Kosova ile Makedonya 5 kilometre yaklaştı

TÜRKİYE’nin önde gelen müteahhitlik şirketlerinden ENKA ve ortağı Bechtel’in yaptığı, Kosova’nın başkenti Piriştina ile komşu ülke Makedonya’yı birbirine bağlayacak 65 kilometrelik yeni yolun ilk 5 kilometresi hizmete açıldı. Pazar günü yapılan açılış törenine Kosova Başbakanı, Türkiye ve Amerika’nın büyük elçileri ile ENKA Onursal Başkanı Şarık Tara katıldı. Şirketten yapılan açıklamada şöyle denildi: “Açılan kısımla birlikte …

Kosova ile Makedonya 5 kilometre yaklaştı
Kosova ile Makedonya 5 kilometre yaklaştı Yönetici
Bu içerik 1125 kez okundu.

TÜRKİYE’nin önde gelen müteahhitlik şirketlerinden ENKA ve ortağı Bechtel’in yaptığı, Kosova’nın başkenti Piriştina ile komşu ülke Makedonya’yı birbirine bağlayacak 65 kilometrelik yeni yolun ilk 5 kilometresi hizmete açıldı.

Pazar günü yapılan açılış törenine Kosova Başbakanı, Türkiye ve Amerika’nın büyük elçileri ile ENKA Onursal Başkanı Şarık Tara katıldı. Şirketten yapılan açıklamada şöyle denildi: “Açılan kısımla birlikte ENKA’nın daha önce yapımını 2013 yılında tamamladığı, Kosova’yı Arnavutluk’a bağlayan otoyol projesi mevcut (M2) devlet yoluna bağlanmış oldu.2016 BAŞI BİTECEKAyrıca açılan bu bağlantı ile transit trafiğin başkent Piriştina içine girmesi önlenecek. Projenin ilk 30 km’lik kısmının kamulaştırması tamamlanmış durumda. Kalan 35 km’lik kısmın kamulaştırması ise 2016 yılının ilk aylarında tamamlanması bekleniyor. Tasarımın yüzde 60’ı tamamlanan projede bu günlerde ENKA, projenin dağlık ve en zor bölgesi olan 3’üncü kısımın dizaynına yoğunlaşmış durumda. Şuana kadar saha işlerinin yüzde 25’i tamamlanmış olup, 4.5 milyon m3 kazı, 2.7 milyon m3 dolgu, 49 bin m3 beton, 150 bin m3 alt temel ve çimentolu temel, 97 bin ton asfalt ile 23 km otokorkuluk imalatı ve montajı gerçekleştirildi.”

Hürriyet


1insaat.biz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3. Havalimanı'nın lale figürlü kulesinin yüksekliği 90 metreye ulaştı
3. Havalimanı'nın lale figürlü kulesinin yüksekliği 90 metreye ulaştı
Kadıköy Rıhtım'a yapılacak camiye Koruma Kurulu onay verdi
Kadıköy Rıhtım'a yapılacak camiye Koruma Kurulu onay verdi