Pazartesi sendromunu yenmenin 13 yolu

Her Pazartesi’ye aynı sıkıntı ile başlayanlar bugünden bakmanız gereken 13 şey var. Pazartesi sendromu hakkında bilmeniz gereken birkaç şey var. Twitter kullanan beyaz yakalılar üzerinde yapılan araştırmaya göre Pazartsi günleri sabah 11:16’ya kadar çalışanların çoğu gülümsemiyor bile. Pazartesi sendromu diye adlandırdığımız şeyin Salı günleri de devam edebileceğinin anlatıldığı araştırmada Japonya’daki intihar vakalarının en yüksek olduğu …

Pazartesi sendromunu yenmenin 13 yolu
Pazartesi sendromunu yenmenin 13 yolu Yönetici
Bu içerik 1240 kez okundu.

Her Pazartesi’ye aynı sıkıntı ile başlayanlar bugünden bakmanız gereken 13 şey var.
Pazartesi sendromu hakkında bilmeniz gereken birkaç şey var.
Twitter kullanan beyaz yakalılar üzerinde yapılan araştırmaya göre Pazartsi günleri sabah 11:16’ya kadar çalışanların çoğu gülümsemiyor bile. Pazartesi sendromu diye adlandırdığımız şeyin Salı günleri de devam edebileceğinin anlatıldığı araştırmada Japonya’daki intihar vakalarının en yüksek olduğu günün Pazartesi olduğuna da vurgu yapılmış.
Neyse ki bir planımız var.

1. Hafta sonları için yaşamayın.
Çalışırken stres altında olanların hafta sonları çok ama çok daha fazla mutlu oldukları bir araştırmayla gözlemlenmiş. Bunun sebebi hafta boyu çalışmanın sonunda hafta sonunda yapılacak bazı aktivitelerin ödül olarak görülmesi. O zaman bunu değiştirmek mümkün. Hafta içlerine de küçük aktiviteler sığdırın, yeni ödülleriniz olsun. Çarşamba günü örneğin, çok sevdiğim bir arkadaşım Çarşamba için küçük Cumartesi derdi ve mutlaka bir aktivitesi olurdu. Deneyin.

2. Sakin ol şampiyon, her zaman gecelerin kadını / adamı olma.
Her Cuma ve Cumartesi sabaha kadar dışarıya çıkmanıza gerek yok. Bu hem vücudunuzun uyku dengesini bozacak hem de zamanı doğru kullanma alışkanlığınızı bozacak. Bir gece çıkın, diğerini ise daha sakin ev aktiviteleri ile geçirmeyi deneyin. Ya da evinize yakın bir yerlerde bir şeyler planlayın.

3. Aşırı uyku, aşırı yorgunluk
Öğlene kadar uyuyup enerji dolu olmayı mı bekliyorsunuz? Bütün hafta boyunca aynı uyku düzenine uymaya çalışın. Geç yattığınız günler de bile normalde uyandığınız saatte uyanmayı deneyin.

4. Pazar gecesinden Pazartesi’yi halledin.
Sabah giyeceğiniz kıyafetler, hatta belki öğle yemeğinde ne yiyeceğiniz (yani bu benim için bir stres kalemi örneğin) gibi fikriniz olmadığında sizi strese sokacak işlere Pazar gecesinden karar verin. Bakın bu madde en önemlisi.

5. Pazartesi uykunuz sağlam olsun.
Bir kaç günlük tatilin ardından koca bir haftaya başlayacaksınız. Bunun için 7 saatlik bir uyku çekmekte yarar var. Kısa süreli uykulara dayanan bir yapınız olabilir, tebrik ederim. Ancak bu yazının başlığı sendromsuz Pazartesiler ve sendromsuz bir Pazartesi istiyorsanız haftaya iyi bir uyku çekip başlayın. Nokta.

6. Kahvaltınız olmadan asla.
Sabah aç karnına çalışarak stresinizi iki katına çıkarmayın. Güzel, hafif bir kahvaltı ile güne bomba gibi başlarsınız. Dünyada kahvaltıdan daha güzel sadece birkaç şey var.

7. Müziği ihmal etmeyin.
İş başı yapmadan önce güzel, modunuzu yükseltecek bir müzik açın. Keyiflenin.

8. Tatlı bir spor?
Egzersiz yapmanın endorfin seviyenizde artış yaptığı bir gizem değil. Günde 4-5 dakikada yapabileceğiniz hafif programlarla güne başlamayı bir deneyin.

9. Jilet gibi olun.
Yeni elbiseler, yeni bir hafta. Pazartesi günü şık olmaya çalışın. Hatta enerjinizi yükseltmek için kırmızı renk tercih edin. Özgüveniniz artarken, sendromunuz yok olsun.

10. Gülümseyin.
Duş alırken, kahvaltı ederken, sabah kalktığınızda eşinize, sevgilinize, anne babanıza gülümseyin, Starbucks’tan kahve alırken baristaya gülümseyin, size yol veren o güzel insana gülümseyin.

11. Pazartesi ödül günü olsun.
Diyetinizi ucundan bozacak şeyleri bugün yiyin, biraz çikolata hakkınız bugün olsun, öğle arası online alışveriş yapın.

12. Gün boyu küçük molalar verin.
Çalışmalara küçük aralar vermek oldukça faydalı olacaktır. Bu bir çay – kahve molası olabilir, 30 dakikalık bir yürüyüş olabilir, eğer şanslı bir plaza çalışanıysanız havuz ya da spor salonunda ter atılabilir. Hiçbir şeyiniz yoksa bir yanınıza kitap alıp okuyabilirsiniz. Hatta şiir kitabı olsun, şiir okuyan kaç kişi kaldık? Kitap seçimi yapamayanlar için daha önce hazırladığımız bir listeye şuradan ulaşabilirsiniz.

13. Neden sendrom yaşadığınızı tekrar analiz edin
Eğer bütün bunlara rağmen hala sendromunuz devam ediyorsa o zaman sorun sizde değil, sorun işinizde olabilir. O zaman Kariyer‘e bir göz atın.

Sosyalmedya.co

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?