Kişisel markanızı güçlendirmek için yapmanız gereken 5 şey

Her gün yeni kişilerle tanışıyorsunuz, peki onlar daha sonra sizin kim olduğunuzu hatırlıyorlar mıdır? Her gün birçok farklı kişi ile etkileşim içerisindeyiz. Bazıları ile kendimiz tanışırız veya online çalışmalarından biliriz, bazen de izlediğimiz videolardan tanırız. 2 hafta geriye doğru gitsek gerçekten tanıştığınız tüm kişileri hatırlayabilecek misiniz? Bazen hatırlarız ama çoğunlukla hatırlamayız. Yüzleri, söyledikleri ve neye …

Kişisel markanızı güçlendirmek için yapmanız gereken 5 şey
Kişisel markanızı güçlendirmek için yapmanız gereken 5 şey Yönetici
Bu içerik 1023 kez okundu.

Her gün yeni kişilerle tanışıyorsunuz, peki onlar daha sonra sizin kim olduğunuzu hatırlıyorlar mıdır?
Her gün birçok farklı kişi ile etkileşim içerisindeyiz. Bazıları ile kendimiz tanışırız veya online çalışmalarından biliriz, bazen de izlediğimiz videolardan tanırız. 2 hafta geriye doğru gitsek gerçekten tanıştığınız tüm kişileri hatırlayabilecek misiniz?
Bazen hatırlarız ama çoğunlukla hatırlamayız. Yüzleri, söyledikleri ve neye benzedikleri geçen hafta bu gün akşam yemeğinde yediğimiz şey gibi beynimizden kaybolur.
Kişisel markalaşmayı sanata dönüştürebilenler her zaman diğer kişiler üzerinde daha etkileyici olmayı başarmıştır.
İşte kişisel markanızı güçlendirmeniz için yapmanız gerekenler:

Cesaret gösterin ve korkusuz hareket edin
Kendinize güvendiğiniz konularda girişimlerinizden korkmayın. Yaptıklarınızdan dolayı başkalarının düşüncelerinden korkmayın. Yaptığınız işlerdeki hatalarınızı bulun ders çıkarın, hata yapmaktan da korkmayın. Bir süre sonra korkusuz olduğunuzu göreceksiniz.
Not: Şüpheye düştüğünüzde cesaretli olun ve şüphelerden kurtulun.

Bir niş bulun
Çalışmalarınıza başladığınıza odaklanmak için bir anahtar sözcüğe ihtiyaç duyarsınız. Eğer odaklandığınız bir alan olmazsa bir süre sonra anahtar sözcüğün “başarısızlık” olduğunu göreceksiniz.
Nişinizi belirledikten sonra diğer insanlarla bu konu hakkında konuşmaya başlarsınız. Böylelikle çevrenizdekilerle bağlantılarınızı güçlendirir ve sizi ilgilendiren konular üzerinde yoğunlaşırsınız. Özel alanınızda akla gelen ilk isim olursunuz.
Not: Benzersiz bir şeyle başlayın.

Değer sağlamak
Sadece başarısızlıklarınızdan öğrendikleriniz yetmez. Kariyeriniz boyunca birçok yeni başlangıçlar yaparsınız ve bu uzun yol boyunca birçok yeni şeyler öğrenirsiniz. Belki aldığınız dersler size çok pahalıya mal olacaktır.
Bir şekilde yolunuza devam etmeyi başardığınızda, mutlaka elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışmalısınız ve geçmişten aldığınız derslerle benzer hatalar yapmayı engellemelisiniz.
Not: Okumaya değer bir hikaye yaratın.

İçten ve dürüst olun
Dürüstlüğünüz sayesinde kişilerle güven dolu ve sağlam ilişkiler kurabilirsiniz.
Not: Dürüstlük en iyi politikadır.

Başarılar yığını
Markalaşmanız üzerinde yoğunlaştığınızda art arda küçük başarılardan sonra arkaya dönüp baktığınızda bir başarı yığını oluştuğunu göreceksiniz.
En önemli şey markanızı adım adım yaratmaya odaklanmanızdır. Kendi markanızı oluşturmadan önce birçok işte reddedilmiş olabilirsiniz.
Kendi kişisel markanızı oluşturduktan sonra iş hayatınızda seçeneklerin arttığını göreceksiniz. Bunlar izlediğiniz yavaş ama istikrarlı bir yolun sonucu olacaktır. Etkileyici ve kaliteli bir kaynak olarak aranacaksınız.
Kişisel bir markanızı inşa etmek ve güçlendirmek için aşağıdakileri yapmanız oldukça önemli:

İçten ve samimi tavsiyeler için etrafınızdan çıkarımlar sağlayın
Bir sorun oluşmadan detaylara inin
Alanınızla ilgili önemli konferansları takip edin
İş alanınıza yakın hemen hemen her sektörden tecrübeler edinin
Tekliflerinizi beklentiler doğrultusunda sonunda başarıya ulaşacak şekilde hazırlayın
Kişisel markanızı oluşturmanız için birkaç yıl gerekebilir ancak bunu başardıktan sonra kapıların ardına kadar sizin için açıldığını göreceksiniz.

Osman Arı, Sosyalmedya.co

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?