" /> " /> " />

Patronunuzun sizden hoşlanmadığına dair 15 işaret

Belki işaretler pek göze çarpmıyordur ancak, nereye bakacağınızı biliyorsanız genellikle kolay bir şekilde fark edilirler. Herkes çalıştığı işten hoşlanmayı ister (özellikle patronlar). Patronlar, promosyonlar, maaşların yükselmesi, performans değerlendirmesi gibi durumlara karar vererek işteki mutluluğumuzda ve başarılarımızda önemli bir rol oynarlar. Eğer patronunuz sizden hoşlanmıyorsa bu konuda bir şeyler yaparak durumu değiştirmek istersiniz. Fakat bu her …" />

Patronunuzun sizden hoşlanmadığına dair 15 işaret
Patronunuzun sizden hoşlanmadığına dair 15 işaret Yönetici
Bu içerik 1404 kez okundu.

Belki işaretler pek göze çarpmıyordur ancak, nereye bakacağınızı biliyorsanız genellikle kolay bir şekilde fark edilirler.
Herkes çalıştığı işten hoşlanmayı ister (özellikle patronlar). Patronlar, promosyonlar, maaşların yükselmesi, performans değerlendirmesi gibi durumlara karar vererek işteki mutluluğumuzda ve başarılarımızda önemli bir rol oynarlar.
Eğer patronunuz sizden hoşlanmıyorsa bu konuda bir şeyler yaparak durumu değiştirmek istersiniz. Fakat bu her zaman kolay değil.
Eğer patronunuz sizi sevmiyorsa bunu açıkça dile getirmez, onlar iş yerinde ilişkileri profesyonelce yürütmek zorunda olduklarını bilirler. Bu yüzden sizi sevmediklerine dair verdikleri işaretler bazen pek belirgin olmaz.
İşte patronunuzun gizliden gizliye sizi sevmediğine dair 15 işaret:

Kötü hisleriniz varsa
Eğer patronunuzun sizden hoşlanmadığını hissediyorsanız bunu sadece aklınıza öyle yerleştirdiğinizden dolayı olabilir. Ama haklı da olabilirsiniz. Eğer size herkesten farklı davranıyorsa muhtemelen en sevdiği çalışan siz değilsiniz demektir. Hislerinize güvenin ve düşüncelerinizin haklı olduğunu ispatlamak için başka işaretlere bakmaya devam edin.

Önemli kararlar da dahil hiç fikriniz sorulmuyorsa
Alanınızla ilgili önemli kararlar veriliyorken patronunuz size de danışmıyorsa muhtemelen fikirlerinize güvenmiyor olmasındandır.

Eğer sizinle göz teması kurmaktan kaçınıyorsa
Çalışanın sinir bakışlarına hedef olmak bir patron için zor bir durumdur. Sizin onlara karşı bir nefret beslediğinizi görmekten korkarlar bu yüzden mümkün olduğunca sizinle göz teması kurmamaya çalışırlar.

Sizin bulunduğunuz yerlerde gülümsemekten kaçınıyorsa
Patronunuzun kötü bir gün geçirdiği anları kastetmiyorum ama eğer patronunuz sizin bulunduğunuz ortamlarda gülümsememek için efor sarf ediyorsa bir şeyler iyi gitmiyor demektir.

Sadece sizin yaptığınız işleri yakından takip ediyorsa
Eğer patronunuz belli sebeplerle sürekli sadece sizin işlerinizi yakından takip ediyorsa yaptığınız işlere güvenmediği anlamına gelmektedir.

Sizi görmezden geliyorsa
Eğer patronunuz sabahları veya akşamları size denk geldiğinde günaydın veya iyi akşamlar demeyip sizi görmezden geliyorsa bu sizi sevmediğinizi anlatmaya çalışmasının göstergesidir.

Size kısa cevaplar veriyorsa
Patronunuza denk geldiğinizde nazikçe nasıl olduğunu sorduğunuzda veya günaydın dediğinizde size geri dönüş olarak sadece kısa cevaplar veriyorsa bu sizi sevmediğinin göstergesidir.

İletişim için sürekli elektronik posta yolunu seçiyorsa
Eğer patronunuz sizinle yüz yüze görüşebileceği halde sürekli iletişim için elektronik postayı seçiyorsa muhtemelen sizinle görüşmek istemiyordur ve sizi sevmediğini göstermeye çalışmanın başka bir yoludur.

Önemli görüşmelere veya projelere hiç davet edilmiyorsanız
Alanınızla ilgili herhangi bir görüşme veya önemli projeye katılımınız istenmiyorsa bu patronunuzun sizi sevmediğine dair bir işarettir.

Ofisinin kapısı sürekli kapalıysa
Eğer patronunuzun kapısı sürekli kapalıysa belki de size bir şey anlatmaya çalışıyordur.

Sürekli sizinle zıt fikirdeyse
Söylediğiniz her bir sözde veya fikirde patronunuz sizinle zıt fikirdeyse muhtemelen sizden nefret ediyordur.

Kişisel olarak durumunuzu veya ailenizin durumunu hiç sormuyorsa
Eğer patronunuz herkesle ailesinin veya kendi kişisel durumlarıyla ilgili sorular soruyorsa ancak söz konusu siz olunca herhangi bir eğilimi olmadıysa muhtemelen patronunuz sizi pek sevmiyordur.

Kimsenin istemediği bir işe size sormadan sizi atıyorsa
Eğer patronunuz eğitim durumunuz veya yeteneklerinizi görmezden gelip kimsenin istemediği alanınız dışında bir işe sizi atıyorsa kendinize başka bir iş bakmanız sizin için daha iyi olur.

Size geri dönüş yapmıyorsa
İyi bir patron sizin yaptığınız bildirimlere sizin gelişiminiz için iyi veya kötü bir şekilde geri dönüş yapar. Eğer sizin patronunuz yaptığınız bildirimlerden hiç birine iyi veya kötü cevap vermiyorsa siz ve sizin yaptığınız işin kendisi için pek bir önemi yoktur anlamına geliyor. Kişisel olarak gelişiminiz ve kariyeriniz için başka bir yerde çalışmayı denemelisiniz.

Size sürekli sadece olumsuz geri dönüş yapıyor ve bu geri dönüşü herkesin ortasında yapıyorsa
Eğer patronunuz tüm çabalarınıza sürekli olumsuz yanıt vermekle kalmayıp geri dönüşlerini çalışma arkadaşlarınızın yanında açıkça yapıyorsa bu iş yerine katacak çok bir şeyiniz kalmamış demektir.
Boşuna çabalamayın zira ne yaparsanız ve ne kadar başarılı olsanız bile patronunuzun kötü niyeti hep çalışmalarınızın önüne geçecektir bu yüzden kendinizi daha iyi geliştirebileceğiniz başka bir çalışma ortamını seçmeniz sizin geleceğiniz açısından çok önemlidir.

Metin Özhan, Sosyalmedya.co

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?