Mutlu insanların 8 alışkanlığı

Hepimiz hep hayat boyu mutlu olmak istiyoruz. Oysa sürekli mutluluk diye bir şey maalesef imkansız. şairin de dediği gibi ‘Mutlu günler sana gelmez sen onlara yürüyeceksin’ Yani kısaca kendi mutluluğumuzu kendimiz yaratmalıyız. Bunun içinde hayatta size rehberlik edece 8 küçük öneri hazırladım. Hazırsanız başlıyoruz: 1. Erken kalkın Hayat bazen çok yorucu olabiliyor. Moralimiz dipte olabiliyor. …

Mutlu insanların 8 alışkanlığı
Mutlu insanların 8 alışkanlığı Yönetici
Bu içerik 1124 kez okundu.

Hepimiz hep hayat boyu mutlu olmak istiyoruz. Oysa sürekli mutluluk diye bir şey maalesef imkansız. şairin de dediği gibi ‘Mutlu günler sana gelmez sen onlara yürüyeceksin’ Yani kısaca kendi mutluluğumuzu kendimiz yaratmalıyız. Bunun içinde hayatta size rehberlik edece 8 küçük öneri hazırladım. Hazırsanız başlıyoruz:

1. Erken kalkın
Hayat bazen çok yorucu olabiliyor. Moralimiz dipte olabiliyor. Gece geç yatmış olabiliyoruz. Yataktan hiç kalkmak istemiyoruz; ama mutlu insanların en önemli alışkanlıklarından biri vakitli yatıp, 7-8 saat uyku uyuyup, sabah taze ve dinlenmiş bir şekilde uyanmaları. Bu arada yatmadan en az bir saat önce elektronikle ilişiğinizi kesmeniz de çok önemli. Kitap okumak, ılık duş almak kaliteli bir uyku çekmek için iyi olabilir.

2.Hayatı olduğu gibi kabul edin
Mutlu insanlar bunu çoktan kavramış durumdalar. %100 mutluluk ya da 7/24 mutluluk diye bir şey söz konusu değil. Mutlu anların keyfini çıkarıp, dibe battığımız tam tersi durumlarda da bir an evvel ayaklarımızı çırpıp yüzeye çıkmaya bakmak gerekiyor. Mutlu insanlar bunu başarmakla kalmayıp kendilerini de dahil olmak üzere herkesi olduğu gibi kabul ediyorlar.

3.Kendinizle gurur duyun
Kimse kendini beğenmiş insanlardan haz etmez. Ama mutlu insanların yaptığı önemli bir şey kendileriyle gurur duymaları. Başladıkları işi bitirme eğiliminde olup, her zaman daha iyisini yapmayı hedeflerler ve başardıkları iyi işler için kendilerini tebrik ederler. Mutluluğu başkalarının takdirine bağlamazlar. Tanıdık geldi mi? İş yerinde çalışıp çalışıp ortaya çıkardığınız iyi bir iş sonucunda patronunuzun size takdir etmemesi ve sizin o an ne hissettiğiniz?

4.Hareket edin
Evet bazen kıpırdamak istemiyoruz. Pijamalarımızla yatıp, kek yiyip,“Friends” dizisini izlemek istiyoruz ama bir yere kadar. Mutlu insanların hepsinin hayatında spor var, hareket var. Sizin için en uygunu neyse onu bulun. Kapalı alan sevmiyorsanız dışarda yürüyün ya da koşun, tek başınıza motive olamıyorsanız spor eğitmeni ile çalışın ya da birlikte spor yapan gruplara katılın; ama mutlaka nabzınızı düzenli olarak yükseltin.

5. Mutlu insanlarla takılın
Sürekli negatif düşünen ve konuşan insanlarla birlikte olursanız onların davranışlarının sizlere de yansıyacağını biliyor muydunuz? Mutlu insanlar bunu çok iyi biliyorlar ve kendilerini mutlu ve kendileriyle barışık insanlarla çevreliyorlar. Kendinizi iyi hissettiren ve modunuzu yükselten insanlarla birlikte olmayı alışkanlık haline getirin.

6. Şükredin
Hiçbir şey şans eseri olmuyor bu hayatta. Olan biten herşeyin bir sebebi var. Mutlu insanlar bunun farkındalar ve yaşadıkları her gün için minnettarlar. Sahip olduğumuz güzelliklerin farkında olmak çok önemli. Nelere sahip olduğunuza bir bakın, dert ettiğiniz şeylere bir bakın. Tek tek farkında olun bunların ve şükredin. Yarının garantisi varmış gibi yaşıyor olmamız çok tuhaf bence. Hatta kafamızda gelecek için planlar yapıyor olmamız da bir o kadar tuhaf. Nedir acaba bize hayatın tam da planladığımız gibi gideceğini düşündüren şey?

7. Yavaşlayın
Bazen hiçbir şeye yetişemiyormuşuz gibi gelir. Hayat çok hızlı akıyor ve biz yetişemiyoruz ve hatta bir çok şeyi kaçırıyormuşuz gibi gelir. Mutlu insanlar kendilerini başkalarıyla kıyaslamazlar. Maalesef sosyal medya istemeden de olsa bunu bize yaptırıyor. Herkes bir yerlerde bir şeyler yiyor, tatil yapıyor, konsere gidiyor ve biz sanki gerideyiz. Yetişmemiz lazım. Kendinizi kimseyle kıyaslamayın. Herkes her şeyi kendince ve kendi hızıyla yapıyor.

8. Seçim yapın
Hayatın üstesinden gelmenin en iyi yolu bazen de gülüp geçmektir. Ağlamayı ya da gülmeyi seçebilirsiniz. Her durumda iki seçeneğiniz var. Gülmeyi seçin, gülümseyin ve durumdan en iyi şekilde faydalanmaya çalışın. Mutlu insanlar her şeyin en iyisine sahip falan değiller ama her durumdan en iyi şekilde faydalanmayı ve her durumun içinden bir güzellik çıkarmayı başarıyorlar.

Uplifers.com

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?