işlem, yani cinsiyet ayrımı, tavuklar henüz yumurtadan yeni çıktıklarında yapılıyor. Çalışanlar, civcivin karnını sıkarak içinden dışkı çıkmasını sağlıyor ve anüsünün içine bakarak dişi ya da erkek ayrımı yapıyor. Eğer burada ufak bir yumru varsa civciv erkek, yoksa dişi olduğu anlamına geliyor. Düşününce, pek de hoş bir iş gibi görünmüyor, değil mi? Ülkemizde bu işlem daha çok kanatlarına bakılarak yapılmaktadır.

7 Proktolog

Proktologların ne yaptığını biliyor musunuz? Proktoloji aslında kalın bağırsak, rektum ve makat bölgesi hastalıklarıyla ilgilenen tıp dalına verilen isimdir. Bu işi yapanlar da doğal olarak proktolog oluyor. Anlayacağınız, eğer bir hemoroit probleminiz varsa, ziyaret etmeniz gereken kişi bir proktologdur. Bu bölgeyle ilgili herhangi bir rahatsızlığınızda ise yine bir proktoloji uzmanına görünmeniz gerekmektedir. Evet, proktologlar gerçekten çok gerekli bir iş yapıyor; ancak bu, işin iğrenç görünmediği anlamına gelmiyor, değil mi?

6 Yarasa Gübresi Toplayıcısı (Guano)

Guano’nın asıl anlamı yarasa gübresi olsa da bu terim diğer kuşların dışkısı anlamına da gelmektedir. Guano toplayıcılığının bir meslek olduğunu duyduğunuzda, bu işin ne kadar iğrenç olduğunu tahmin ettiğinizi düşünüyorum. Ancak guano dünyanın birçok bölgesinde oldukça etkili gübreler arasında gösterildiği için, meslek de epey yaygınlaşmış. Hatta yarasa gübresi yalnızca mağaralardan toplanabildiği için, bu kişilerin özel eğitimli çalışanlardan oluştuğunu da söyleyebiliriz. Kısacası, bundan sonra kafanıza ya da arabanıza bir kuş pislediğinde sinirlenmek yerine, guano toplayıcılarının saatlerce yapmak zorunda oldukları bu zor işi düşünün derim.

5 Portatif Tuvalet Temizleyicisi

Listemizdeki en iğrenç iş olarak gösterilebilecek portatif tuvalet temizleyiciliğinin de ne kadar zor bir meslek olduğunu tahmin edebilirsiniz. Şantiyelerde ya da özel etkinliklerde kullanılan portatif tuvaletler, özel bir vakumla temizlenerek tekrar kullanılabilir hale getiriliyorlar. Neyse ki bu işi yapmaya gönüllü olan bazıları çıkıyor. Yıllık 50.000 dolar gelir getiren bu mesleğin maaşı makul denebilecek bir seviyede olmasına rağmen, tuvalet temizleme işinin bundan çok daha fazla paraya yapılması gerektiğini düşünüyorum.

4 Asfalt Leşi Temizleyicisi

Asfaltta ezilmiş hayvan ölülerini daha önce mutlaka görmüşsünüzdür. Bazılarının işi ise bu asfalt leşlerini en kısa süre içerisinde temizlemektir. Ya da daha doğrusu üzerinden sayısız araba geçtikten sonra asfaltla bütünleşme durumuna gelen kalıntıları kazıyarak çıkarmaktır. Bu mesleğin daha çok Avrupa’da yaygın olduğunu da söylemeliyiz. Düşünsenize, sabah uyanıyor ve acaba bugün kaç tane asfalt leşi temizleyeceğim diye tasalanıyorsunuz. Korkunç, değil mi?

3 Koltuk Altı Koklayıcısı

Evet, böyle bir meslek dalı da var. Yoksa deodorant firmalarının 24-48 saat kalıcı etki gibi sloganlarının uydurma falan olduğunu mu düşünüyordunuz? Elbette, hayır. Kozmetik markaları, bu işi yapmak için birilerini işe alıyor ve bu çalışanlar hiç tanımadıkları insanların koltuk altını koklayarak, ter kokup kokmadığını kontrol ediyorlar. Gerçekten mide bulandırıcı! Düşünsenize, yanınızdan geçen birinin hafif ter kokusunu duyduğunuz zaman bile, oradan hemen uzaklaşmak istiyorsunuz. Ki burnunuzu birinin koltuk altına yapıştırdığınızdaki durumu hayal bile demiyorum!

2 Mumyalayıcı

Mumyalayıcılar ise ölü insanların bedenlerini temizleme işini üstlenen kişilerdir. Bu kişiler, ölüleri dezenfektanla temizledikten sonra iç organların cenazeye kadar çürümemesi için bedene özel bir sıvı enjekte eder. Tabi ki tüm bu işlemleri yapmadan önce, mumyalayıcının ilk işi ölünün gerçekten ölü olup olmadığını kontrol etmektir.

1 Kusmuk Temizleyicisi

Listemizde yer alan bir diğer meslek ise kusmuk temizleyiciliği. Evet, böyle bir meslek de var. Ki bu çalışanlara en çok nerede ihtiyaç duyulduğunu tahmin edebilirsiniz. Tabi ki lunaparklarda! Sonuçta, yerden metrelerce yükseğe çıkan hız trenine binme cesaretini gösterenlerden en az birkaç tanesi kendini tutamayıp kusuyor. Bu durumda görevliler ortadaki pisliği temizlemek zorunda kalıyor. Sonuçta bu işi kusmadan halletmek, çok az insanın yapabileceği bir şeydir diye düşünüyorum.

Bu listeyi gördükten sonra şu anda yaptığınız işe sıkı sıkı sarılıp, şükredeceğinizi düşünüyorum. Yanılmıyorum, değil mi? Yoksa hanginiz bir kesimhane çalışanı, koltuk altı koklayıcısı ya da yukarıdakilerden herhangi bir tanesi olmak ister ki? Veya gübre toplamak, insanların “pis” denebilecek ciltleriyle haşır neşir olmak? En iyisi siz siz olun, sabah işinize giderken bu listeyi düşünün ve ne kadar şanslı olduğunuzu bir kez daha anlayın. Şimdi gelelim asıl soruya, bu mesleklerden en mide bulandırıcı bulduğunuz hangisi?

Paratic.com

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?