İzmit Körfez Geçiş Köprüsü’nde Son 340 Metre

Çoğunluğu Türk olmak üzere İtalya, Danimarka, Almanya, Kore, Japonya’dan gelen işçilerin aralıksız çalıştığı İzmit Körfez Geçiş Köprüsü’nde son 340 metre kaldı.. Dünyanın farklı ülkelerinden gelen 750’ye yakın işçinin aralıksız çalıştığı İzmit Körfez Geçiş Köprüsü’nde iki yakanın birleşmesine sadece 340 metre kaldı. Çalışmaların gece gündüz 252 metrelik yükseklikte devam ettiği İzmit Körfez Geçiş Köprüsü’nde çoğunluğu Türk …

İzmit Körfez Geçiş Köprüsü’nde Son 340 Metre
İzmit Körfez Geçiş Köprüsü’nde Son 340 Metre Yönetici
Bu içerik 1096 kez okundu.

Çoğunluğu Türk olmak üzere İtalya, Danimarka, Almanya, Kore, Japonya’dan gelen işçilerin aralıksız çalıştığı İzmit Körfez Geçiş Köprüsü’nde son 340 metre kaldı..

Dünyanın farklı ülkelerinden gelen 750’ye yakın işçinin aralıksız çalıştığı İzmit Körfez Geçiş Köprüsü’nde iki yakanın birleşmesine sadece 340 metre kaldı. Çalışmaların gece gündüz 252 metrelik yükseklikte devam ettiği İzmit Körfez Geçiş Köprüsü’nde çoğunluğu Türk olan ve İtalya, Danimarka, Almanya, Kore, Japonya’dan gelen işçiler çalışıyor.

İstanbul-İzmir arasını 3.5 saate indirecek Gebze-Orhangazi-İzmir otoyolu projesi kapsamında inşa edilmekte olan İzmit Körfez Köprüsü’nde son 14 tabliyenin montajının da 10 gün içerisinde tamamlanması planlanıyor. 2 bin 682 metre uzunluğunda olan İzmit Körfez Geçiş Köprüsü üzerine ilk asfalt da serilmeye başlandı.

İzmit Körfez Geçiş Köprüsü’nün Belgeseli Çekilecek

Son tabliyelerin önümüzdeki günlerde yerleştirileceği ve Mayıs ayında hizmete açılması planlanan İzmit Körfez Geçiş Köprüsü’nün belgeseli de çekilecek..

35 metre 93 santimlik son tabliyelerin birkaç gün içinde yerleştirileceği İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü’nünönümüzdeki ay ulaşıma açılması planlanıyor. 13 tabliyeden 91’inin yerleştirildii izmit Körfez Geçiş Köprüsü’nde şu ana kadar deniz üzerinde 2 bin 315 metrelik yol yapıldı.

Geçici montaj ayakları ile birbirine bağlanan tabliyelerin tamamlanmasının ardından konumlandırma işlemi yapılacak olan köprüde son olarak da tabliyeler birbirine kaynaklanacak. Toplam 2 bin 682 metre uzunluğunda olan İzmit Körfez Geçiş Köprüsü, 1.550 m orta açıklığıyla dünyanın en büyük orta açıklığına sahip dördüncü asma köprüsü olma özelliğine de sahip.

Öte yandan drone’larla yapım aşamaları görüntülenen İzmit Körfez Geçiş Köprüsü tamamlandıktan sonra belgeseli de hazırlanacak.

Emlakhaberleri.com


1insaat.biz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?