Kaş Kaymakamından Meis Otel açıklaması

Antalya Kaş Kaymakamı Bilgihan Bayar, Çukurbağ Yarımadası’nda yapılan kaçak otel için net konuştu. Bayar, Hürriyet’in yaptığı açıklamada, “O otelde kaçak yapılan ne varsa yıkılacak. Bunun başka bir alternatifi yok. Sorumlular bu konuda gereğini yapmazlarsa haklarında savcılığa suç duyurusunda bulunuruz” dedi. 3’üncü Derece Doğal Sit alanında kaçak yapılan Meis Otel ile ilgili süreç hız kazandı. Hürriyet’in …

Kaş Kaymakamından Meis Otel açıklaması
Kaş Kaymakamından Meis Otel açıklaması Yönetici
Bu içerik 1245 kez okundu.

Antalya Kaş Kaymakamı Bilgihan Bayar, Çukurbağ Yarımadası’nda yapılan kaçak otel için net konuştu. Bayar, Hürriyet’in yaptığı açıklamada, “O otelde kaçak yapılan ne varsa yıkılacak. Bunun başka bir alternatifi yok. Sorumlular bu konuda gereğini yapmazlarsa haklarında savcılığa suç duyurusunda bulunuruz” dedi.

3’üncü Derece Doğal Sit alanında kaçak yapılan Meis Otel ile ilgili süreç hız kazandı. Hürriyet’in haberi sonrası belediye ve kaymakamlık arasındaki görüşme trafiği hız kazandı Kaş Kaymakamı Bilgihan Bayar, kaçak otel ile ilgili yaptığı açıklamada, “Belediye oranın (Meis Otel) kaçak kısımlarını yıkacak. Bunun başka bir alternatifi yok. Belediye başkanının da bu konuda tutumu net. Belediye başkanımız, kaçak ne varsa hepsini traşlayacak” dedi.

İHALEYE GİRMEK İSTEMİYORLAR
Bayar, belediyenin hakkında yıkım kararı verdiği yerin yıkılamaması ile ilgili, “Bu türden kaçak yapılar için belediye ihale açıyor. Nedense bu tür yıkım ihalelerine hiçbir firma gelmiyor. ‘Birilerini karşımıza alırız, bize düşman olurlar’ korkusu ile bu tür işlere bulaşmamaya çalışıyorlar. Belediyenin elindeki, araçlara da baktığımızda, kaçak yapının üst katına uzanamıyor. Ancak şunu net olarak söylüyorum. Belediye başkanımız orayı traşlamak zorunda. Zaten başka alternatifi de yok. Belediye başkanımız ile de bu konuyu, sizin haberinizin çıktığı günün akşamı konuştuk. Ben yasal olarak takip ediyorum. Siz de takipçi olun. O yapıda, kaçak ne varsa yıkılacak” şeklinde konuştu.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNURUM

Bayar, ilgililerin gereğini yapmamaları durumunda, “Eğer gereği yapılmazsa suç duyurusunda bulunacağız. Buna mecburuz” dedi. Bayar, Kaş’da benzer başka bazı kaçak yapıların daha olduğunu kaydederek, “Başka yerler de var. Onlar için aynı şey olacak. Farklı şey olmaz” dedi. Bayar, kaçak yapı konumundaki Meis Otel ile, bilirkişi heyetinin yeni bir rapor hazırlayacağını, belediyenin de bu rapora uygun olarak yıkımı gerçekleştireceğini kaydetti. Bayar, “Yasa neyi gerektiriyorsa bunu yapacağız. Birileri para kazanacak diye ben suç işleyemem. Kaş bizim için çok önemli” şeklinde konuştu.

Kalkan’da durum daha kötü
TURİZMCİ Şahap Görmüş, Kaş’a bağlı turizmin gözde merkezlerinden biri olan Kalkan’da, kaçak yapılar ile ilgili durumun daha kötü olduğunu belirtti. Kalkan’da otel sahibi olduğunu 17 yıldan beri turizm ile uğraştığını aktaran Görmüş, “Kalkan’da imar kirliliği ile ilgili birçok kişinin şikâyeti var. Yasa dışı yapılar olduğu halde belediye gereğini yapmıyor. Ben, belediyenin tüm sorumluları hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundum. Yapılanların temel sebebi ise rant düşkünlüğü. Kaş ve Kalkan kurban oluyor” şeklinde konuştu.

Dinçer Gökçe, Hürriyet


1insaat.biz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?