Liderlerin çalışma saatlerinden sonra yaptığı 7 ortak şey

Hobilere zaman ayırmak yerine çalışmayı tercih etmek çok mantıklı bir şey değil. Çalışmaya çok fazla zaman ayırıp kendine ayıramayan kişiler genellikle çok sıkıcı kişiler olurlar. Çoğu başarılı ve üretken kişiler iş dışında ilginç bir süreci izliyorlar. Peki, çoğu başarılı kişiler yoğun çalışma saatlerinden sonra stresi atmak için neler mi yapıyorlar? Yazımızı okuyarak neler yaptıklarını öğrenebilirsiniz: …

Liderlerin çalışma saatlerinden sonra yaptığı 7 ortak şey
Liderlerin çalışma saatlerinden sonra yaptığı 7 ortak şey Yönetici
Bu içerik 1143 kez okundu.

Hobilere zaman ayırmak yerine çalışmayı tercih etmek çok mantıklı bir şey değil. Çalışmaya çok fazla zaman ayırıp kendine ayıramayan kişiler genellikle çok sıkıcı kişiler olurlar.
Çoğu başarılı ve üretken kişiler iş dışında ilginç bir süreci izliyorlar. Peki, çoğu başarılı kişiler yoğun çalışma saatlerinden sonra stresi atmak için neler mi yapıyorlar? Yazımızı okuyarak neler yaptıklarını öğrenebilirsiniz:

1. Kapalı yerlerin dışında zaman geçirirler
Ofisteki uzun bir günden sonra biraz temiz hava almak üzerinizde yenileyici bir etki yaratabilir. Ayakları biraz germek ve doğayı içinize çekmeniz iyi gelecektir. Bütün gün lambaların altında oturmak zararlıdır.
Biraz işten uzaklaşmak için kendinize zaman ayırın ve dışarda sevdiğiniz bir hobinizi gerçekleştirin. Hobi olarak yaptığınız tüm aktiviteler perspektifinizi geliştirir. Öğle yemeği için yapacağınız kısa bir yürüyüş bile sağlınız için çok önemli.

2. Spor yaparlar
Günün büyük bölümünde oturmak veya bilgisayar kullanmak sağlımız için iyi değil. Dr. James Levine’nin belirtimlerine göre çağımızın yeni “sigara bağımlılığı” oturmaktır.
Günün büyük bölümünü hareketsiz geçirmenin etkisini azaltmak için bir spor salonuna yazılmanız şart. Spor salonuna sadece kayıt yapmamalısınız bunu rutin bir eyleme dönüştürmelisiniz. Sağlıklı ve zinde bir vücut için düzenli olarak egzersiz yapmanız gerekir.

3. Rutinlere ara verirler
Her gün aynı şeyleri yapmak kişilerin içindeki yaratıcılığı öldürür. Kendinize yeni bir çevre edinin, yeni görevler bulmaya çalışın veya planınızda olmayan bir yere gezmeye gidin. Perspektifliğinizi geliştirmek için yeni şeyleri denemelisiniz. Amaç sadece sizin daha ilginç bir kişi olmanız değil, kazanacağınız yeni perspektifler ile kariyeriniz de daha hızlı ilerleyebilirsiniz.

4. Toplum gönüllülerine destek verirler
Toplumdan kazandığının bir kısmını topluma geri vermek hem sizi psikolojik olarak daha çok motive eden hem de popülerliğinizi arttıran bir harekettir. Eğer bir topluluğa liderlik etmek istiyorsanız insanlara yardımcı olmayı da öğrenmelisiniz.

5. Meraklarını kaybetmezler
Dikkat çeken insanların çoğu, yaşamları boyunca öğrenmeye olan meraklarını korur. Bu kişiler sürekli bir şeyler öğrenme eğilimindedirler. Kendi yapabildiklerinin sınırlarını öğrenmek için değişik kurslara da giderler. İçlerindeki yaratıcı kişilikleri ortaya çıkarmaya çabalarlar. Bazı başarılı kişiler ilerleyen yıllarda keşfettikleri yetenekleri uğruna uzun yıllar başarılı olduklarını düşündükleri meslekleri bırakıp kendi yetenekleri üzerine iş alanları kurmaya yönelmiştir. Bu yeteneklerini en güzel şekilde icra ederek hem çok daha başarılı hem de çok daha mutlu olmayı başarmışlardır. Siz de öğrenmek veya kendi sınırlarınızı öğrenmeye çalışmaktan asla vazgeçmemelisiniz. Ulaşmaya çalıştığınız sınırların ne kadar geniş bir alana yayıldığını ve daha bilmediğinizi birçok şey olduğunu fark edeceksiniz.

6. Dostluklar geliştirirler
Liderler genellikle ofislerinde çok zaman geçirmezler çünkü sorumlu oldukları işletmenin büyümesi için ikili ilişkilerin önemini farkındadırlar. Bunun içinde çoğunlukla ofis dışında görüşmeler halindedirler. Bu görüşmeler boyunca edindikleri yeni dostluklar ile sorumlu oldukları işletmeleri daha ileriye taşıyabileceklerinin farkındadırlar. Sizin de bir yönetici olarak daha başarılı olmak için birçok bağlantı ve samimi dostluklar geliştirmeniz gerekir.

7. Aileleriyle olan ilişkileri düzenlidir
Herkesin bir günde geçireceği 24 saati vardır ancak gerçek liderler sevdiği insanlar için zaman ayırmayı bilir. Ailenizi hiç bir zaman ihmal etmemelisiniz onlara her zaman öncelik vermelisiniz.

Metin Özhan, Sosyalmedya.co

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?