Kyoto’da bulunan kapsül otel aklınızı başınızdan alacak!

İnsanların farklı tasarımlara olan merakı, oldukça şaşırtıcı eserlerin karşımıza çıkmasını sağlıyor ve her defasında da bizi fazlasıyla hayrete düşürmeyi başarıyor. Merak insanın içini yiyip bitiren sinsi bir hastalık gibidir. Kaçabilmeniz mümkün değil, sadece kontrol edebilirsiniz. Ama birazdan tanışma fırsatı bulacağınız Nine Hours isimli otel için aynı genellemeyi yapabilmek o kadar da kolay değil. İş için …

Kyoto’da bulunan kapsül otel aklınızı başınızdan alacak!
Kyoto’da bulunan kapsül otel aklınızı başınızdan alacak! Yönetici
Bu içerik 1205 kez okundu.

İnsanların farklı tasarımlara olan merakı, oldukça şaşırtıcı eserlerin karşımıza çıkmasını sağlıyor ve her defasında da bizi fazlasıyla hayrete düşürmeyi başarıyor. Merak insanın içini yiyip bitiren sinsi bir hastalık gibidir. Kaçabilmeniz mümkün değil, sadece kontrol edebilirsiniz. Ama birazdan tanışma fırsatı bulacağınız Nine Hours isimli otel için aynı genellemeyi yapabilmek o kadar da kolay değil.

İş için ya da keyfi seyahatlerde en büyük sorunlardan biri de sanırım kalacak yer sıkıntısı. Her ne kadar gün geçtikçe kaliteli otel sayısı artsa da insanların içerisindeki heyecan duygusunu bastıracak farklı konseptler çok az. Ama Japonya, Kyoto’da bulunan Nine Hours isimli kapsül şeklindeki otel, size farklılığın getireceği heyecandan çok daha fazlasını vaat ediyor.

Sıradan bir otelin misafiri olduğunuzda nasıl bir konseptle karşılaşacağınızı az çok tahmin edebilirsiniz. Çünkü bu oteller genellikle aynı sıkıcı düzenle işler. Fakat zaman zaman öyle konseptlerle karşılaşıyoruz ki şaşırmamak elde değil. Eminim ki yazımızın sonunda bir sonraki “gidilecek yerler” listenize Kyoto’da bulunan bu ilginç oteli de ekleyeceksiniz. Şimdi dilerseniz bu şaşırtıcı tasarıma daha yakından göz atalım ve hangi özellikleriyle ön plana çıktığını birlikte öğrenelim.

İşte karşınızda ilginç tasarımıyla şaşkınlık uyandıran kapsül otel:

Nine Hours Kapsül Otel – Kyoto/Japonya

Nine Hours, kapsül tarzında konaklama yerleri sunan, sizlerin de oldukça ilgi çekici bulacağınız bir Japon otelidir. Japonya, Kyoto’ya yerleştirilmiş bu otel misafirlerine, “ilginç bir deneyime hazır olun!” sloganıyla hizmet veriyor. Ki bu slogan çoğu kişinin ilgisini çekiyor olacak ki otelin oda niyetine misafirlerine sunduğu kapsüller, her gün tıklım tıklım oluyor.

Klişeleşen aynı türden otel odaları yerine kapsülde uyuma fikri buraya gelen misafirleri oldukça cezp ediyor. Hatta otelin içerisindeki ortak banyolarda birlikte duş alıyorlar. Eğer lüks olanaklar ile rahatlamak ve keyif almak istiyorsanız, bu otel sizin için uygun olmayabilir. Fakat bir gezi sırasında sadece kalacak bir yer arıyorsanız, burası kesinlikle kusursuz diyebiliriz.

Kyoto’da bulunan bu Kapsül Otel’in içerisinde uyumak ve etkileyici konseptini görmek için bir kereliğine bile olsa tecrübe etmek isteyeceğinizden eminiz. Bu ilgi çekici otelin konseptini ve tasarımını daha iyi anlamak için de yerinde görmeniz gerektiğini söylemeliyim. Böylece hem anlattıklarımızı görecek hem de neden bu kadar özel olduğunu çözeceksiniz.

Aslında bakarsanız “farklılık” kendi reklamını kendi yapabilen bir kavramdır. İnsanların bu duruma olan merakı, beğensinler ya da beğenmesinler en azından içerisindeki duyguyu bastırmak için bir ürünün tercih sebebi olmasını sağlar. Tıpkı bugün birlikte göz atma fırsatı bulduğumuz Nine Hours otel gibi. Bu arada siz, Kyoto’da bulunan “Nine Hours” adındaki bu minimal otelde ilginç bir deneyim yaşamak ister miydiniz? Tuhaf tasarıma sahip bu Kapsül Otel ile ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi bizimle paylaşabilir misiniz?

Mert Can Ördek, Paratic.com

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?