İş Arkadaşlarınız Tarafından Sevilmediğinizi Gösteren 12 İşaret

Sabah ofise giriyorsunuz ve yan masanızda çalışan iş arkadaşınızın suratında durumdan hoşnutsuz olduğunu gösteren bir ifade var. Öğle yemeklerinde dışlandığınızı hissediyorsunuz ve sürekli gülen yüzler siz ortama girdiğinizde birden asılıyor. Böyle bir durum yaşandığının farkına varmışsanız, bilmeniz gerekir ki iş arkadaşlarınız tarafından sevilmiyorsunuz. Ayrıca böyle bir ortamda çalışmanız son derece zor olacaktır ve yakın zamanda

İş Arkadaşlarınız Tarafından Sevilmediğinizi Gösteren 12 İşaret
İş Arkadaşlarınız Tarafından Sevilmediğinizi Gösteren 12 İşaret Yönetici
Bu içerik 1314 kez okundu.

Sabah ofise giriyorsunuz ve yan masanızda çalışan iş arkadaşınızın suratında durumdan hoşnutsuz olduğunu gösteren bir ifade var. Öğle yemeklerinde dışlandığınızı hissediyorsunuz ve sürekli gülen yüzler siz ortama girdiğinizde birden asılıyor. Böyle bir durum yaşandığının farkına varmışsanız, bilmeniz gerekir ki iş arkadaşlarınız tarafından sevilmiyorsunuz. Ayrıca böyle bir ortamda çalışmanız son derece zor olacaktır ve yakın zamanda yöneticinizin de dikkatini çekerek işinizden olacaksınız demektir.

Bir iş ortamında sevilmiyorsanız, bu konuda sizin payınız daha büyük demektir. Hareketleriniz, davranışlarınız ve söylediğiniz sözler; iş arkadaşlarınızı rahatsız ediyor olabilir. Fazla bencil, sinsi ve dedikoducu olabilirsiniz. Daha birçok etken, yapılan araştırmalarla kanıtlanmış bir şekilde iş arkadaşlarınız tarafından sevilmediğinizi kanıtlıyor. Bu konudan siz de rahatsızsanız, davranışlarınızı düzeltme yolunu seçmelisiniz. Çünkü kariyeriniz boyunca bununla yaşamazsınız ve iyi bir imaj çizemezsiniz.

Şimdi iş arkadaşlarınız tarafından sevilmediğinizi gösteren işaretlerle sizi baş başa bırakıyoruz:

Sosyal Aktivitelere Davet Edilmemek
İş arkadaşlarınız öğle yemeklerine birlikte çıkıyor, kahve molası veriyor; ama sizi kimse çağırmıyorsa sizi sevmediklerini açıkça belli ediyorlar demektir. Çünkü çalışanların birbiri ile kaynaşması adına sosyal aktivitelerin yapıldığı zamanlar oldukça önemlidir. Bir gruplaşma olabilir; ama siz her seferinde tek kalıyorsanız, sizinle alakalı bir sorun var demektir.

Gülümsememek
İş arkadaşlarınız birbirine gülümsüyor; ama siz yakınlardayken özellikle gülümsememek için çaba gösteriyorlarsa, sevilmiyorsunuz demektir. Elbette bazen kişiler yaşadıkları kötü olaylar nedeniyle gülümsemezler; ama diğer kişilerle konuşurken bir tebessüm söz konusuyken siz yaklaştığınızda bozuluyor olabilir. Çalışma arkadaşlarınız, siz yanlarına gittiğiniz zaman gülümsemekten uzak duruyorlarsa doğru gitmeyen bir şeyler olduğunu anlayabilirsiniz.

Yokmuş Gibi Davranmak
Genellikle yaşanan durum, siz ortamda yokmuşsunuz gibi davranılmasıdır. Kendinizi görünmez gibi hissedersiniz; ama onlar sizi görmek istemiyorlardır. Hatta “günaydın, iyi akşamlar” gibi selamlaşmadan bile uzak duruyor olabilirler. Bu durum sizden hoşlanmıyorlar demektir ve belki de bunu başlatan siz olmuşsunuzdur.

