İstediğiniz kadar başarılı olmayışınızın 10 sebebi

Profesyonel yaşamınızda istediğiniz yerde değilseniz zamanınızın önemli bir kısmını bunun sebebini düşünerek harcıyorsunuzdur. Bazı yaygın sebeblere odaklanarak bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Yaygın olan bu sebeplere göz atalım. Kendinize inanmıyorsunuz İnanmıyorsanız başaramazsınız. Ciddi bir girişimde bulunamazsınız. Bazen zor olan şeyleri yapabileceğinize dair inancınız olması gerekir ve o yönde adımlar atmalısınız. Sürekli negatif düşünüyorsunuz Negatif düşünen kişiler …

İstediğiniz kadar başarılı olmayışınızın 10 sebebi
İstediğiniz kadar başarılı olmayışınızın 10 sebebi Yönetici
Bu içerik 1221 kez okundu.

Profesyonel yaşamınızda istediğiniz yerde değilseniz zamanınızın önemli bir kısmını bunun sebebini düşünerek harcıyorsunuzdur.
Bazı yaygın sebeblere odaklanarak bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Yaygın olan bu sebeplere göz atalım.

Kendinize inanmıyorsunuz
İnanmıyorsanız başaramazsınız. Ciddi bir girişimde bulunamazsınız. Bazen zor olan şeyleri yapabileceğinize dair inancınız olması gerekir ve o yönde adımlar atmalısınız.

Sürekli negatif düşünüyorsunuz
Negatif düşünen kişiler her fırsatı bir zorluk olarak görür. Bunu yapmak yerine her zorlukta bir fırsat bulmaya çalışırsanız sizin için daha faydalı olacaktır.

En az direnç gerektiren yolları tercih ediyorsunuz
Mücadele etmiyorsunuz diye başarılı sayılmazsınız. Her başarı çaba gerektirir. Başarı oturduğunuz yerde size gelmeyecektir. Gidip onu elde etmeniz gerekir.

Hedeflediğiniz şeyi kaybetmişsiniz
Başarılı olmak istiyorsanız yüksek amaçlar edinmelisiniz ve bunları gerçekleştirmeden pes etmemelisiniz. İlk adım başladığınız yerde bitirmemeniz gerektiği gerçeğinin farkında olmanızdan geçer.

Mükemmeli bekliyorsunuz
Gerçek hayat sizi mükemmel ile ödüllendirmez. Yapmanız gereken işleri halletmeniz, kendi başına mükemmeliyettir.

Dikkatiniz çok kolay dağılıyor
Dikkatimizi dağıtacak bir şeyler ararsak daima buluruz. Bu tür şeyler hareket etmemizi engeller. Tek yapmamız gereken dikkatimizi dağıtan şeyleri yok etmek ve odaklanmaktır.

Kararlar vermekten çok bahaneler üretiyorsunuz
Başarı, kararlar almaktan geçer. Hayat, seçimlerimizi ve bu seçimler sonucunda ortaya çıkan sorunları çözmekten ibarettir.

Her şeyi, haddinden fazla karmaşık hale getiriyorsunuz
Kontrolü ve gücü kaybettiğinize inandığınız an, hiçbir şey kolay görünmeyecektir. Karmaşıklığı söküp atın ve meselenin özüne inin.

Bir şeyleri yapmak için onay bekliyorsunuz
Kendi izin kağıdınızı kendiniz oluşturup imzayı atın. Kendi patronunuz siz olun. Başarıyı hak ettiğinizi dile getirin ve amaçladığınız başarıyı elde etmek için kendinizi onaylayın.

Korkularınız sizi kuşatmış
Başarılı olmak istiyorsanız korkularınız ile yüzleşmelisiniz. Korktuğunuz şeyler ile yüzleşerek, onları yaparak onların üstesinden gelebilir ve istediğiniz başarıyı yakalayabilirsiniz.
Unutmayın; başarmak istediğiniz her şey aynı zamanda korktuğunuz şeylerdir.

Osman Arı, Sosyalmedya.co

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?