" /> " /> " />

İradenizi yeniden canlandırmak için yapmanız gereken 6 şey

Çelik gibi bir iradeye sahip olmak, sizi başarıdan başarıya koşturacak çok önemli bir meziyettir. Yani, bir hedef belirleyecek isteğiniz ve bu hedefe doğru tam gaz yol almayı sağlayacak bir iradeniz varsa, hayatta pek çok zorluğu tuş edecek kadar güçlüsünüz demektir. Ancak insanın doğası gereği irade de bazen dalgalı kur şeklinde seyredebilir ve iradenizi kullanmak günden …" />

İradenizi yeniden canlandırmak için yapmanız gereken 6 şey
İradenizi yeniden canlandırmak için yapmanız gereken 6 şey Yönetici
Bu içerik 1163 kez okundu.

Çelik gibi bir iradeye sahip olmak, sizi başarıdan başarıya koşturacak çok önemli bir meziyettir. Yani, bir hedef belirleyecek isteğiniz ve bu hedefe doğru tam gaz yol almayı sağlayacak bir iradeniz varsa, hayatta pek çok zorluğu tuş edecek kadar güçlüsünüz demektir. Ancak insanın doğası gereği irade de bazen dalgalı kur şeklinde seyredebilir ve iradenizi kullanmak günden güne güçleşebilir. Biz de, bu tip S.O.S hallerinde iradenizi geri kazanmak için izlemeniz gereken 6 önemi adımı siz sevgili Uplifers okurlarımız için yazdık:

Stresinizi kontrol altına alın

İradenin en büyük düşmanlarından biri de kontrolsüz stres ve kaygıdır. Çünkü insan stresliyken vücudun ve beynim kimyası tamamen değişir ve bu durum hem mental hem de fiziksel olarak son derece yıkıcı sonuçlar doğurabilir. Stres hormonu olarak bilinen kortizolun normalden fazla salgılanması, yüksek tansiyon ve depresyona kadar uzanan bir problemler zincirine neden olabilir. Ve elbette depresif ve yüksek tansiyonlu iken iradenizi geri kazanmak olanaksızdır!

Kötü alışkanlıkları bir kenara bırakın

Her gün yüksek kalorili karbonhidratlar, asitli içecekler ya da sigara tüketmek, sizi rahatlatmak bir yana; iyi şeylere odaklanma ihtimalinizi tamamen elinizden alır! İradenizi geliştirmek istiyorsanız işe, sizi kötü etkileyen kötü alışkanlıklarınıza bir anda veda ederek başlamalısınız.

İradenizi sürdürülebilir kılmak için yaşamınıza denge getirin

Bir güne bir hafta sığdırmaya çalışan bir insanın sonsuza dek iradesini koruyabilmesi söz konusu değildir. Çünkü bir müddet sonra bu kişilerde tükenmişlik sendromu veya reaktif depresyon gibi sıkıntılar baş gösterebilir. Bu yüzden kendinizi iradesiz hissettiğiniz dönemlerde, kendinize ekstra yüklenmek yerine; iş hayatınızla sosyal hayatınızı bir terazinin 2 kefesi gibi düşünmelisiniz.

Gerçekçi hedefler belirleyin

Uzun vadeli hedefler güzeldir. Ama 10 sene sonrayı işaret eden bir hedefin gerçekçiliğinden şüphe duymanız gerekir. İradenizi ani düşüşlerden korumak için hedeflerinizin uçuk, ve bu hedeflerin gerçekleşme vadelerinin aşırı uzak olmamasına dikkat edin.

Kendinizi pohpohlayın

Kimse pohpohlamıyorsa bile kendinizi “siz” pohpohlayın! Arada bir aynanın karşısına geçin ve “Bunu başaracağım” “Bu işi başarmak için yeterince iyiyim, hatta harikayım!” deyin. İşe yarayacağınızı göreceksiniz J

Harekete geçin

Çünkü irade hareketten beslenir ve durağanlığı hiç mi hiç sevmez! Bu yüzden iradenizi güçsüz hissettiğiniz dönemlerde, başaramayacağınızı düşünüp kendinizi durdurmak yerine harekete geçin ve deneyin. Sonuç ne olursa olsun denemek sizi güçlendirecektir.

Uplifers

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?