Kendinizle ilgili söyleyebilmeniz gereken 10 şey

Kendiniz ile ilgili neler söyleyebilirsiniz? Kendimizle ilgili iyi veya kötü çok şey dile getirebiliriz ama genellikle iyi şeyler söylemeyi tercih ederiz ki bizi iyi hissettirsin ve karşı tarafta iyi bir izlenim uyandırsın. Başarılı, mutlu, sağlıklı olmak istiyorsanız yaşadığınız bu hayatın anlamlı olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Yaşadığınız hayatın sesiniz olması için kendinizle ilgili söyleyebilmeniz gereken birkaç şeyi …

Kendinizle ilgili söyleyebilmeniz gereken 10 şey
Kendinizle ilgili söyleyebilmeniz gereken 10 şey Yönetici
Bu içerik 1096 kez okundu.

Kendiniz ile ilgili neler söyleyebilirsiniz?
Kendimizle ilgili iyi veya kötü çok şey dile getirebiliriz ama genellikle iyi şeyler söylemeyi tercih ederiz ki bizi iyi hissettirsin ve karşı tarafta iyi bir izlenim uyandırsın.
Başarılı, mutlu, sağlıklı olmak istiyorsanız yaşadığınız bu hayatın anlamlı olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Yaşadığınız hayatın sesiniz olması için kendinizle ilgili söyleyebilmeniz gereken birkaç şeyi aşağıda paylaşıyoruz:

Kalbimin sesini dinliyorum
Hayat kısa ve herkesin tutkulu olduğu bir şeyler vardır. Korkunun sizi yenmesine izin vermeyin. Kalbinizin sesini dinlememenin bedeli bir ömür boyunca keşkelerle yaşamanıza sebep olabilir.

Kendime inanıyorum
Bazen başarısız olsanız bile kendinize olan inancınızdan bir şey kaybetmemelisiniz. Kendinize inananın ve denemeye devam edin. Başarılan her şeyin arkasında kendine olan güven, inanç gelir.
Başkalarına, bana davranılmasını istediğim gibi davranıyorum
Seninle nasıl konuşulmasını istiyorsan başkalarına karşı da öyle konuşmalısın. Sana nasıl saygı duyulmasını istiyorsan başkalarına da o şekilde saygılı ol. Dini, dili, ırkı ve cinsiyeti ne olursa olsun insanlara karşı saygılı olmak senin altın kurallarından biri olmalıdır.

Zamanın kıymetini biliyorum
Zamanınızı boşa harcamadığınızı söyleyebilin. Boş zamanın para ile ödenmeyecek kadar değerli olduğunu bilmelisiniz. Bu zamana sahip olamayacağınızı ama onu çok akıllıca kullanabileceğinizi bilin. Zamanı bir yatırım aracı olarak kullanın.
Her şeye olumlu açıdan bakarım
Her şeye olumsuz taraftan bakmaktansa doğru şeylere odaklanmalısınız. Beyninizin güçlü olduğunu ve pozitif baktığınız zaman pozitif düşünmeye başlayacağınızı bilmelisiniz. Pozitif düşünceler işlerin olumlu olmasını sağlar.

Sezgilerime güvenirim
Başkalarının sizin için neyin doğru olduğunu söylemelerine izin vermeyin ve iç sesinize güvenin. Kendinizi ne kadar yetkili kılarsanız o kadar daha çok mutlu olursunuz.

Ne düşünüyorsam açıkça dile getiriyorum
Sizi rahatsız eden ne varsa açıkça dile getirmiyorsanız kendinize karşı dürüst değilsiniz demektir. Kendi düşündüğünüzü dile getirdiğiniz zaman hem cesaret kazanmış olursunuz hemde kendinize olan güveniniz artmış olur.

Tatminkar ve minnettarım
Sahip olduklarınız ile ilgili tatminkar ve müteşekkir olmak sizi daima mutlu edecektir. Minnettar olmakla ilgili bir şeyler bulmakta zorlanıyorsanız çevrenizde yaşamakta bile zorlanan insanlara bakın ve bir kez daha şükredin kendi hayatınıza.

Pişmanlığım yok
En güzeli yakaladığınız şansları değerlendirmenizdir. Sevdiğiniz şeyleri yapmaktan, insanları affetmekten, tutkuluyla bağlı olduğunuz şeyleri yapmaktan pişmanlık duymayın. Pişman olmanın en kötü hali yapmadığınız şeylerden duyduğunuz pişmanlıktır.

Ben bir fark ortaya koyuyorum
İnsanlar için küçük şeyler yapmaktan yorulmayın ve bir fark yaratmadığını düşünmeyin. Yaptığınız bu ufak şeyler büyük şeylerin kapısını aralar. Hayatta, daima büyük şeyler yapamayız. Rahibe Teresa’nın söylediği gibi; müthiş bir aşkla ve şevkle, daima küçük şeyler yapabiliriz.

Sonuç olarak, mesele küçük veya büyük şeyler yapmakta değil, mesele ortaya bir fark koymakta yatar.
Hayatınız, sesiniz demektir. Kendiniz ile ilgili söylediğiniz her şey, sizi yansıtır.

Osman Arı, Sosyalmedya.co

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?