Sürekli Muhalefet Olmak
İş arkadaşlarınız, bir fikir paylaşımı söz konusu olduğunda daha sizin sözünüz bitmeden müdahale ediyor ve sizi haksız çıkarmaya çalışıyor olabilir. Bu da sevilmediğinizin ve önemsenmediğinizin işaretidir. Sizin her söylediğinize muhalefet oluyorlar ve dinlenmiyorsanız, çok büyük ihtimalle sevilmiyorsunuz demektir.

Uzak Durmak
İş arkadaşlarınız bir ucubeymişsiniz gibi sizden uzak duruyorlarsa, büyük ihtimalle sizi sevmiyorlar. Hatta asansörün önünde denk geldiğinizde merdivene yöneliyorlarsa sizin yanınızda durmaya tahammül edemiyorlar demektir. Yolunu değiştiren iş arkadaşlarınız sizi gerçekten üzüyor olabilir; ama bu duruma nasıl geldiğinizi siz düşünmelisiniz.

Yüz Yüze Konuşmamak
İş arkadaşlarınız fısıldayarak söylese bile duyacağınız mesafedeyken size söylemesi gerekenleri mail ile söylüyorsa, pek sevilmiyorsunuz demektir. Sizinle yüz yüze bir iletişim kurmaktan kaçınıyorlar ve en küçük şeyleri bile mail veya ofis içi iletişim araçları ile iletiyorlarsa, kendinize çeki düzen vermelisiniz.

Göz Temasından Kaçınmak
Bildiğiniz gibi bir kişiyle konuşurken saygı gereği gözüne bakmanız gerekmektedir. Ama sevmediğiniz bir kişinin gözünün içine bakarak konuşmak oldukça zordur. İş arkadaşlarınız sizinle konuşurken veya siz konuşurken gözünüze bakmaktan kaçınıyorsa, sizi sevmiyor olma ihtimalleri oldukça yüksektir. Sizi geçiştirmek istiyor olabilirler.

Özel Yaşamdan Konuşmamak
Bir iş ortamında mutlaka bir iş arkadaşınızla özel yaşamınızdan da konuşursunuz. Ayrıca yüzü düşük olan bir arkadaşınıza özel hayatında bir sorun olup olmadığını sorarsınız. Ama siz hiç böyle bir sohbetle karşılaşmıyorsanız ve kişisel yaşamınızla ilgili kimse sizinle sohbet etmiyorsa, sizi sevmiyorlar demektir.

Hakkınızda Dedikodu Çıkması
Hakkınızda bir anda dedikodu çıkıyor ve insanlar siz geçerken fısıldamaya başlıyorsa, yine sizi sevmiyorlar demektir. Bu biraz çocukçadır, ama bir ofis ortamında rahatça karşılaşılabilir. Özellikle sevilmeyen kişiler hakkında sıklıkla dedikodu başlar ve sevilmediğinizi anlayabilirsiniz.

Geri Plana Atılmak
İş ortamında yaşadığınız problemlerle ve yaptığınız işlerde konuşulması gereken konularla ilgili geri plana atılıyor, öncelik verilmiyor ve hep erteleniyorsa; sevilmediğiniz için kötü davranıyorlar demektir. Sevilmiyorsunuz ve mümkünse hiç iletişim kurmadan, ne yaptığınızla ilgilenmeden işlerin yürümesini istiyorlar demektir.

Hoşlanmadığını Hissettirmek
Eğer iş yerinizde bir arkadaşınızın sizden hoşlanmadığını düşünmeye başlamışsanız, büyük ihtimalle haklısınız. Çünkü sizi sevmiyordur ve bunu istemeden de olsa belli ediyordur. Size herkesten farklı davranıyor ve sizinle nadiren iletişim kuruyorsa, sizi sevmediğiniz anlayabilirsiniz.

Kısa Cevaplar
Sorduğunuz herhangi bir soruya kısa cevaplar alıyor ve “tamam, iyi” gibi kelimelerle kestirip atılıyorsanız, sevilmiyorsunuz veya arkadaşınız size kırgın demektir. Hal hatır sorduğunuzda bile iyi diyip geçiyorlarsa, maillerinize cevap vermekten aciz olduklarını hissediyorsanız, sevilmiyor olma ihtimaliniz oldukça yüksektir.

Aysun Bayhan, Paratic.com

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?